SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Janusz Uznański - Rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej,Filip Grądek, fot. premier.gov.pl, 9 października 2019

Spotkanie Premiera z przedstawicielami Polskiego Związku Piłki Siatkowej

W środę w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Pan Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z Jackiem Kasprzykiem, prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Ryszardem Czarneckim, wiceprezesem PZPS.

„Dziękujemy za radość, którą dają nam siatkarze i siatkarki” –  mówił Szef Rządu, dziękując sportowcom za dotychczasowe osiągnięcia.

Spotkanie było również okazją do podziękowania Panu Premierowi za dotychczasowe wsparcie dla Polskiej Siatkówki. Przypomnijmy, że Premier Mateusz Morawiecki przyznał specjalną nagrodę dla drużyny narodowej, która zdobyła w ubiegłym roku mistrzostwo świata oraz dodatkowe środki dla PZPS na przygotowania, starty kadr narodowych w sezonie 2019 oraz organizację ważnych imprez międzynarodowych.

Pan Premier, KPRM, Ministerstwo Sportu i Turystyki w sposób niezwykle szybki i skuteczny zareagowały także na niedawne problemy męskiej reprezentacji z dotarciem do Lublany na półfinał Mistrzostw Europy 2019, umożliwiając polskiej ekipie przelot z Holandii do Słowenii samolotem rządowym.

Panowie Jacek Kasprzyk i Ryszard Czarnecki podziękowali Panu Premierowi Morawieckiemu za dotychczasowe wsparcie i sympatię dla Polskiej Siatkówki oraz  przekazali komplet medali zdobytych przez nasze reprezentacje w ostatnim czasie.

Polska reprezentacja na tegorocznych Mistrzostwach Europy zdobyła brązowy medal. To kolejny wielki sukces biało-czerwonych po trzecim miejscu w Lidze Narodów, olimpijskiej kwalifikacji oraz srebrnym medalu Uniwersjady. Panie z kolei po wielu latach przerwy awansowały do fazy finałowej elitarnej Ligi Narodów, a w mistrzostwach Starego Kontynentu zajęły czwartą lokatę.

Premier Mateusz Morawiecki w swoim wystąpieniu powiedział między innymi:

 – Gdy siatkarze wygrywają, to rosną skrzydła wszystkim Polakom. Gratuluję sukcesów, które odnoszą. To dobrze zapowiada przyszłość polskiej siatkówki. Bardzo się cieszę z tych sukcesów, które odnosicie. To ogromna radość dla Polaków, dla całego polskiego społeczeństwa. Na pewno będziemy inwestować we wsparcie polskich sportowców. Cieszę się, że również my mogliśmy przyczynić się do tego sukcesu choć trochę i pomóc. Te osiągnięcia to duma polskiego sportu, ale też duma wszystkich Polaków.

Szef Rządu wspomniał także udany występ lekkoatletów w zakończonych w niedzielę mistrzostwach świata w Dausze i zapewnił, że rząd dalej będzie inwestował w infrastrukturę oraz wspierał rozwój młodzieży i sport.

Przede wszystkim dziękujemy. To najskromniejsze co możemy zrobić w tym momencie. Dziękujemy za samolot, bo to nam uratowało przynajmniej brązowy medal w mistrzostwach Europy. Dziękujemy za zeszłoroczne wsparcie po mistrzostwach świata. To spowodowało, że ten rok jest dla nas chyba najlepszym, bo choć złota jeszcze nie mamy, mamy już trzy medale, które zdobyli mężczyźni, czwarte miejsce mistrzostw Europy  kobiet po odbudowaniu się reprezentacji Polski. To dla nas bardzo ważne. Robimy imprezy najwyższej rangi w Polsce dla Polaków, dla nas wszystkich. Tak jak Pan powiedział: „skrzydła rosną wszystkim, całemu krajowi, gdy grają Polacy” – powiedział Jacek Kasprzyk, prezes PZPS i dodał: – Cieszę się, że mam zaszczyt dowodzić tym związkiem, bo to nie jesteśmy tylko – my, ja, Ryszard, ale jest to grupa wspaniałych trenerów, którzy są „na dole”, którzy wyszukują te wspaniałe, młode talenty wśród dziewcząt i chłopaków. To jest dla nas najważniejsze. Mamy taką pozycję na świecie, że chcą, żeby w Polsce te imprezy były robione. Nasza gościnność, gościnność Polaków i perfekcyjna organizacja dzięki wsparciu rządu, wsparciu Ministerstwa Sportu, dzięki wsparciu sponsorów – to powoduje, że siatkówka jest tym sportem rodzinnym, który przynosi ciepło i daje radość.

18324c

Ryszard Czarnecki, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej poinformował, że przedmiotem spotkania z Szefem Rządu były też kwestie organizacji przez polską federację prestiżowych wydarzeń międzynarodowych.

W imieniu PZPS chciałem bardzo podziękować za zaangażowanie rządu, za wsparcie dla organizacji, o czym po raz pierwszy mówimy publicznie, Mistrzostw Europy siatkarzy w Polsce w 2021 roku. Są w tej chwili prowadzone rozmowy z CEV, a wsparcie rządu jest tutaj argumentem koronnym. Wśród miast, które mają szansę ubiegać się o mecze w naszym kraju od fazy eliminacyjnej, przez 1/8 i ćwierćfinały, półfinał, i co podkreślam aż po finał w Polsce, są takie miasta jak Katowice, Kraków, Gdańsk, co warto podkreślić Tarnów. Listy nie zamykamy.

– Po ostatnim kongresie (Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej – przyp. red.), po meczu o 3. miejsce zostały przeprowadzone rozmowy z przedstawicielami CEV, z pytaniem, czy chcielibyśmy być w gronie krajów organizujących mistrzostwa Europy. Powiedzieliśmy, że tak, chcielibyśmy, tylko pod jednym warunkiem – że faza finałowa będzie w Polsce. Zostało to zaakceptowane, choć jeszcze oficjalnie na piśmie nie mamy takiej zgody, natomiast zostały złożone wszystkie pisma, oświadczenia, potwierdzenia, że jesteśmy gotowi zorganizować mistrzostwa, wspólnie z Czechami, Finlandią i Estonią w 2021 roku – dodał Jacek Kasprzyk

Przypomnijmy, że Polska wraz Holandią będą organizować Mistrzostwa Świata 2022 Kobiet, a prowadzone są rozmowy z międzynarodowymi władzami siatkarskimi dotyczące lat kolejnych.

 

 • 5
 • 1
 • 23
 • 0
 • 1
Lipiec 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
 • 01 Lip

  Mistrzostwa Polski Juniorek

  Kalisz
  YouTube Polska Siatkówka
 • 01 Lip

  Mistrzostwa Polski Juniorów

  Dębica
  podkarpacielive.pl
 • 22 Lip

  Polska - Niemcy | mecz towarzyski

  Zielona Góra
  Polsat Sport
 • 23 Lip

  Polska - Niemcy | mecz towarzyski

  Zielona Góra
  Polsat Sport