SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Katarzyna Porębska, fot. FIVB, 15 października 2019

Puchar Świata 2019: końcowa klasyfikacja oraz nagrody indywidualne. W gronie wyróżnionych Wilfredo Leon!

Brazylia, Polska, Stany Zjednoczone taka jest kolejność drużyn na podium Pucharu Świata 2019, który od 1 do 15 października był rozgrywany w Japonii. W historii polskiej siatkówki Polacy wywalczyli łącznie cztery krążki - trzy srebrne (1965, 2011, 2019) i jeden brązowy (2015). W gronie wyrożnionych zawodników znalazł się Wilfredo Leon, który odebrał nagrodę dla najlepszego przyjmującego.

Wszystkie drużyny w tegorocznej edycji Pucharu Świata w ciągu 15 dni rozegrały łącznie 11 spotkań. Reprezentacja Polski wygrała dziewięć meczów i jedynie w dwóch poniosła porażkę. Biało-czerwoni musieli uznać wyższość Stanów Zjednoczonych 1:3 oraz Brazylii 2:3.

Nagrody indywidualne Pucharu Świata 2019
MVP: Alan Souza (Brazylia) 
Najlepszy rozgrywający: Micah Christenson (USA)
Najlepszy atakujący: Yuji Nishida (Japonia)
Najlepsi środkowi: Maxwell Holt (USA) oraz Lukas (Brazylia)
Najlepsi przyjmujący: Wilfredo Leon (Polska) oraz Yuki Nishikawa (Japonia)
Najlepszy libero: Thales Hoss (Brazylia)

Końcowa klasyfikacja drużyn Pucharu Świata 2019
1. Brazylia
2. Polska
3. Stany Zjednoczone
4. Japonia
5. Argentyna
6. Rosja
7. Włochy
8. Iran
9. Kanada
10. Egipt
11. Australia
12. Tunezja

Wyniki Pucharu Świata 2019
1 października (wtorek)
Nagano
Australia – Egipt 1:3 (22:25, 25:21, 23:25, 18:25)
Rosja – Iran 3:1 (25:21, 25:18, 24:26, 25:22)
Brazylia - Kanada 3:0 (25:14, 25:22, 25:14)

Fukuoka
USA – Argentyna 2:3 (21:25, 20:25, 25:19, 25:21, 12:15)
Polska – Tunezja 3:0 (25:16, 25:23, 25:12)
Japonia – Włochy 3:0 (25:17, 25:19, 25:21)

2 października (środa)
Nagano
Egipt – Iran 3:1 (22:25, 26:24, 25:18, 26:24)
Kanada – Rosja 2:3 (25:23, 25:16, 17:25, 23:25, 10:15)
Australia – Brazylia 0:3 (15:25, 20:25, 17:25)

Fukuoka
Tunezja – Argentyna 1:3 (19:25, 18:25, 25:23, 14:25)
Włochy – USA 1:3 (25:19, 19:25, 14:25, 19:25)
Polska – Japonia 3:1 (25:23, 25:17, 19:25, 25:17)
 
4 października (piątek)
Nagano
Iran – Kanada 3:1 (18:25, 25:23, 27:25, 25:19)
Rosja – Australia 2:3 (16:25, 25:22, 28:26, 21:25, 12:15)
Brazylia - Egipt 3:1 (25:19, 21:25, 25:19, 25:22)

Fukuoka
Argentyna – Włochy 2:3 (28:26, 25:17, 12:25, 18:25, 10:15)
USA – Polska 3:1 (25:19, 25:20, 24:26, 27:25)
Japonia – Tunezja 3:0 (25:23, 25:21, 25:11)

5 października (sobota)
Nagano
Egipt – Kanada 2:3 (25:27, 25:27, 25:16, 25:22, 9:15)
Brazylia – Rosja 3:0 (25:16, 25:22, 25:22)
Australia – Iran 1:3 (22:25, 25:18, 18:25, 25:27)

Fukuoka
Polska – Argentyna 3:1 (27:29, 25:17, 25:18, 26:24)
Tunezja – Włochy 0:3 (19:25, 21:25, 18:25)
Japonia – USA 0:3 (19:25, 19:25, 21:25)

6 października (niedziela)
Nagano
Rosja – Egipt 3:1 (25:19, 21:25, 25:19, 25:21)
Iran – Brazylia 1:3 (27:25, 21:25, 25:27, 22:25)
Kanada – Australia 3:1 (18:25, 28:26, 25:20, 25:22)

Fukuoka
Włochy – Polska 0:3 (18:25, 18:25, 22:25)
USA – Tunezja 3:0 (25:10, 25:18, 25:17)
Argentyna – Japonia 1:3 (19:25, 20:25, 28:26, 22:25)

