SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 20 lutego 2020

MP juniorów - program, wyniki

Od czwartku do niedzieli w Jastrzębiu Zdroju, Warszawie, Ozorkowie, Rzeszowie, Gdańsku, Nysie, Wałbrzychu i Poznaniu rozegrane zostaną turnieje ćwierćfinałowe mistrzostw Polski juniorów. Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy zakwalifikują się do półfinałów, które odbędą się 6-8 marca.

- Każdy ma swojej marzenia i na tym etapie każdy ma prawo czuć się mistrzem Polski - powiedział trener AKS V LO Rzeszów, Artur Łoza. Jego podopieczni będą gospodarzami jednego z ćwierćfinałowych turniejów.- Na pewno do faworytów czempionatu można zaliczyć tradycyjnie znane i silne ośrodki pracy z młodzieżą jak Trefl Gdańsk, MOS Wola Warszawa czy Jastrzębski Węgiel, w którego w składzie jest kilku mocnych i już wiele potrafiących chłopaków. Na pewno niektórzy nas wymieniliby w gronie kandydatów do podium. Przed dwoma laty prowadzony przeze mnie zespół zdobył w Nysie mistrzostwo Polski kadetów. Na pewno chcielibyśmy odnieść sukces w kategorii juniorów.

Jastrzębski Węgiel jak na faworyta przystało bardzo łatwo pokonał Wifamę Łódź 3:0. MVP został rozgrywający gospodarzy Dawid Gruszczyński. - Zespół cały czas zachował koncentrację, choć nie ustrzegł się błędów - powiedział trener zwycięskiego zespołu Dariusz Luks. - Od początku do końca mieliśmy kontrolę i przede wszystkim cieszymy się ze zwycięstwa.

W drugim spotkaniu grupy I mocną dyspozycję potwierdził BKS Chemik Bydgoszcz, który łatwo pokonał juniorów z Darłowa, a MVP wybrano Dawida Dulskiego.

W czwartek i piątek odbędzie się rywalizacja w podgrupach, a na sobotę i niedzielę zaplanowano rozgrywki finałowe. Przed rokiem w finałowym turnieju MP juniorów w Dębicy kolejność czołowej czwórki była następująca: 1. Trefl Gdańsk, 2. AZS 2020 Częstochowa, 3. Jastrzębski Węgiel, 4. UMKS MOS Wola Warszawa.

Wyniki turniejów:

Grupa I Jastrzębie Zdrój
Podgrupa A
czwartek   Jastrzębski Węgiel - KS Wifama Łódź  3:0 (25:12, 25:14, 25:16)                        
piątek KS Wifama Łódź - Włókniarz BBTS Bielsko- Biała  3:2 (26:24, 21:25, 19:25, 25:19, 15:8)                        
piątek BBTS Włókniarz Bielsko- Biała - Jastrzębski Węgiel 0:3 (18:25, 16:25, 12:25)                       

podgrupa B
czwartek BKS Chemik Bydgoszcz - KS Stocznia Darłowo M&W  3:0 (25:12, 25:14, 25:14)            
piątek KS Stocznia Darłowo  M&W - UKS MKS MDK Warszawa 0:3 (16:25, 14:25, 20:25)                           
piątek UKS MKS MDK Warszawa - BKS Chemik Bydgoszcz 1:3 (25:22, 13:25, 16:25, 21:25)

Grupa II Warszawa
podgrupa A
czwartek UMKS MOS Wola Warszawa - GKS Stoczniowiec Gdańsk  3:0 (25:22, 27:25, 25:13)               
piątek GKS Stoczniowiec Gdańsk - Lechia Tomaszów Maz. 1:3 (22:25, 23:25, 25:17, 22:25)               
piątek Lechia Tomaszów Maz. - MOS Wola Warszawa 1:3 (25:20, 26:28, 22:25, 15:25)               

podgrupa B
czwartek UKS Sparta AGH Kraków - BAS Białystok  3:0 (25:18, 25:19, 25:20)                    
piątek BAS Białystok - Absolwent Olsztyn 3:0 (25:17, 38:36, 31:29)                    
piątek UKS Absolwent Sport Club Olsztyn - UKS Sparta AGH Kraków 0:3 (19:25, 20:25, 18:25)

