SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Katarzyna Porębska/Szymon Sobol, fot. Materiały organizatorów, 10 października 2019

Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa gotowy do gry w II lidze

Na cztery dni przed inauguracyjnym meczem II ligi – Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa zorganizował przedsezonową konferencję prasową, która w miniony wtorek odbyła się w Hali Sportowej „Częstochowa”. Podczas spotkania z mediami poinformowano o przedłużeniu umów sponsorskich z firmami Eco-Team oraz Stolzle, a także powiedziano o planach klubu na najbliższą kampanię.

Na początku jednak prezes klubu Wojciech Pudo wspomniał o tak bardzo udanym sezonie 2018/2019, który dla częstochowian zakończył się mistrzostwem Polski kadetów oraz wicemistrzostwem krajowego czempionatu w kategorii juniora. – Miniony sezon dla naszego klubu, który może pochwalić się dopiero 6,5 letnią historią był bardzo udany. Mistrzostwo Polski kadetów oraz wicemistrzostwo Polski juniorów to naprawdę ogromny sukces, takiego klubu jak nasz.

Jednym z najważniejszych punktów spotkania była informacja o przedłużeniu umów z firmami Eco-Team oraz Stolzle, które pozostają w nazwie klubu na kolejny sezon. – Cieszymy się, że częstochowski biznes, ten większy i mniejszy jest razem z nami, towarzyszy nam i nas wspiera. Nie przez przypadek są to firmy Eco-Team oraz Stolzle, które rozwijają się dynamicznie tak samo jak nasz klub. Cieszę się, że te firmy są razem z nami i wspólnie możemy tworzyć częstochowską siatkówkę – powiedział Wojciech Pudo.

Następnie głos zabrał Jerzy Pałuszka, prezes Eco-Team. Dla firmy specjalizującej się w instalacjach solarnych i fotowoltaicznych nadchodzący sezon będzie już trzecim, kiedy Eco-Team pojawi się w nazwie klubu.

– Bardzo się cieszę, że już trzeci rok z rzędu możemy działać wspólnie z AZS-em 2020. Cieszy nas ta praca oraz cieszą nas wyniki. Uważam, że jest to bardzo dobry sponsoring i są to bardzo dobrze wykorzystane pieniądze. Widać jak ten klub się rozwija i cieszymy się, że dzieje się to przy udziale Eco-Team. Cieszy nas też to, że w Częstochowie, która ma tak duże tradycje siatkarskie, ta dyscyplina jest bardzo mocna, szczególnie w młodzieżowym wydaniu. Wierzę, że jest to zalążek do odbudowania dużych tradycji siatkarskich w tym mieście.

Na kolejny sezon współpracy zdecydowało się także Stolzle, które drugi sezon z rzędu będzie widoczne w nazwie klubu oraz na meczowych koszulkach. – Spotkaliśmy się z AZS-em 2020 rok temu, kiedy podpisywaliśmy umowę sponsorską. Z radością mogę powiedzieć jak ten rok wyglądał i przyznać, że nasze oczekiwania nie były tak ogromne. Ten sezon pokazał, że dostaliśmy więcej niż oczekiwaliśmy. Myślę, że klub jest przygotowany na to, żeby kolejne sezony były jeszcze lepsze. Miałem wiele możliwości, żeby przyglądać się jak działają kluby sportowe i muszę przyznać, że tutaj oprócz dobrego przygotowania fizycznego czy taktycznego, sukces możemy pokładać w tym, że  w AZS-ie 2020 występuje bardzo dobre sprzężenie między zawodnikami a trenerami. Zawodnicy są wspierani mentalnie, co jest bardzo ważne. Cieszę się, że możemy być tego częścią, a także wejść w struktury klubu. Na pewno będziemy chcieli dalej współpracować z klubem i rozszerzać tę działalność – powiedział prezes Stolzle Artur Wołoszyn.

Podczas spotkania z mediami klub przedstawił swoje pomysły promocyjne, skupiając się na meczach II ligi. Klub będzie zakładał przed każdym meczem cel na dane spotkanie, które będzie polegało na przekroczeniu pewnej bariery liczby kibiców. W przypadku sukcesu trenerzy, siatkarze oraz współpracujące firmy będą wykonywać ustalone wcześniej zadania, głównie społeczne. Jeśli na meczach II ligi suma kibiców przez cały sezon dobije do tysiąca, drużyna AZS-u 2020 wraz z prezesami sponsorów tytularnych udadzą się do wybranej wcześniej placówki (np. przedszkole, dom dziecko), by odnowić wybrane pomieszczenia. Wkrótce więcej informacji o akcji klubu.

Częstochowianie sezon 2019/2020 w II lidze zainaugurują w najbliższą sobotę (12.10) o godzinie 16.00 w Hali Sportowej „Częstochowa”. Rywalem podopiecznych Wojciecha Pudo będzie LKS Czarni Rząśni.

– Myślę, że jesteśmy gotowi na start sezonu. Na dzień dobry trafiliśmy na trudnego przeciwnika, z którym często miałem okazję mierzyć się w pierwszych meczach sezonu. Liczę, że atut własnej hali i dobra gra pozwoli nam zdobyć pierwsze punkty i powalczyć o zwycięstwo – zapowiada przed meczem najbardziej doświadczony w drużynie Jędrzej Brożyniak.

Wstęp na mecze AZS-u 2020 jest bezpłatny.

  • 4
  • 1
  • 21
  • 0
  • 0