SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Janusz Uznański - Rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej, fot. cev.eu, 11 stycznia 2020

Półfinał Europejskich Kwalifikacji Siatkarek: Niemcy – Niderlandy 3:0

W Apeldoorn w pierwszym półfinale Europejskiego Turnieju Kwalifikacyjnego Siatkarek do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 zespół Niemiec pokonał w trzech setach faworyzowaną drużynę Niderlandów - faworyzowną do tryumfu w całych zawodach.

Niemcy – Niderlandy 3:0 (27:25, 25:23, 25:22)

W takich meczach, na takim etapie turnieju, o taką stawkę kluczowe są emocje – niekoniecznie umiejętności. W pierwszym półfinale europejskich kwalifikacji olimpijskich zmierzyły się ekipy o zbliżonym potencjale, ze wskazaniem na drużynę gospodarza turnieju. Niemki z kolei od początku zawodów w Apeldoorn sprawiają wrażenie bardzo głodnych sukcesu, sukcesu w każdym meczu. I ten głód przełożył się na zimną krew na finiszu seta otwarcia. Zespół Felixa Koslowskiego mimo, że w kluczowym fragmencie pozwolił się dogonić ekipie Govanniego Caprary, to w wojnie nerwów miał więcej amunicji.

W drugiej partii drużyna Niderlandów zaczęła „gnieść” rywalki. Wydawało się, że rozdrażniony zespół Pomarańczowych nie spocznie na laurach, dopóki nie upokorzy Niemek. Okazało się jednak, że to przeciwniczki poczuły się urażone determinacją drużyny Caprary. Konsekwentnie i skwapliwie gromadziły punkt i po raz kolejny dowiodły, że emocje mogą mieć też wymiar pozytywny.

Trzeci set stał naprawdę na bardzo wysokim poziomie, szczególnie w grze defensywnej, z lekkim wskazaniem na Niemki. Te ostatnie dobrze zaczęły tę część meczu, za czym… nie przepadają – wolą występować w roli goniącego. Drużyna gospodarzy natomiast nie potrafiła dzisiaj wystąpić w roli uciekającego. To tak w nawiązaniu do faktu, że turniej odbywa się na welodromie. Jednak i tym razem Felix Koslowski i jego team grał imponująco w kluczowych momentach i słusznie zagwarantował sobie jutrzejszy finał. Trochę w tym pomogły Polki, które – proszę wybaczyć kolokwializm, jako pierwsze „napoczęły” faworytni – Niderlandki.

Niemcy: Denise Hanke, Jenofer Geerties, Louisa Lippman, Hanna Orthman, Marie Schoelzel, Camila Weitzel, Anna Pogany (L) – Lena Moellers, Linda Bock, Juliet Lohuis, Celeste Plak

Trener: Felix Koslowski

Niderlandy: Robin De Kruijf, Floortje Meijners, Anne Buijs, Nika Daalderop, Laura Dijkema, Yvon Belien, Myrthe Schoot (L) – Maret Balkestein-Grothues, Lonneke Sloetjes, Britt Bongaerts, Kirsten Knip (L)

Szczegółowe statystyki: https://www.cev.eu/Competition-Area/MatchStatistics.aspx?ID=37630

Relacja na żywo:  https://cevlive.cev.eu/DV_LiveScore.aspx?ID=37630

Transmisje: Polsat Sport, TVP Sport

Reprezentacje Polski wspierają Ministerstwo Sportu, PKN ORLEN, operator sieci Plus.

 • 3
 • 0
 • 21
 • 1
 • 4
Lipiec 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
 • 01 Lip

  Mistrzostwa Polski Juniorek

  Kalisz
  YouTube Polska Siatkówka
 • 01 Lip

  Mistrzostwa Polski Juniorów

  Dębica
  podkarpacielive.pl
 • 22 Lip

  Polska - Niemcy | mecz towarzyski

  Zielona Góra
  Polsat Sport
 • 23 Lip

  Polska - Niemcy | mecz towarzyski

  Zielona Góra
  Polsat Sport