SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, 21 lutego 2020

Dalej w pucharach i korzystne losowanie

Awans polskich zespołów do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, losowanie par europejskich pucharów, świetny mecz Grupy Azoty Chemika Police w ¼ Pucharu CEV i wiele, wiele innych! Kończący się tydzień obfitował w sporą liczbę ważnych siatkarsko wydarzeń. Zapraszamy do przeczytania naszego podsumowania tygodnia!

Europejskie puchary wkraczają w decydującą fazę. W minionym tygodniu zamknęliśmy już etap zmagań grupowych Ligi Mistrzyń i Ligi Mistrzów – z trzech męskich klubów, w grze pozostały dwa; wśród pań nie mamy już swoich przedstawicieli.

W Lidze Mistrzyń potwierdziła się absolutna dominacja tureckich i włoskich klubów. Na osiem drużyn oba kraje zgromadziły po trzech swoich reprezentantów, a pozostałe dwa miejsca uzupełniły po jednej ekipie z Niemiec i Rosji. W tym formacie rywalizowały dwie łódzkie drużyny – ŁKS Commercecon i Grot Budowlani. Mistrzynie Polski zakończyły zmagania na 3.miejscu w grupie C (z trzema zwycięstwami i ośmioma punktami), natomiast Budowlane uplasowały się na 3.lokacie grupy A (z dwoma zwycięstwami i siedmioma punktami).

W Lidze Mistrzów świetne występy zanotowała Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębski Węgiel, którzy wygrali swoje grupy i bez problemów awansowali do ćwierćfinału rozgrywek. Zwycięzcy zeszłorocznej PlusLigi wygrali wszystkie grupowe spotkania, nie tracąc w nich nawet jednego seta, z kolei jastrzębianie mogą pochwalić się dwukrotnym zwycięstwem nad Zenitem Kazań i praktycznie bezpośrednim wyeliminowaniem ich ze zmagań. Ostatnia z polskich drużyn – VERVA Warszawa ORLEN Paliwa, debiutująca w Lidze Mistrzów zakończyła swój udział na 3.miejscu grupy D.

Polskie kluby poznały też swoich ćwierćfinałowych rywali – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle trafiła na rosyjski Kuzbass Kemerowo, a Jastrzębski Węgiel na włoski Trentino Itas. W Lidze Mistrzyń cały czas w grze pozostają reprezentantki Polski: Agnieszka Kąkolewska i Magdalena Stysiak (obie Savino Del Bene Scandicci), które zmierzą się z tureckim Eczacibasi Vitrą Stambuł, Zuzanna Górecka (Igor Gorgonzola Novara), która zetrze się z Fenerbahce Opet Stambuł oraz Joanna Wołosz (A. Carraro Imoco Conegliano), którą czeka starcie z niemieckim Allianz MTV Stuttgart. Warto nadmienić, że Magdalena Stysiak nabawiła się kontuzji ręki i nie wiadome jest jak długo potrwa jej przerwa od gry.

Więcej informacji o losowaniu par ćwierćfinałowych: tutaj

W Pucharze CEV świetnie radzi sobie Chemik Police, który w pierwszym ćwierćfinale rozgrywek nie pozostawił szans Mładosti Zagrzeb, którą pokonał w trzech szybkich setach. Rewanż policzanki zagrają przed własną publicznością.

W kończącym się tygodniu poznaliśmy też komplet uczestników XVIII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, który będzie ostatnim sprawdzianem przed Igrzyskami Olimpijskimi Tokio 2020. W Krakowie poza reprezentacją Polski wystąpią także Argentyna, Iran i Tunezja. Turniej odbędzie się w dniach 9-11 lipca.

Przykrą informację podali za to organizatorzy dorocznego Volley Masters w Montreux – elitarnego turnieju, który rok rocznie był nieformalną inauguracją sezonu reprezentacyjnego pań. Zgodnie z decyzją władz imprezy zostanie ona odwołana w bieżącym i następnych latach, z powodu zbyt napiętego kalendarza kadrowego. Tym samym reprezentacja Polski jest ostatnim triumfatorem tego formatu.

  • 8
  • 0
  • 30
  • 0
  • 1