SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, fot. CEV, 17 września 2019

ME mężczyzn: wyniki i harmonogram meczów

Wtorek był szóstym dniem CEV Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn. Reprezentacja Polski odniosła już cztery zwycięstwa - nad Estonią, Holandią, Czechami oraz Czarnogórą i pewnie prowadzi w tabeli grupy D. W ostatnim spotkaniu tej fazy czempionatu biało-czerwoni zmierzą się z Ukrainą.

Po raz pierwszy w historii mistrzostwa Europy mężczyzn rozgrywane są w czterech krajach. Mecze fazy grupowej odbywają się w Belgii (Antwerpia, Bruksela), Francji (Montpellier), Holandii (Amsterdam, Rotterdam) i Słowenii (Lublana).

Europejska Konfederacja Siatkówki (CEV) będzie kontynuowała taki system rozgrywania czempionatu. W poniedziałek poinformowano, że ME 2021 odbędą się w Czechach, Estonii i Finlandii. Czwarty kraj-gospodarz zostanie podany w najbliższym czasie.

Wyniki w poszczególnych grupach:

GRUPA A (Montpellier, Francja):

12 września (czwartek):

Bułgaria – Grecja 3:0 (25:22, 25:16, 25:20)

Portugalia – Włochy 0:3 (21:25, 10:25, 22:25)

Francja - Rumunia 3:0 (25:19, 25:14, 25:16)

13 września (piątek):

Bułgaria – Rumunia 3:0 (28:26, 25:20, 25:20)

Włochy - Grecja 3:1 (17:25, 25:23, 25:19, 25:18)

14 września (sobota):

Grecja – Francja 0:3 (14:25, 18:25, 24:26)

Portugalia - Bułgaria 1:3 (23:25, 30:28, 23:25, 22:25)

15 września (niedziela):

Rumunia – Włochy 1:3 (15:25, 14:25, 25:23, 14:25)

Portugalia - Francja 0:3 (11:25, 20:25, 23:25)

16 września (poniedziałek):

Rumunia – Grecja 1:3 (25:23, 24:26, 25:27, 21:25)

Francja - Bułgaria 3:0 (25:19, 25:21, 25:14)

17 września (wtorek):

Grecja – Portugalia 1:3 (25:19, 21:25, 23:25, 17:25)

Włochy - Bułgaria 1:3 (22:25, 25:23, 25:21, 25:17)

18 września (środa):

godz. 14:00 Portugalia – Rumunia

godz. 20:30 Francja - Włochy

GRUPA B (Bruksela i Antwerpia, Belgia):

13 września (piątek):

Serbia - Niemcy 3:0 (25:21, 25:17, 25:15)

Słowacja – Hiszpania 3:2 (25:23, 25:23, 20:25, 16:25, 18:16)

Belgia - Austria 3:0 (25:17, 25:23, 25:17)

14 września (sobota):

Niemcy - Belgia 2:3 (23:25, 17:25, 25:22, 25:15, 13:15)

Słowacja - Austria 3:1 (19:25, 25:21, 25:20, 25:15)

15 września (niedziela):

Hiszpania - Belgia 0:3 (17:25, 21:25, 14:25)

Serbia - Słowacja 3:0 (25:19, 25:20, 25:21)

16 września (poniedziałek):

Austria - Niemcy 0:3 (23:25, 15:25, 16:25(

Hiszpania - Serbia 1:3 (25:21, 19:25, 19:25, 20:25)

17 września (wtorek):

Austria - Hiszpania 2:3 (23:25, 28:26, 23:25, 25:23, 11:15)

Słowacja - Belgia 0:3 (23:25, 20:25, 15:25)

18 września (środa):

godz. 17:30 Słowacja - Niemcy

godz. 20:30 Belgia – Serbia

19 września (czwartek):

godz. 17:30 Hiszpania - Niemcy

godz. 20:30 Serbia - Austria

GRUPA C (Lublana, Słowenia):

