SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, fot. plusliga, 20 lutego 2020

PlusLiga: zapowiedź 20. kolejki

Lider VERVA Warszawa ORLEN Paliwa podejmie trzecią w tabeli PGE Skra Bechatów i ten mecz zapowiada się jako najciekawsze wydarzenie 20. kolejki spotkań PlusLigi. Po obu stronach siatki zobaczymy kilku złotych medalistów mistrzostw świata z 2014 i 2018 roku.

Rywalizacja w najbliższej kolejce rozpocznie się w piątek derbami woj. śląskiego. MKS Będzin zagra z GKS-em Katowice. Trzy punkty pomogłoby drużynie gości w utrzymaniu wysokiej, piątej pozycji w tabeli, a dla będzinian oznaczałoby przybliżenie się do najlepszej ósemki PlusLigi.

- Zespół z Będzina przede wszystkim mocno zagrywa, dlatego spotkanie w Sosnowcu może okazać się „strzelaniną” w polu serwisowym. Zobaczymy popis siły i umiejętności głównie w tym elemencie, a to, jak będzie się układała gra na siatce, będzie zależało od atmosfery i chemii w jednej i drugiej ekipie - ocenił cytowany na klubowej stronie zawodnik katowiczan Jan Nowakowski.

W fazie grupowej Ligi Mistrzów swoją moc pokazały zespoły PlusLigi - Jastrzębski Węgiel i Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, które awansowały do ćwierćfinału. Ten pierwszy pokonał dwa razy słynny Zenit Kazań, przyczyniając się do eliminacji rosyjskiego potentata. Drugi ukończył rywalizację bez straty seta, uzyskując najlepszy wynik w historii przez polski klub w fazie grupowej tych rozgrywek.

Program 20. kolejki
piątek
MKS Będzin - GKS Katowice 17.30
Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn 20.30

sobota
VERVA Warszawa ORLEN Paliwa - PGE Skra Warszawa 14.45
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów 17.30
Jastrzębski Węgiel - Cerrad Enea Czarni Radom 20.30

niedziela
Ślepsk Mallow Suwałki - Aluron Virtu CMC Zawiercie 14.45
BKS Visła Bydgoszcz - Trefl Gdańsk 20.30

  • 2
  • 0
  • 20
  • 0
  • 0