SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, 26 października 2019

Ważny krok przed IO Tokio 2020

W sobotę w hotelu Westin Polski Związek Piłki Siatkowej zawarł porozumienie z miastem Takasaki w Japonii o współpracy w okresie przygotowawczym przed Igrzyskami Olimpijskimi Tokio 2020. To oznacza, że tuż przed „imprezą czterolecia” polskich siatkarzy czekają zaawansowane treningi w Azji!

W hotelu Westin w Warszawie stawili się przedstawiciele obu stron – Polski Związek Piłki Siatkowej reprezentowali prezes Jacek Kasprzyk i sekretarz generalny Tomasz Karasiński, natomiast miasto Takasaki – burmistrz Kenji Tomioka i wiceprezes Fundacji Takasaki – Mitsuo Yuki.

Po przyjacielskich rozmowach podpisano umowę i list intencyjny dotyczący obozu przygotowawczego polskich siatkarzy przed IO Tokio 2020, który zaplanowany jest w dniach 15-24 lipca, czyli przed samym początkiem olimpijskich rozgrywek.

- Takasaki gwarantuje nam wspaniałe warunki do pracy przed najważniejszą dla nas imprezą ostatnich lat. Znamy to miasto bardzo dobrze, a dodatkowo przemawia za nim świetna lokalizacja, gdyż od Tokio dzieli go zaledwie ok. 100 km – powiedział Jacek Kasprzyk, prezes PZPSJapończycy gwarantują nam wszystko poza dolotem, który pokrywa Polski Komitet Olimpijski, tak więc ostatnie dni przed igrzyskami spędzimy w świetnych warunkach do pracy i niemal bez żadnych kosztów – dodał.

W styczniu o swój „olimpijski paszport” powalczą jeszcze polskie siatkarki – Jeśli nasze dziewczyny także zakwalifikują się do Tokio, to również dla nich zorganizujemy taki obóz przygotowawczy w Takasaki. Jesteśmy już po wstępnych rozmowach, w których japońska strona wyraziła zgodę – zakończył Jacek Kasprzyk.

- W Japonii siatkówka odgrywa ważną rolę, a reprezentacja Polski w Takasaki jest ogromnie lubiana. Kiedy tylko wasi zawodnicy pojawiają się w naszym mieście są tłumnie witani przez lokalnych kibiców. Podczas treningów hala wypełniała się w do ostatniego miejsca, a młodzi fani siatkówki z zachwytem śledzili zagrania Biało-Czerwonych. To dla nas bardzo ważne, ponieważ wiemy, że dzięki takim wydarzeniom szerzymy siatkarską pasję wśród najmłodszych i zachęcamy ich do uprawiania tej dyscypliny – powiedział Burmistrz Takasaki, Kenji Tomioka.

Porozumienie z Takasaki stawia polskich siatkarzy w bardzo korzystnej sytuacji – przylot do Japonii kilka dni wcześniej pozwoli im pokonać różnicę czasowo, a treningi na azjatyckich obiektach dadzą im konieczną świeżość i rozegranie. Przygotowania do IO Tokio 2020 idą więc pełną parą – wierzymy, że przyniosą piękne rezultaty!

 • 9
 • 0
 • 24
 • 0
 • 0
Sierpień 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
 • 14 Sie

  Finał MP Oldbojów w Siatkówce Plażowej

  Września
 • 27 Sie

  Finał Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej

  Mysłowice