12 września (czwartek):

Turcja - Rosja 1:3 (13:25, 25:23, 17:25, 15:25)

Finlandia - Macedonia Północna 3:1 (25:23, 25:22, 23:25, 25:21)

Słowenia - Białoruś 3:0 (25:17, 25:14, 25:19)

13 września (piątek):

Macedonia Północna - Turcja 0:3 (20:25, 23:25, 13:25)

Białoruś – Rosja 1:3 (25:23, 17:25, 22:25, 10:25)

14 września (sobota):

Macedonia Północna - Rosja 0:3 (15:25, 16:25, 28:30)

Słowenia – Finlandia 3:1 (25:18, 26:24, 24:26, 25:15)

15 września (niedziela):

Białoruś - Finlandia 3:2 (13:25, 17:25, 30:28, 25:22, 15:13)

Turcja - Słowenia 0:3 (28:30, 16:25, 23:25)

16 września (poniedziałek):

Rosja - Finlandia 3:0 (25:17, 26:24, 25:22)

Białoruś – Macedonia Północna 1:3 (25:23, 19:25, 27:29, 20:25)

17 września (wtorek):

Słowenia – Macedonia Północna 1:3 (24:26, 28:30, 25:19, 24:26)

Turcja – Białoruś 3:1 (25:21, 26:24, 20:25, 25:19)

18 września (środa):

godz. 17:30 Słowenia - Rosja

godz. 20:30 Finlandia - Turcja

GRUPA D (Amsterdam i Rotterdam, Holandia):

13 września (piątek):

Czechy - Ukraina 1:3 (21:25, 20:25, 25:19, 22:25)

Estonia - Polska 1:3 (22:25, 27:25, 22:25, 17:25)

Holandia - Czarnogóra  3:0 (25:13, 25:17, 25:15)

14 września (sobota):

Ukraina - Holandia 0:3 (26:28, 27:29, 21:25)

Estonia - Czarnogóra 0:3 (23:25, 28:30, 23:25)

15 września (niedziela):

Holandia - Polska 0:3 (19:25, 18:25, 19:25)

Czechy - Estonia 3:0 (25:18, 34:32, 28:26)

16 września (poniedziałek):

Czarnogóra - Ukraina 1:3 (25:19, 18:25, 15:25, 19:25)

Polska - Czechy 3:0 (25:18, 25:12, 25:15)

17 września (wtorek):

Czarnogóra - Polska 0:3 (10:25, 17:25, 19:25)

Estonia - Holandia 1:3 (25:22, 19:25, 19:25, 20:25)

18 września (środa):

godz. 16:00 Ukraina - Estonia

godz. 20:00 Holandia - Czechy

19 września (czwartek):

godz. 17:00 Czechy – Czarnogóra

godz. 20:00 Polska - Ukraina

  • 6
  • 1
  • 8
  • 0
  • 0
Październik 2019
PN WT ŚR CZ PT SO ND
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
  • 01 PAŹ

    Polska - Tunezja | Puchar Świata mężczyzn

  • 02 PAŹ

    Polska - Japonia | Puchar Świata mężczyzn

  • 04 PAŹ

    USA - Polska | Puchar Świata mężczyzn

  • 05 PAŹ

    Polska - Argentyna | Puchar Świata mężczyzn

  • 06 PAŹ

    Włochy - Polska | Puchar Świata mężczyzn

  • 09 PAŹ

    Polska - Rosja | Puchar Świata mężczyzn

  • 10 PAŹ

    Polska - Egipt | Puchar Świata mężczyzn

  • 11 PAŹ

    Polska - Australia | Puchar Świata mężczyzn

  • 13 PAŹ

    Polska - Brazylia | Puchar Świata mężczyzn

  • 14 PAŹ

    Polska - Kanada | Puchar Świata mężczyzn

  • 15 PAŹ

    Polska - Iran | Puchar Świata mężczyzn