SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jastrzębski Węgiel, fot. Jastrzębski Węgiel, 13 maja 2020

Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla ogłasza nabór

W najbliższą sobotę rusza nabór na kolejny rok szkolny do Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. To wyjątkowa kuźnia siatkarskich talentów w skali kraju.

Akademia Talentów Jastrzębskiego WęglaPonad 40 medali

Jastrzębski Węgiel to klub posiadający wielkie siatkarskie tradycje, bogatą historię znaczoną medalami na szczeblu krajowym i międzynarodowym, ale także ośrodek siatkarski, który mocno inwestuje w młodzież.

Przy wsparciu Partnera Strategicznego Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. klub od sezonu 2012/2013 z powodzeniem realizuje projekt młodzieżowej siatkówki pod nazwą Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla. W ciągu ośmiu lat działalności młodzi adepci Akademii wywalczyli na szczeblu wojewódzkim i krajowym ponad 40 medali!

Bursa na 60 miejsc

Nadrzędnym celem Akademii jest jednak wyszkolenie przyszłych zawodników klubu, reprezentantów Polski i medalistów olimpijskich. Siedzibą Akademii jest historyczny obiekt klubu w jastrzębskiej dzielnicy Szeroka, w którym przed laty seniorzy Jastrzębskiego Węgla sięgali po najwyższe laury w kraju, łącznie z mistrzostwem Polski przywiezionym z Olsztyna. Wyremontowana Hala Sportowa przy ul. Reja 10 posiada bursę na 60 miejsc noclegowych na sezon. Natomiast edukację młodzież z AT pobiera w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego „Jastrzębski Węgiel” w Jastrzębiu-Zdroju przy ul. Kusocińskiego. Na czele kadry pedagogicznej stoi dyrektor Andrzej Pawłowski. Docelowo szkoła ma mieścić się również przy Reja 10.

Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla

W bursie jest całodobowe wyżywienie. Adepci otrzymują sprzęt treningowy taki sam jak zawodnicy pierwszego zespołu. Szkoleniem młodzieży zajmuje się wysoko wykwalifikowana kadra trenerska na czele z trenerem-koordynatorem Dariuszem Luksem. W sztabie szkoleniowym Akademii oprócz trenerów są również: fizjoterapeuta, trener przygotowania motorycznego oraz statystyk. W Akademii pracuje również psycholog.

Mnóstwo gry

Szkolenie w Akademii obecnie odbywa się w sześciu oddziałach: od VII Klasy Szkoły Podstawowej do IV klasy Liceum Ogólnokształcącego. Ponadto, chłopcy z klas IV, V, VI Szkoły Podstawowej objęci się szkoleniem w mini siatkówce w klasach sportowych lub na zajęciach popołudniowych.

Młodzież z Akademii uczestniczy w rozgrywkach:
  - ogólnopolskich (II liga oraz etapy finałowe gier o mistrzostwo Polski w kategoriach: młodzik, kadet, junior),
  - wojewódzkich - organizowanych przez Śląski Związek Piłki Siatkowej (w kategoriach: młodzik, kadet, junior, II Liga Śląska).
W minionym sezonie w Akademii edukację sportową pobierało około 120 chłopców, licząc z minisiatkówką! Ta liczba najlepiej oddaje skalę przedsięwzięcia.

Akademia Talentów Jastrzębskiego WęglaPopiwczak poleca

Akademia Talentów jest trampoliną do PlusLigi. Pierwszym adeptem Akademii, który przebił się do pierwszego zespołu Jastrzębskiego Węgla był Jakub Popiwczak. W najwyższej klasie rozgrywkowej zadebiutował on w wieku 16 lat, a obecnie jako 24-latek jest już od kilku lat podstawowym libero seniorskiej drużyny. Praktycznie co roku adepci AT dołączają do seniorskiej drużyny Jastrzębskiego Węgla. W minionym sezonie szansę debiutu w Lidze Mistrzów przeciwko Halkbankowi Ankara otrzymał 18-letni akademik Dawid Gruszczyński! Inni znani adepci Akademii JW w klubach PlusLigi to: mistrz świata Bartosz Kwolek, Patryk Niemiec (ostatnio obaj Verva Warszawa Orlen Paliwa) oraz Radosław Gil (ostatnio BKS Visła Bydgoszcz).

- Zapraszam serdecznie do przybycia do Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, do stania się jej członkiem. Myślę, że warto. Można się w niej rozwijać, spełniać swoje marzenia, stawać się lepszym sportowcem, poznać wiele ciekawych osób, współpracować z fantastycznymi trenerami, w gronie świetnych ludzi w klubie. Jest to wielki projekt, w który zaangażowanych jest bardzo dużo osób i dzięki temu projektowi można osiągnąć wspaniałe rzeczy, czego jestem przykładem – zachęca Jakub Popiwczak.

Więcej informacji na temat rekrutacji znajdą Państwo na stronie internetowej Akademii Talentów pod adresem https://bit.ly/3brp8Zf oraz pod numerem telefonu: 505 080 830.

 • 11
 • 2
 • 25
 • 0
 • 0
Lipiec 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
 • 01 Lip

  Mistrzostwa Polski Juniorek

  Kalisz
  YouTube Polska Siatkówka
 • 01 Lip

  Mistrzostwa Polski Juniorów

  Dębica
  podkarpacielive.pl
 • 22 Lip

  Polska - Niemcy | mecz towarzyski

  Zielona Góra
  Polsat Sport
 • 23 Lip

  Polska - Niemcy | mecz towarzyski

  Zielona Góra
  Polsat Sport