SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: FIVB, 1 stycznia 2020

2020: rok olimpijski i nie tylko!

Rok 2020 będzie przede wszystkim rokiem olimpijskim, jednak poza igrzyskami w Tokio czeka nas jeszcze wiele siatkarskich wrażeń!

W 2020 roku centrum wydarzeń niewątpliwie będą Igrzyska Olimpijskie w Tokio – wszystkie turnieje poprzedzające imprezę czterolecia, będą tak naprawdę przygotowaniem do zmagań w Japonii. To nie oznacza jednak braku siatkarskich emocji a na biało-czerwonych kibiców czeka sporo ważnych wydarzeń!

Poniżej prezentujemy harmonogram najważniejszych siatkarskich imprez. Nie znana jest jeszcze data Klubowych Mistrzostw Świata 2020 oraz turnieju Volley Masters w Montreux. Kolorem czerwonym oznaczono rozgrywki seniorów, zielonym - seniorek, niebieskim turnieje młodzieżowe, a żółtym siatkówkę plażową. 

5-10 stycznia – europejski turniej kwalifikacyjny mężczyzn do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 (bez udziału Polaków!)

7-12 stycznia – europejski turniej kwalifikacyjny kobiet do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020

8-9 lutego – turniej finałowy Pucharu Polski Mężczyzn

20-23 lutego – ćwierćfinały Młodzieżowych Mistrzostw Polski (juniorka, junior)

27 lutego – 1 marca - ćwierćfinały Młodzieżowych Mistrzostw Polski (kadetka, kadet)

6-8 marca – półfinały Młodzieżowych Mistrzostw Polski (juniorka, junior)

7-8 marca – turniej finałowy Pucharu Polski Kobiet

13-15 marca – półfinały Młodzieżowych Mistrzostw Polski (kadetki, kadeci)

20-22 marca - ćwierćfinały Młodzieżowych Mistrzostw Polski (młodziczka, młodzik)

25-29 marca – finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski (juniorka, junior)

3-5 kwietnia – półfinały Młodzieżowych Mistrzostw Polski (młodziczka, młodzik)

24-26 kwietnia – finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski (młodziczka, młodzik)

29 kwietnia – 3 maja – finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski (kadetka*, kadet) *termin może ulec zmianie

23, 26, 30 kwietnia oraz 3 i 7 maja – terminy meczów finałowych Ligi Siatkówki Kobiet (rozgrywane do trzech wygranych spotkań)

25, 29 kwietnia oraz 2,6, 9 maja – terminy meczów finałowych PlusLigi (rozgrywane do trzech wygranych spotkań)

30 kwietnia - 3 maja – 2.Runda kwalifikacji do ME U19 dziewcząt (Polska)

08-10 maja - Regionalne Turnieje Nadziei Olimpijskich 2020 (chłopcy, dziewczęta rocznik 2005)

16-17 majaFinały Ligi Mistrzyń i Ligi Mistrzów CEV (Berlin, Niemcy)

19-21 maja – 1.tydzień Ligi Narodów Kobiet (Włochy) - Włochy, Serbia, Turcja, Polska

22-24 maja – 1.tydzień Ligi Narodów Mężczyzn (Kraków, Polska) - Polska, Serbia, Włochy, Słowenia

24-26 maja - Ogólnopolski Turniej Nadziei Olimpijskich 2020 (COS Szczyrk, dziewczęta rocznik 2005)

26-28 maja – 2.tydzień Ligi Narodów Kobiet (Belgia) - Belgia, Korea, Polska, Dominikana

27-29 maja - OTNO 2020 – Ogólnopolski Turniej Nadziei Olimpijskich 2020 (COS Spała, chłopcy rocznik 2005)

27-31 maja – World Tour Warsaw 4* (Warszawa, Polska)

29-31 maja – 2.tydzień Ligi Narodów Mężczyzn (Rosja) - Rosja, Polska, USA, Australia

31 maja – 2 czerwca -  Ogólnopolski Turniej Talentów S.O.S. 2020 (chłopcy, dziewczęta rocznik 2003, 2004, 2006)

2-4 czerwca – 3.tydzień Ligi Narodów Kobiet (Kanada) - Kanada, Holandia, Japonia, Polska

5-7 czerwca – 3.tydzień Ligi Narodów Mężczyzn (Łódź, Polska) - Polska, Chiny, Brazylia, Bułgaria

9-11 czerwca – 4.tydzień Ligi Narodów Kobiet (Polska) - Polska, Niemcy, Tajlandia, Brazylia

10-14 czerwca – World Tour Roma 5* (Rzym, Włochy)

12-14 czerwca – 4.tydzień Ligi Narodów Mężczyzn (Japonia) - Japonia, Niemcy, Polska, Kanada

16-18 czerwca – 5.tydzień Ligi Narodów Kobiet (Chiny) - Chiny, Rosja, USA, Polska

19-21 czerwca – 5.tydzień Ligi Narodów Mężczyzn (Francja) -  Francja, Argentyna, Iran, Polska

28-30 czerwca - Ogólnopolski Finał Turnieju Mini siatkówki Kinder+Sport 2020

1-5 lipca – Final Six Ligi Narodów Kobiet (Chiny)

1-5 lipca – Final Six Ligi Narodów Mężczyzn

4-12 lipca – finały ME U18 chłopców (Włochy)

7-12 lipca – Gstaad Major (Gstaad, Szwajcaria)

9-11 lipca – XVIII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera (Kraków, Polska)

24 lipca – 9 sierpnia – Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

1-9 sierpnia – finały ME U17 dziewcząt (Czarnogóra)

12-16 sierpnia – Vienna Major (Wiedeń, Austria)

19-23 sierpnia – Hamburg Major (Hamburg, Niemcy)

22-30 sierpnia – finały ME U19 dziewcząt (Chorwacja/Bośnia i Hercegowina)

28 sierpnia – 5 września – finały ME U20 chłopców (Czechy)

27-29 listopada – EEVZA U18 chłopców (Łotwa) i EEVZA U17 dziewcząt (Białoruś)

11-13 grudnia – EEVZA U15 chłopców (Rosja) i EEVZA U14 dziewcząt (Azerbejdżan)

  • 20
  • 1
  • 10
  • 0
  • 0