SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 19 maja 2020

Cieszyła się również hala w Nakle

- Radość była ogromna. Dziś mieliśmy zajęcia na hali, pierwszy raz po długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Najpierw półtoragodzinny trening miała jedenastoosobowa grupa chłopców, a następnie ćwiczyło czternastu kolejnych naszych zawodników. Wszyscy cieszyliśmy się, a razem z nami cieszyła się nawet nasza hala - powiedział trener w NTS Trójka Nakło i miejscowym Siatkarskim Ośrodku Szkolnym, Artur Sierzchuła.

19122aOd poniedziałku 18 maja można było wznowić treningi w hali. O tym, ile osób może uczestniczyć w zajęciach decyduje powierzchnia hali. Powrót siatkówki stał się faktem. Zwiększony został także limit osób na boiskach znajdujących się na otwartej przestrzeni, czyli m.in. boiskach do siatkówki plażowej. Już jakiś czas temu treningi mogli rozpocząć zawodniczki i zawodnicy w tej ostatniej odmianie naszej dyscypliny sportu.

- Na plaży trenujemy już od blisko dwóch tygodni. Jednak zajęcia na hali to zupełnie co innego. Dziś były gry i zabawy doskonalące technikę indywidualną odbioru sposobem dolnym. Z każdym odbiciem było widać z jakim zaangażowaniem chłopcy trenują - dodaje Artur Sierzchuła.

NTS Trójka Nakło działa przy miejscowej Szkole Podstawowej nr 3 i stąd nazwa klubu, który został założony w 2005 roku. Miejscowy Siatkarski Ośrodek Szkolny jest w tym programie od samego początku. Juniorzy tego klubu zakończyli rywalizację w ćwierćfinałach. - Pracę w klubie zaczynamy od siatkarskiego przedszkola, do którego przyjmujemy już czterolatków. Działa obecnie sześć grup w różnych kategoriach wiekowych - informuje Artur Sierzchuła.

Podobnie jak w innych klubach i szkołach również w NTS Trójce Nakło pracowano zdalnie. - Zaangażowanie było ogromne w tej trudnej sytuacji - podkreśla Artur Sierzchuła. - Wspierali nas rodzice. Mieliśmy czas na przepracowanie tematów, na które wcześniej nie było możliwości. Omawialiśmy np. tematy mentalne oraz sportowego żywienia.

Artur Sierzchuła był członkiem sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski minikadetów, która pod koniec 2018 roku wywalczyła w Erywaniu tytuł mistrzów Europy Wschodniej. Zwycięstwo w tym prestiżowym turnieju otworzyło przed polską drużyną drzwi do czempionatu kontynentalnego. Dla nakielskiej siatkówki to także był wielki sukces o czym szeroko informowały miejscowe media.

 • 9
 • 0
 • 25
 • 0
 • 0
Lipiec 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
 • 01 Lip

  Mistrzostwa Polski Juniorek

  Kalisz
  YouTube Polska Siatkówka
 • 01 Lip

  Mistrzostwa Polski Juniorów

  Dębica
  podkarpacielive.pl
 • 22 Lip

  Polska - Niemcy | mecz towarzyski

  Zielona Góra
  Polsat Sport
 • 23 Lip

  Polska - Niemcy | mecz towarzyski

  Zielona Góra
  Polsat Sport