SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Katarzyna Porębska - Krispol 1.Liga Mężczyzn, fot. SMS PZPS I Spała, 9 stycznia 2020

Michał Gierżot: wiemy, że każde spotkanie pomoże nam zakwalifikować się do mistrzostw Europy

SMS PZPS I Spała do tej pory wygrał tylko jeden mecz w rozgrywkach KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. W ostatnim spotkaniu młodzi siatkarze ze Spały przegrali z APP Krispol Września 0:3. - Porażki nie tyle nas męczą, co nas denerwują. Spośród tylu meczów, było multum okazji, żeby wyszarpać chociaż jeden punkt. Z każdą porażką czegoś się uczymy, wyciągamy wnioski i wychodzimy na kolejny mecz nie myśląc, o tym co się działo w poprzednich. Wiemy, że każde spotkanie pomoże nam zakwalifikować się do mistrzostw Europy, a każda sekunda spędzona na parkiecie przełoży się na wynik końcowy - powiedział Michał Gierżot, przyjmujący spalskiej drużyny.

KRISPOL 1. Liga.pl/Katarzyna Porębska: Świetnie rozpoczęliście niedzielny mecz przeciwko APP Krispol Września. W pierwszym secie mieliście szansę na wygraną. Czego zabrakło w końcówce tej premierowej odsłony spotkania, żeby przechylić szalę na swoją stronę?
Michał Gierżot: Pierwszy set był bardzo dobry w naszym wykonaniu. Nawiązaliśmy walkę i mieliśmy w górze dwie piłki setowe. Niestety, decyzje podjęte w tym momencie nie były dobre i sami oddaliśmy wrześnianom tę partię.

Porażka w pierwszym secie miała chyba spory wpływ na waszą grę w kolejnych partiach? Nie udało się wam znaleźć skutecznego sposobu, żeby zatrzymać rywali.
Ta partia była mocnym ciosem, po którym bardzo chcieliśmy się podnieść. Nie prezentowaliśmy tego samego poziomu, co w pierwszym secie i sami daliśmy się rozkręcić przeciwnikowi na zagrywce. Zagraliśmy pozostałe dwa sety bardzo słabo. Moim zdaniem, były to dwa najgorsze sety w naszym wykonaniu, w tym sezonie.

Wrześnianie was czymś zaskoczyli podczas tego meczu?
Wrześnianie zagrali konsekwentnie i odpowiedzialnie. Szkoda nam tego meczu. Można było po nas spodziewać się o wiele więcej. Nie licząc pierwszego seta w ogóle nie nawiązaliśmy walki. Nie pokazaliśmy tej samej walecznej drużyny, która biła się w poprzednich meczach.

Domyślam się, że te przegrane mecze zaczynają was męczyć, ale chyba we wszystkim trzeba szukać pozytywnych elementów?
Nie tyle nas męczą, co nas denerwują. Spośród tylu meczów, było multum okazji, żeby wyszarpać chociaż jeden punkt. Z każdą porażką czegoś się uczymy, wyciągamy wnioski i wychodzimy na kolejny mecz nie myśląc, o tym co się działo w poprzednich. Wiemy, że każde spotkanie pomoże nam zakwalifikować się do mistrzostw Europy, a każda sekunda spędzona na parkiecie przełoży się na wynik końcowy.

Przed wami kolejny ligowy sprawdzian. W sobotę zagracie na wyjeździe z SPS Chrobrym Głogów.
Bardzo dobrze pamiętamy pierwszy mecz z SPS Chrobrym Głogów. Mimo wszystko jest to teraz inna drużyna, z którą graliśmy pierwszy raz. Będzie to inny i na pewno cięższy mecz niż poprzednio. Będziemy musieli się wspiąć na wyżyny swoich umiejętności, żeby myśleć o zwycięstwie. Jedziemy tam z dobrym nastawieniem i interesuje nas tylko zwycięstwo.

Więcej o rozgrywkach KRISPOL 1. Liga: http://www.krispol1liga.pl/

  • 2
  • 1
  • 18
  • 0
  • 0
Luty 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1