SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, fot. lsk.pls.pl, 28 maja 2020

Monika Fedusio głodna sukcesu

- Był to mały epizod, ale zapamiętam ten moment na długo. Pierwszy występ w reprezentacji Polski był czymś wyjątkowym, a uczucie niesamowite - tak Monika Fedusio mówi o swoim debiucie w reprezentacji Polski. Zagrała na początku stycznia w meczu z Azerbejdżanem podczas kwalifikacji olimpijskich w holenderskim Apeldoorn. W czerwcu 20-letnia przyjmująca weźmie udział w Szczyrku w zgrupowaniu kadry kobiet.

Zwycięstwo 3:0 nad Azerkami odbiło się głośnym echem w jej rodzinnym mieście. - Całe Giżycko pęka z dumy - napisał burmistrz Wojciech Iwaszkiewicz, gratulując reprezentantce Polski sukcesu. - Na razie nie ma mnie za co chwalić, jeszcze nic wielkiego w sporcie nie osiągnęłam - mówi lekko skrępowana Monika Fedusio. - Mam nadzieję, że prawdziwe sukcesy w siatkówce dopiero przede mną. Jestem ich po prostu głodna i będę ciężko pracować, żeby coś osiągnąć.

Rodzinne miasto Moniki Fedusio jest jednym z centrów wodniactwa w Polsce. Jednak jak sama mówi ani żeglarstwo, ani kajakarstwo jej nie zainteresowały. - Może później spróbuję popływać w jakiejś łódce - dodaje.

Po raz pierwszy piłkę do siatkówki zaczęła odbijać w III klasie szkoły podstawowej, razem ze starszą siostrą oraz kuzynką i od razu ta zabawa jej się spodobała. - Następnie były zajęcia sportowe w szkole, aż trafiłam do kadr wojewódzkich i regionalnych. Po Turnieju Nadziei Olimpijskich w Spale na kampy mnie co prawda nie powołali, ale trafiłam do Malborka -
wspomina Monika Fedusio.

Był to rok 2014. W Orle Malbork spotkała trenera Szymona Żołędziewskiego, który o swojej zawodniczce napisał m.in. tak: Monika to wielka wartość sportowa, ale przede wszystkim wspaniała dziewczyna. Dobra, wrażliwa, pracowita, wzbudzająca w drugim człowieku pozytywne emocje.

- Trenera Żołędziewskiego szanuję i mu ufam -
mówi Monika Fedusio. - Pomógł mi wybrać ścieżkę rozwoju. Przekonał do ciężkiej pracy. Czasem podnosił głos, ale czasem trzeba krzyknąć, żeby pomóc zawodnikowi budować psychikę.

C
zas pandemii spędziła w domu w Giżycku, gdzie podtrzymywała formę fizyczną poprzez różnego rodzaju formy sportowej aktywności. Po powrocie do Bydgoszczy grała z klubowymi koleżankami w siatkówkę plażową. Zresztą o jej grze w Banku Pocztowym Pałacu należy już mówić w czasie przeszłym. Po trzech latach odchodzi z tego klubu.

Teraz Monikę Fedusio czeka zgrupowania kadry w COS OPO w Szczyrku. - Chcę jak najwięcej nauczyć się. Wiem, że pod kierunkiem trenera Jacka Nawrockiego podniosę swoje umiejętności. Jest on profesjonalistą w każdym calu -
kończy Monika Fedusio.

Monika Fedusio

 • 5
 • 0
 • 18
 • 1
 • 0
Lipiec 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
 • 01 Lip

  Mistrzostwa Polski Juniorek

  Kalisz
  YouTube Polska Siatkówka
 • 01 Lip

  Mistrzostwa Polski Juniorów

  Dębica
  podkarpacielive.pl
 • 22 Lip

  Polska - Niemcy | mecz towarzyski

  Zielona Góra
  Polsat Sport
 • 23 Lip

  Polska - Niemcy | mecz towarzyski

  Zielona Góra
  Polsat Sport