SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

PZPS, foto: PKOl, 20 maja 2020

53. edycja Nagrody Fair Play PKOl

Polski Związek Piłki Siatkowej informuje o trwającej 53. edycji Nagrody Fair Play przyznawanej przez Polski Komitet Olimpijski. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja pod adresem email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PKOl i Klub Fair Play PKOl rok rocznie przyznają Nagrodę Fair Play sportowcom, trenerom, działaczom, kibicom sportowym lub instytucjom za promowanie zasad uczciwego współzawodnictwa w sporcie, popularyzację idei olimpijskiej oraz promowanie humanistycznej postawy wobec drugiego człowieka podczas rywalizacji sportowej.

W 2018 roku dyplom za „Czyn Czystej Gry” trafił w ręce Grzegorza Stareńczaka, trenera MKS MOSu Wieliczka, który podczas turnieju finałowego Kinder + Sport zachwycił postawą fair play. Przy stanie 9:9 w tie-breaku (w tej kategorii wiekowej gra się do 11-u punktów) drużyna prowadzona przez laureata zdobyła 10-ty punkt. Szkoleniowiec, dostrzegł jednak, że jego zawodniczka dotknęła piłki w bloku i poprosił sędziów o zweryfikowanie wyniku na korzyść rywalek z Tychów. W efekcie jego zespół nie tylko stracił punkt, ale także przegrał mecz o złoty medal. - Zasada fair play to fundament sportowej rywalizacji – powiedział nagrodzony.

Nagroda Polskiego Komitetu Olimpijskiego zostanie przyznana w czterech kategoriach:

  1. Nagroda Fair Play PKOl 2019: trofeum honoruje szczególny czyn „czystej gry”, którego dokonał zawodnik lub zawodniczka, zespół sportowy, trener, czy działacz w 2019 roku. Czynem tym pomógł innym, poświęcając nawet swoje szanse wygranej, dając tym samym wyraz szacunku dla pisanych i niepisanych praw w sporcie oraz pełnej respektu postawy wobec drugiego człowieka.
  2. Wyróżnienie indywidualne za całokształt kariery sportowej i godne życie po jej zakończeniu: dla zawodnika lub zawodniczki, którzy wyróżnili się postawą fair play w sporcie i godnym życiem po zakończeniu kariery sportowej – osobistym, zawodowym, w działaniach na rzecz młodzieży uprawiającej sport itp.
  3. Wyróżnienie za promocję wartości Fair Play: dla osób, stowarzyszeń lub instytucji, promujących ideę fair play oraz szczególnie aktywnie działających w zakresie jej upowszechniania i wdrażania.
  4. Wyróżnienie Fair Play Dziennikarzy Sportowych: dla osób lub podmiotów nominowanych w kategorii 1. i 3.  

Wszystkie zdarzenia, osoby lub instytucje, które spełniają kryteria podane w informacji prasowej oraz w regulaminie, należy zgłaszać za pomocą formularza zgłoszeniowego (załącznik poniżej) przekazanego pod adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Termin zgłoszeń upływa 31 maja 2020 roku.

Więcej o samym konkursie: https://www.olimpijski.pl/pl/254,konkurs-fair-play.html

Formularz_zgloszeniowy_53Nagroda_Fair-Play.doc

  • 5
  • 0
  • 13
  • 0
  • 0
Maj 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31