SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 14 maja 2020

Trzecia siła w Wielkopolsce

- Powoli zaczynamy wracać do normalności. 12 marca z powodu pandemii koronawirusa zawiesiliśmy wszelką działalność sportową i treningową zgodnie z zarządzeniami władz sanitarnych - mówi trener w UKS-ie Szamotulanin Szamotuły i miejscowym Siatkarskim Ośrodku Szkolnym, Dariusz Ciszak.

Tego dnia jak w wielu innych polskich klubach i szkołach rozpoczęła się praca z dala. - Dla naszych podopiecznych organizowaliśmy wideokonferencje, mejlowo wysyłaliśmy plany treningowe. Oni dzielnie wykonywali zadania. Młodzież mocno zaangażowała się w realizację poleceń trenerów. Do nas odsyłali zdjęcia i filmiki, dokumentując w ten sposób realizację zadań - powiedział Dariusz Ciszak.

4 maja szamotulskie siatkarki i siatkarze mogli rozpocząć zajęcia na boiskach do siatkówki plażowej. - Trenowaliśmy w grupach sześcioosobowych z zachowaniem wszelkich środków ostrożności - informuje trener Ciszak. - Codziennie ćwiczyły po trzy grupy. Widać było jak zawodniczki i zawodnicy stęsknili się za sportem, za bezpośrednim kontaktem z rówieśnikami, jak bardzo potrzebna jest im zwykła rozmowa.

Dariusz Ciszak dodał, że "w Szamotułach jest cały kompleks sportowy m.in. z halami, basenem, bursą oraz boiskami do siatkówki plażowej. Wszystko mają praktycznie w jednym miejscu, a o naszym klubie robi się coraz głośniej w całym kraju. Dzwonią rodzice i uczniowie z różnych stron Polski i pytają o zasady przyjmowania do szkoły i klubu. Mamy np. chłopaka z Gołdapi."

Siatkarki i siatkarze z UKS Szamotulanina mają mocne wsparcie władz samorządowych w osobach Pani Starosty Powiatu Szamotulskiego Beaty Hanyżak i Burmistrza Miasta Pana Włodzimierza Kaczmarka.

19110c

Wczoraj Ministerstwo Sportu poinformowało, że z dniem 18 maja rozpocznie się III etap odmrażania polskiego sportu, w którym zakłada się otwarcie sal i hal sportowych. Tego dnia udostępnione zostaną sale i hale sportowe, choć cały czas obowiązywać będą limity osób, upoważnionych do jednoczesnego korzystania z danego obiektu. Regulacje uzależniają liczbę użytkowników od powierzchni infrastruktury sportowej. Taka decyzja na pewno ucieszy młodych sportowców z Szamotuł. Jedna z ich hal ma 1300 m2 więc spełnia warunki określone przez Ministerstwo Sportu.

UKS Szamotulanin Szamotuły w tym roku będzie obchodzić jubileusz 25-lecia istnienia. Na krajowym rynku seniorskiej siatkówki miasto jest znane z turnieju Amica Cup rozgrywanego przed startem kobiecej ekstraklasy. Zawody odbywały się w obsadzie międzynarodowej i brały w nich udział czołowe zespoły Ligi Siatkówki Kobiet.

Dariusz Ciszak w UKS-ie Szamotulanin i miejscowym Siatkarskim Ośrodku Szkolnym pracuje od czerwca 2017 roku. Razem m.in. z innym trenerem Łukaszem Klapczyńskim rozpoczął budowę jak nazywa "piramidy szkoleniowej, której podstawą byłaby minisiatkówka." Powstała Akademia Siatkówki przy współpracy z dobrodziejem - firmą Amica.

Na pierwsze sportowe sukcesy nie trzeba było długo czekać. Zawodniczki i zawodnicy zaczęli zdobyć medale w mistrzostwach Wielkopolski. W ostatnim czempionacie regionu juniorki, kadetki i młodziczki solidarnie sięgnęły po brązowe medale. Z kolei kadeci zdobyli złoty, a juniorzy brązowy krążek. Para Małecki-Bąkiewicz wygrała na plaży rywalizację kadetów w mistrzostwach Polski. Jak z dumą podkreśla Dariusz Ciszak "Szamotuły stały się w Wielkopolsce trzecią siłą, obok Poznania i Kalisza."

19110d

 • 38
 • 3
 • 21
 • 0
 • 1
Lipiec 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
 • 01 Lip

  Mistrzostwa Polski Juniorek

  Kalisz
  YouTube Polska Siatkówka
 • 01 Lip

  Mistrzostwa Polski Juniorów

  Dębica
  podkarpacielive.pl
 • 22 Lip

  Polska - Niemcy | mecz towarzyski

  Zielona Góra
  Polsat Sport
 • 23 Lip

  Polska - Niemcy | mecz towarzyski

  Zielona Góra
  Polsat Sport