SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, 6 grudnia 2019

Kolejny sukces Memoriału Wiesława Gawłowskiego

Tradycyjnie w Piasecznie rozegrano XVII Memoriał Wiesława Gawłowskiego. Zwycięstwo w tegorocznym turnieju upamiętniającym mistrza świata 1974 i mistrza olimpijskiego 1976 odniósł Neobrand Volley Białystok.

Memoriał Wiesława Gawłowskiego rozegrano już po raz 17-ty. W dniach 30 listopada – 1 grudnia w Piasecznie rywalizowało 16 zespołów, a wśród nich znaleźli się przedstawiciele 3. i 4.Ligi oraz drużyny amatorskie. Poziom turnieju, jak co roku był naprawdę wysoki, a kibice byli świadkami emocjonujących rozstrzygnięć.

- Często słyszymy, że obsada Memoriału gwarantuje naprawdę wysoki poziom rozgrywek i wiele drużyn może sprawdzić się w poważnych siatkarskich starciach – mówi Maciej Gawłowski, syn Wiesława Gawłowskiego oraz organizator i uczestnik Memoriału – Najlepiej ten fakt potwierdza ogromne zainteresowanie naszymi zawodami – w tym roku miejsca pozwalające na uczestnictwo rozeszły się w pierwszych sześciu minutach rejestracji – dodaje. Pewni gry w Memoriale mogą być tylko gospodarze turnieju – „Bobry” Piaseczno i zdobywcy pierwszych czterech miejsc z poprzedniej edycji.

- Miasto Piaseczno, jaki i nasz amatorski klub „Bobry” były bardzo ważne dla mojego taty. To w tym miejscu mieszkaliśmy i mieszkamy nadal z naszymi rodzinami, a w tym klubie tata często rozgrywał towarzyskie mecze z innymi „byłymi grającymi” siatkarzami. Teraz rekreacyjnie w „Bobrach” gram ja i mój brat – Wojciech – opowiada Maciej Gawłowski.

W tegorocznej edycji Memoriału zwycięzcą został Neobrand Volley Białystok, który po emocjonującym meczu pokonał drużynę Progress.  Na trzecim miejscu uplasował się warszawski MKS MDK Warszawa, a czwarte miejsce zajął Volley Club.

Po zakończeniu rozgrywek rozdano nagrody indywidualne - najlepszym libero turnieju został Adrian Dyżakowski (Volley Club), najlepszym rozgrywającym turnieju – Jakub Mieczkowski (MKS MDK Warszawa), a najlepszym atakującym, Szymon Ślązak z Progressu. MVP XVII Memoriału Wiesława Gawłowskiego wybrano Łukasza Kruka (Neobrand Volley Białystok).

Memoriał Wiesława Gawłowskiego poświęcony jest pamięci tego utytułowanego i znakomitego reprezentanta Polski. Wiesław Gawłowski grał na pozycji rozgrywającego i był jednym z zawodników „złotej drużyny” Huberta Jerzego Wagnera wraz z którą sięgnął w Meksyku w 1974 roku po złoty medal mistrzostw świata, a dwa lata później – w Montrealu – po tytuł mistrza olimpijskiego. W swojej reprezentacyjnej karierze rozegrał łącznie 366 spotkań. W siatkówce klubowej zdobywał medale Mistrzostw Polski, a wraz z Płomieniem Milowice dwukrotnie wywalczył tytuł czempiona kraju (1977, 1979). Pod koniec kariery przeniósł się do Włoch. Po latach spędzonych w Italii wrócił do Piaseczna pod Warszawą. Zginął w wypadku samochodowym 14 listopada 2000 roku.

- Tym Memoriałem chcemy uczcić pamięć taty jako wspaniałego siatkarze i człowieka, bo wiemy, że w pełni na to zasłużył. Cieszymy się, że nasz turniej ma aż takie zainteresowanie i już planujemy pewne urozmaicenia rozgrywek. Myślimy między innymi o turniejach eliminacyjnych oraz rozgrywkach old-bojów. Mamy nadzieję, że kolejne edycje będą równie udane! – zakończył Maciej Gawłowski.

  • 2
  • 0
  • 16
  • 0
  • 0
Maj 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31