Grupa III Ozorków
podgrupa A
czwartek MKS Bzura Ozorków - KS Gwardia Wrocław 3:0 (25:23, 25:14, 25:19)                      
piątek KS Gwardia Wrocław - UKS Szamotulanin Szamotuły 1:3 (21:25, 25:17, 24:26, 23:25)                  
piątek UKS Szamotulanin Szamotuły - MKS Bzura Ozorków 1:3 (25:18, 15:25, 16:25, 11:25)                       

podgrupa B
piątek AZS UWM Olsztyn - MKS Andrychów 3:1 (23:25, 25:18, 25:11, 25:12)

Grupa IV Rzeszów
podgrupa A
czwartek AKS V LO Rzeszów - UKS SMS Joker Piła  3:0 (25:20, 25:18, 25:17)                
piątek UKS SMS Joker Piła - UKS Strzelce Opolskie 3:0 (25:11, 25:9, 25:8)                        
piątek UKS Strzelce Opolskie - AKS V LO Rzeszów 0:3 (20:25, 15:25, 11:25)              

podgrupa B
czwartek UKS SMS SMS Police - KS Metro Warszawa 0:3 (22:25, 22:25, 18:25)                
piątek KS Metro Warszawa -UKS  Hutnik Wanda Kraków 3:0 (25:21 ,25:22, 25:17)                   
piątek UKS Hutnik Wanda Kraków - UKS SMS SMS Police 0:3 (13:25, 16:25, 9:25)

Grupa V Gdańsk
podgrupa A
czwartek Trefl Gdańsk SA - SMS Ostróda 3:0 (25:11, 25:11, 25:15)                              
piątek SMS Ostróda - RCS Czarni Radom 0:3 (12:25, 20:25, 15:25)                         
piątek RCS Czarni Radom - Trefl SA Gdańsk  0:3 (14:25, 23:25, 14:25)                      

podgrupa B
czwartek MKS Kraśnik - AZS 2020 Częstochowa 0:3 (20:25, 10:25, 12:25)                           
piątek AZS 2020 Częstochowa - Spartakus Jawor 3:0 (25:15, 25:20, 25:15)              
piątek JKS Spartakus Jawor - MKS Kraśnik 3:0 (25:20, 25:20, 25:20)    

Grupa VI Nysa
podgrupa A
piątek AZS PWSZ Nysa - Hemarpol Norwid Częstochowa 0:3 (17:25, 17:25, 23:25)                    

podgrupa B
czwartek SUKSS Suwałki - TSV Sanok 3:1 (25:20, 26:28, 25:20, 25:18)                
piątek TSV Sanok - KS Bielawianka Bielawa  2:3 (22:25, 28:26, 25:18, 25:27, 12:15)                 
piątek KS Bielawianka Bielawa - SUKSS Suwałki 0:3 (11:25, 19:25, 29:31)

Grupa VII Wałbrzych
podgrupa A
czwartek TS Chełmiec Wałbrzych - MMKS Kędzierzyn-Koźle 3:1 (25:17, 29:27, 16:25, 25:21)                     
piątek MMKS Kędzierzyn-Koźle - KS Błękitni Ropczyce 3:0 (25:14, 25:14, 25:21)                    
piątek KS Błękitni Ropczyce - TS Chełmiec Wałbrzych 0:3 (23:25, 16:25, 20:25)                 

podgrupa B
piątek STS Olimpia Sulęcin - UKS Serbinów Biała Podlaska 3:0 (25:21, 25:20, 25:13)

Grupa VIII Poznań
podgrupa A
czwartek Enea Energetyk Poznań - NTS Trójka Nakło 3:0 (25:13, 25:20, 25:19)                    
piątek NTS Trójka Nakło - EKS Skra Bełchatów 2:3 (19:25, 27:25, 14:25, 25:22, 13:15)                     
piątek EKS Skra Bełchatów - Enea Energetyk Poznań 3:1 (25:18, 25:20, 18:25, 26:24)                         

podgrupa B
czwartek SMS Wybicki Kielce - UKS 13 LO 7 Zielona Góra  1:3 (25:23, 19:25, 18:25, 21:25)                     
piątek UKS 13 LO 7 Zielona Góra - Karpaty MOSiR Krosno  3:0 (25:15, 25:21, 25:15)           
piątek Karpaty MOSiR Krosno - SMS Wybicki Kielce 3:1 (25:20, 26:24, 24:26, 25:22)                          

  • 10
  • 2
  • 21
  • 0
  • 0