SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 5 maja 2020

Ariel Fijoł: potrzebujemy gry, treningów, rywalizacji

- Dzisiaj na jednym z gdańskich boisk do siatkówki plażowej ćwiczyli nasi juniorzy. Jutro na podobne zajęcia zabieram chłopaków z rocznika 2002. Wszyscy bez wyjątku jesteśmy spragnieni gry i treningów z prawdziwego zdarzenia - mówi Ariel Fijoł, trener w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym w Gdańsku.

S.O.S. w którym pracuje Ariel Fijoł działa przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 i był wielokrotnie chwalony za dobrą organizację i sportowe sukcesy w kategoriach młodzieżowych. - Świetnie układa się nam współpraca z dyrekcją. W ostatnim czasie, gdy pracowaliśmy zdalnie, wszystkie jej aspekty funkcjonowały praktycznie bez zarzutu - podkreśla Ariel Fijoł.

Ostatnie tygodnie ze względu na pandemię koronawirusa były bardzo trudne dla środowiska siatkarskiego nie tylko w Gdańsku. - Zawsze staram się szukać pozytywów w rozwiązywaniu problemów. Podsycanie strachu ze względu na pandemię nie miało sensu. Więcej czasu poświęciłem rodzinie, którą zaniedbywałem w normalnym czasie. Najbliżsi dają mi dużo siły i ciepła - powiedział Ariel Fijoł i w trakcie pobytu w domu zorganizował m.in. biwak. W mieszkaniu na siódmym piętrze w bloku były ... namiot i śpiwory.

Ograniczanie rygorów wprowadzonych ze względu na pandemię bardzo ucieszyło gdańskich siatkarzy. - Pracę zdalną staraliśmy się maksymalnie urozmaicać. Wysyłaliśmy do naszych zawodników zadania do wykonania. Otrzymywaliśmy informacje zwrotne. Taka była praca, ale już wszyscy powoli mamy dosyć komputerów. Potrzebujemy gry, treningów, rywalizacji. Sam bardzo chętnie spotkałbym się ze swoimi kolegami-trenerami. Choć walczymy na turniejach, to też przyjaźnimy, rozmawiamy, dyskutujemy. Tego mi brakuje. Myślę, że inni trenerzy są podobnego zdania - powiedział Ariel Fijoł.

Poza Arielem Fijołem w gdańskim Siatkarskim Ośrodku Szkolnym pracują jeszcze Paweł Deguć, Oskar Janiszewski, Adam Langner, Mariusz Łobacz, Adam Miotk, Edward Pawlun i Piotr Sobolewski. Każdy z trenerów opiekuje się grupą zawodników.

- Tworzymy siatkarską piramidę - mówi Ariel Fijoł. - Jej podstawą są najmłodsi. Dla nich jest minisiatkówka. Współpracujemy ze Szkołą Podstawową 79. Cieszymy się, że do seniorów trafia coraz więcej naszej młodzieży. Pomagamy juniorom znaleźć swojej miejsce. Chcemy, żeby zostali przy siatkówce.

- Osobny temat to współpraca z Treflem, który objął patronat nad naszymi klasami. Związek z tak mocnym klubem jest dla nas bardzo ważny - dodaje Ariel Fijoł.

Przypomnijmy, że juniorzy Trefla Gdańsk SA w pięknym stylu wywalczyli awans do finałowego turnieju mistrzostw Polski, który z udziałem ośmiu drużyn miał zostać rozegrany w Dębicy pod koniec marca. Jednak we względu na pandemię został przełożony na okres pomiędzy 15 sierpnia a 15 września 2020 roku. Młodzi gdańscy siatkarze chcą przygotować się do nich jak najlepiej.

 • 20
 • 1
 • 35
 • 0
 • 0
Lipiec 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
 • 01 Lip

  Mistrzostwa Polski Juniorek

  Kalisz
  YouTube Polska Siatkówka
 • 01 Lip

  Mistrzostwa Polski Juniorów

  Dębica
  podkarpacielive.pl
 • 22 Lip

  Polska - Niemcy | mecz towarzyski

  Zielona Góra
  Polsat Sport
 • 23 Lip

  Polska - Niemcy | mecz towarzyski

  Zielona Góra
  Polsat Sport