SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Katarzyna Porębska, fot. FIVB, 14 października 2019

Michał Kubiak: dalej walczymy o drugie miejsce na koniec turnieju

Polska pokonała Kanadę 3:0 w dziesiątym meczu Pucharu Świata w Hiroszimie. Nasi mistrzowie świata zajmują drugie miejsce w ogólnej klasyfikacji drużyn. We wtorek, w ostatnim spotkaniu turnieju biało-czerwoni zagrają z Iranem. - Dalej walczymy o drugie miejsce na koniec Pucharu Świata - powiedział Michał Kubiak.

Po meczu Polska - Kanada powiedzieli:
Vital Heynen, trener reprezentacji Polski: Wiedziałem, że to będzie trudny mecz. Musieliśmy szybko skupić się, po zaledwie 15-17 godzinach po wczorajszym, pięciosetowym meczu. Myślę, że Kanada bardzo mocno na nas naciskała. Jednak dobre wejście z ławki Artura Szapluka oraz Fabiana Drzyzgi pozwoliło nam podnieść się i poprowadziło do zwycięstwa.

Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski: Cieszymy się ze zwycięstwa. Kanada miała swoje szanse w drugim secie, ale ich nie wykorzystała. Nie możemy doczekać się jutrzejszego meczu, ponieważ dalej walczymy o drugie miejsce w tym turnieju. Jutrzejsze spotkanie będzie niezwykle ważne. Musimy zrobić wszystko, co naszej mocy, aby wygrać.

Daniel Lewis, trener reprezentacji Kanady: Gratulacje dla Polski. W tym roku wielokrotnie pokazali nam, dlaczego są jedną z najlepszych drużyn na świecie. Gra przeciwko takiej drużynie zawsze jest dobrą lekcją.  Dzisiaj jestem bardzo dumny z naszego zespołu. To dziesiąty mecz turnieju i naprawdę ciężko walczy się o każdy punkt. Zawodnicy w 80 procentach wykonali założenia taktyczne. Jeszcze w 20 procentach musimy udoskonalić naszą grę. Wtedy będziemy mogli na równi rywalizować z innymi zespołami.

Nicholas Hoag, kapitan reprezentacji Kanady: Uważam, że był to dobry mecz. Dotrzymywaliśmy kroku polskiej drużynie we wszystkich trzech setach. Polska to jedna z najlepszych drużyn na świecie, a to ważne dla naszego młodego zespołu. Myślę, że musimy dopracować kilka ostatnich szczegółów, zwłaszcza w końcówce setów. Jestem bardzo zadowolony z gry, jaką dzisiaj zaprezentowaliśmy. Tak naprawdę szczegóły w końcówkach zadecydowały o tym, że to Polska ostatecznie wygrała 3:0. 

Sharone Vernon-Evans, atakujący reprezentacji Polski: Myślę, że to był dobry mecz. Jestem dumny z tego, jak grała cała drużyna. Przez całe spotkanie prezetowaliśmy dobry poziom sportowy. Na tym właśnie się skupiamy, żeby możliwie jak najlepiej grać, jako zespół. Widać było, że wszystkim zależało na wygranej. Zgadzam się z tym, co powiedział Nicholas, że musimy popracować nad naszą grę po 20. punkcie. Jesteśmy młodą grupą, więc musimy jeszcze popracować nad pewnymi elementami. Chcę jednak podkreślić, że jestem bardzo dumny z tego, jak zagraliśmy dzisiaj przeciwko Polsce. 

 • 16
 • 0
 • 12
 • 0
 • 0
Lipiec 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
 • 01 Lip

  Mistrzostwa Polski Juniorek

  Kalisz
  YouTube Polska Siatkówka
 • 01 Lip

  Mistrzostwa Polski Juniorów

  Dębica
  podkarpacielive.pl
 • 22 Lip

  Polska - Niemcy | mecz towarzyski

  Zielona Góra
  Polsat Sport
 • 23 Lip

  Polska - Niemcy | mecz towarzyski

  Zielona Góra
  Polsat Sport