SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

polsatsport.pl, 25 lutego 2020

Giganci Siatkówki – tym razem Polska vs Turcja

We wrześniu odbędzie się Międzynarodowy Turniej Gigantów Siatkówki. Zaplanowana impreza dostarczy kibicom gigantycznych emocji. Na boisku zameldują się topowe drużyny Polski i Turcji.

- TAURON Giganci Siatkówki to kolejna okazja, by dać impuls do uprawiania sportu nie tylko w wielkich aglomeracjach, ale także w mniejszych miejscowościach. W ten sposób chcemy też promować zdrowe postawy wśród najmłodszych, bo to przecież to pokolenie jest naszą przyszłością – wyjaśniił Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia. – Dzięki zaangażowaniu w takie wydarzenia marka TAURON jest już mocno zakorzeniona w świadomości społecznej. Już dziś jesteśmy liderem pod względem rozpoznawalności na rynku energii –  dodał prezes TAURONA.

 – Bardzo dziękujemy koncernowi TAURON za zaangażowanie w turniej. To bardzo cenne i stanowi też ważny sygnał dla potencjalnych sponsorów siatkówki. Skoro TAURON jest z turniejem Giganci Siatkówki, to mam nadzieję, że zaangażowanie koncernu w Polską Siatkówkę będzie w jeszcze większej skali. Dziękuję Telewizji Polsat za konsekwentne promowanie siatkówki, promowanie w skali europejskiej niespotykane. Niezwykle doceniam przywiązanie do turnieju PGE Skry Bełchatów i Jastrzębskiego Węgla – turnieju, który jest znakomitą formą promocją naszej dyscypliny i co cenne ma charakter charytatywny – powiedział Ryszard Czarnecki, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Siatkówka to eksplozje emocji, czysta adrenalina. Z drugiej zaś strony sport ten wyróżnia się wysoką kulturą kibicowania, familijnością i pięknem wysoko fruwających zawodników – stwierdził Wojciech Rozdolski, organizator turnieju TAURON Giganci Siatkówki. – Już za kilka miesięcy będzie okazja dowodnie się o tym przekonać. Zapraszam do Kępna – dodał Wojciech Rozdolski.

Będzie to również okazja, by zobaczyć legendarną kadrę Ireneusza Mazura. – Wracamy do czasów chwały z mistrzostw świata w 1997 w Bahrajnie. Trener Mazur będzie miał okazję powołać jeszcze raz swoich zawodników i zmierzyć się z drużyną Tauronu – powiedział Marian Kmita, dyrektor ds. sportu w Telewizji Polsat.

Turniej odbędzie się w Kępnie w dniach 18-20 września 2020 roku. Otworzy go Mecz Gwiazd, w którym możemy spodziewać się największych siatkarskich nazwisk ostatniej dekady. Po drugiej stronie siatki zobaczymy pracowników Tauronu.

11. edycja Gigantów Siatkówki ma różne projekty. Jednym z nich jest kultywowanie sportowej formy przez byłych już zawodników. Drużyna, którą poprowadzę, oparta będzie na siatkarzach, którzy wywalczyli mistrzostwo świata juniorów w 1997 roku. Zagramy z reprezentacją Tauronu – powiedział Ireneusz Mazur. – W ubiegłym roku musieliśmy stosować różne zabiegi taktyczne, by nawiązać równorzędną walkę z tą drużyną. Wielu starszych panów imponowało już tylko techniką i urodą, a z dynamiką było trochę gorzej. W tym roku postanowiliśmy podejść do tego bardziej profesjonalnie. Będą powołania do tej reprezentacji opartej na roczniku 1977. Nie wykluczamy również udziału wielu innych reprezentantów Polski, mistrzów Polski oraz zawodników, którzy wywalczyli mistrzostwo świata juniorów w 2003 roku pod kierunkiem Grzegorza Rysia. Myślę, że to będzie ciekawa grupa. Postaramy się zniwelować różnicę jak jest między reprezentacją Tauronu, a naszą drużyną stworzoną z dojrzałych już graczy – przyznał były selekcjoner reprezentacji Polski.

 Przypomnijmy, że trener Mazur poprowadził w 1997 roku reprezentację Polski U–21 do złotego medalu mistrzostw świata juniorów. Turniej w Bahrajnie był wstępem do siatkarskiej kariery dla takich zawodników, jak m.in. Piotr Gruszka, Krzysztof Ignaczak, Dawid Murek, Marcin Prus, Robert Szczerbaniuk, Grzegorz Szymański, Sebastian Świderski, Radosław Wnuk czy Paweł Zagumny. – Mam swoje marzenia i plany, ale te plany muszą być elastyczne. Niektórzy zawodnicy już mniej uprawiają sport, są natomiast statecznymi mężczyznami - biznesmenami czy politykami. Mamy dość dużo czasu, by profesjonalnie skomponować i przygotować tę drużynę – zaznaczył trener Mazur.

 – Jest to już tradycja tego turnieju. W poprzednich latach dwa polskie kluby rywalizowały z dwoma drużynami z Niemiec, a ostatnio z Włoch. Tym razem będzie to reprezentacja dwóch klubów tureckich. Stałym elementem, osią na której budowany jest ten turniej, jest drużyna PGE Skry Bełchatów. Niezwykle ważny jest charytatywny charakter tej imprezy, ale istotne jest również utrzymanie poziomu sportowego. Profesjonalny charakter tej imprezy podkreśla fakt, że jest ona transmitowana przez telewizję Polsat – stwierdził Mazur. – Turniej zostanie rozegrany tydzień przed rozpoczęciem rozgrywek PlusLigi. Wszyscy reprezentanci zjadą więc już do klubów, aspekt sportowy będzie więc niezwykle istotny. Ważny będzie również cel charytatywny tej imprezy - wsparcie dla osób potrzebujących – dodał trener.

W dwóch kolejnych dniach zmierzą się polskie i tureckie kluby: PGE Skra Bełchatów, Fenerbahçe Stambuł, Jastrzębski Węgiel i Galatasaray Stambuł.

Turniej tradycyjnie pokaże Telewizja Polsat. Kilka lat temu tak się umówiliśmy z Wojciechem Rozdolskim, że jeżeli taki turniej się odbędzie, to my będziemy tę imprezę transmitować, pomagać medialnie – powiedział Kmita. – To impreza o bardzo ugruntowanej pozycji, jeśli chodzi o prestiż. Cieszy mnie, że przestał to być turniej Polska - Włochy i tym razem będzie to Polska - Turcja. Udział dwóch renomowanych zespołów PGE Skry Bełchatów i Jastrzębskiego Węgla zagwarantuje wysoki poziom sportowy. Turniej odbędzie się tydzień przed inauguracją ligi, która jest coraz silniejsza, więc będzie to dobra forpoczta wejścia w sezon – dodał.

Dochód z imprezy w całości zostanie przekazany na cele charytatywne. – Pięknie zamyka się wszytko w całość. Mamy piękne wspomnienia, fajną współczesność i jeszcze skorzystają na tym ci, którzy potrzebują pomocy – podsumował Kmita.

  • 8
  • 2
  • 21
  • 0
  • 1