SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, fot. CEV, 24 lutego 2020

LM: terminy spotkań polskich zespołów

Atrakcyjnie zapowiadają się ćwierćfinałowe mecze Ligi Mistrzów, w których zobaczymy dwa zespoły PlusLigi - Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębski Węgiel, które były rozstawione w czasie losowania, gdyż wygrały rywalizację w grupach. Znamy terminy spotkań z udziałem polskich drużyn.

Rywal Jastrzębskiego Węgla Itas Trentino w swoich szeregach ma reprezentantów Serbii (Uros Kovacević, Srecko Lisinac), Stanów Zjednoczonych (Aaron Russell), Francji (Jenia Grebennikov), Słowenii (Klemen Cebulj) czy Włoch (Simone Gianelli, Luca Vettori). Minione rozgrywki we włoskiej Serie A zakończył w półfinale (w Italii nie rozgrywa się meczów o brąz).  W tegorocznej edycji LM zajął 2. miejsce w grupie A, wygrywając cztery spotkania i dwa razy ulegając Cucine Lube Civitanova.

Kuzbass Kiemierowo trenowany jest przez znanego w Polsce Gheorghe Cretu. Wśrod jego podopiecznych są m.in. Igor Kobzar, Jewgienij Siwożelez oraz Dmytro Paszyćki, który występował na boiskach PlusLigi. W ostatniej kolejce rosyjskiej Superligi zespół ten zdeklasował Dynamo Moskwa 3:0 (25:15, 25:16, 25:14). W tabeli prowadzi Lokomotiw Nowosybirsk (Fabian Drzyzga) 42 pkt przed Zenitem Kazań 38 i Kuzbassem 36. Lokomotiw przegrał u siebie z Zenitem 2:3.

- Chciałbym przede wszystkim powiedzieć, że były momenty w których graliśmy bardzo dobrze - mówił po spotkaniu z Dynamem Moskwa, trener Cretu. - Jednak niektóre proste piłki oddaliśmy rywalom. Nie mogę naszej gry nazwać idealną, ale suma sumarum wszystko wyszło znakomicie. Byliśmy drużyną Po raz pierwszy od dłuższego czasu pojawiła się możliwość trenowania w pełnym składzie.

Pary ćwierćfinałowe Ligi Mistrzów:

Knack Roeselare – Cucine Lube Civitanova
Itas Trentino – Jastrzębski Węgiel

Fakieł Nowy Urengoj – Sir Safety Perugia
Kuzbass Kiemerowo – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Swój pierwszy mecz 1/4 finału LM Jastrzębski Węgiel rozegra na wyjeździe 5 marca o godzinie 20:30, natomiast rewanż odbędzie się w Jastrzębiu-Zdroju 12 marca (18:00). Z kolei pierwszy mecz Grupy Azoty ZAKSY zaplanowano 4 marca w Kiemierowie (początek 19.00 czasu miejscowego). Rewanż 11 marca w Kędzierzynie-Koźlu (18.00).

  • 11
  • 0
  • 17
  • 0
  • 0