9 października (środa)
Hiroszima
Tunezja – Kanada 2:3 (20:25, 25:20, 27:29, 25:20, 12:15)
Włochy – Egipt 3:0 (25:19, 25:21, 25:22)
Argentyna – Brazylia 0:3 (19:25, 19:25, 24:26)
Polska – Rosja 3:1 (25:27, 25:21, 25:18, 25:22)
USA – Iran 3:1 (25:18, 22:25, 25:18, 25:12)
Japonia – Australia 3:0 (25:17, 25:22, 25:22)

10 października (czwartek)
Hiroszima
Argentyna – Kanada 3:0 (25:16, 25:22, 25:20)
Polska – Egipt 3:0 (25:19, 25:28, 25:16)
Tunezja – Iran 0:3 (24:26, 17:25, 22:25)
Włochy – Australia 3:0 (30:28, 25:13, 25:22)
USA – Brazylia 0:3 (23:25, 22:25, 17:25)
Japonia – Rosja 3:1 (25:22, 21:25, 25:22, 25:16)

11 października (piątek)
Hiroszima
Argentyna – Iran 2:3 (25:27, 25:23, 25:19, 17:25, 10:15)
Polska – Australia 3:0 (25:18, 25:20, 25:9)
Tunezja – Brazylia 0:3 (17:25, 14:25, 13:25)
Włochy – Rosja 1:3 (25:13, 25:27, 26:28, 12:25)
USA – Kanada 3:2 (21:25, 25:11, 20:25, 25:19, 15:13)
Japonia – Egipt 3:2 (25:14, 18:25, 25:23, 28:30, 15:13)

13 października (niedziela)
Hiroszima
Argentyna – Rosja 3:1 (25:23, 25:23, 21:25, 25:16)
Włochy – Kanada 2:3 (25:19, 17:25, 25:15, 23:25, 16:18)
USA – Australia 3:0 (25:14, 25:13, 25:16)
Polska – Brazylia 2:3 (25:19, 23:25, 19:25, 25:16, 11:15)
Tunezja – Egipt 3:1 (25:23, 14:25, 25:17, 25:18)
Japonia – Iran 3:1 (25:16, 26:28, 25:13, 25:21)

14 października (poniedziałek)
Hiroszima
USA – Rosja 3:0 (25:23, 25:11, 25:16)
Polska – Kanada 3:0 (25:23, 26:24, 25:20)
Argentyna – Egipt 3:1 (25:27, 25:17, 25:22, 25:17)
Włochy – Iran  3:2 (25:27, 27:29, 30:28, 25:17, 15:12)
Tunezja – Australia 0:3 (21:15, 17:25, 21:25)
Japonia – Brazylia 1:3 (17:25, 26:24, 14:25, 25:27)

15 października (wtorek)
Hiroszima
USA – Egipt 3:1 (22:25, 25:16, 25:14, 25:13)
Polska – Iran 3:0 (25:18, 25:18, 25:16)
Tunezja – Rosja 0:3 (16:25, 16:25, 15:25)
Włochy – Brazylia 0:3 (20:25, 22:25, 15:25)
Argentyna – Australia 3:0 (25:20, 25:21, 26:24)
Japonia – Kanada 3:2 (22:25, 25:20, 25:23, 23:25, 15:9)

Ranking drużyn: http://worldcup.2019.fivb.com/en/men/resultsandranking/round1

Więcej o Pucharze Świata: http://worldcup.2019.fivb.com/en/

Miejsca Polski w Pucharze Świata w latach 1965-2019
1965 - 2. miejsce
1969 - 8. miejsce
1977 - 4. miejsce
1981 - 4. miejsce
2011 - 2. miejsce
2015 - 3. miejsce
2019 - 2. miejsce

Dorobek męskiej reprezentacji Polski w sezonie 2019
Siatkarska Liga Narodów - brązowy medal
Kwalifikacje olimpijskie - pierwsze miejsce i awans do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020
Mistrzostwa Europy - brązowy medal
Puchar Świata - srebrny medal

  • 20
  • 0
  • 8
  • 0
  • 0
Listopad 2019
PN WT ŚR CZ PT SO ND
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
  • 21 LIS

    Łotwa - Polska | ME U-18M (1. Runda EEVZA)

  • 22 LIS

    Polska - Białoruś | ME U-18M (1. Runda EEVZA)

  • 23 LIS

    Gruzja - Polska | ME U-18M (1. Runda EEVZA)

  • 25 LIS

    Estonia - Polska | ME U-17K (1. Runda EEVZA)

  • 26 LIS

    Polska - Białoruś | ME U-17K (1. Runda EEVZA)

  • 27 LIS

    Polska - Litwa | ME U-17K (1. Runda EEVZA)