SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, fot. Piotr Sumara, 25 sierpnia 2019

ME kobiet: Ukraina - Włochy 0:3

Ukraina przegrała w Łodzi z Włochami 0:3 (16:25, 18:25, 10:25) w meczu grupy B CEV Mistrzostw Europy kobiet w piłce siatkowej.

Ukraina: Iryna Truszkina, Ałła Politanska, Julia Gierasimowa, Anna Stepaniuk, Nadia Kodola, Olesia Rychluk, Anastasija Karasowa (L) - Karyna Denisowa, Switłana Dorsman, Anastasija Kraiduba, Ołeksandra Peretiatko.

Trener: Garij Jegiazarow

Włochy: Indre Sorokaite, Ofelia Malinov, Raphaela Folie, Cristina Chirichella, Miriam Fatime Sylla, Paola Egonu, Monica De Gennaro (L) - Terry Enweonwu (L), Anna Danesi, Beatrice Partochiale

Trener: Davide Mazzanti

Siódmy mecz w grupie B zakończył się kolejnym wynikiem 3:0. Różnica w umiejętnościach pomiędzy czołowymi zespołami Belgią, Polską i Włochami, a Portugalią, Słowenią i Ukrainą jest wyraźna.

W ostatniej niedzielnej konfrontacji wicemistrzynie świata bardzo szybko weszły w mecz. Na początku pierwszego seta ich prowadzenie było co prawda jeszcze minimalne 8:6, ale następnie rosło 16:12 by na koniec przewaga była już zdecydowana. Włoszki miały lepszy rozkład ataku i przewagę w zagrywce 6-1.

Przebieg drugiej partii był podobny. W jej początkowej fazie Ukrainki dotrzymywały kroku faworytkom nie tylko grupy, ale i całego turnieju. Ale od stanu 12:11 Włoszki szybko powiększyły przewagę do 19:12 i było już po secie. Po dwóch partiach 33 punkty dla tego zespołu zdobyły Sylla, Egonu i Sorokaite.

W trzecim secie przewaga reprezentacji Włoch była jeszcze większa. Objęła ona prowadzenie 8:1 i dominowała do końca spotkania.

Po meczu powiedziały:

Anastasiia Kraiduba, przyjmująca reprezentacji Ukrainy: Znamy nasz mocne i słabe strony. Na pewno będziemy walczyć o 4.miejsce grupie. Możemy grać lepszą siatkówkę, ale na chwilę obecną musimy przemyśleć jak to zrobić. Cieszę się, że będę w przyszłym sezonie grała w Łodzi. Nie znam jeszcze dobrze ani miasta, ani hali meczowej, ale jestem dobrze nastawiona. Wszystko przede mną. Jesteśmy gotowe na mecz z Polkami. Postaramy się zagrać lepiej niż dzisiaj.

Paola Egonu, atakująca reprezentacji Włoch: Wiedziałyśmy, że Ukrainki wejdą w mecz bardzo skoncentrowane. Nie zaskoczyły nas niczym, wiedziałyśmy, że będą grały intensywnie, nie miały dziś nic do stracenia. Te własne błędy w pierwszej części meczu nie wynikały z naszego rozkojarzenia, dbamy o to, żeby do każdego meczu podchodzić maksymalnie skoncentrowane. Taka jest siatkówka, czasami trzeba przegrać kilka piłek zanim drużyna zaskoczy. Belgijki znamy doskonale, wygrałyśmy z nimi 2 tygodnie temu na Sycylii w ramach kwalifikacji do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich. Mamy w zespole dobry klimat, na pewno towarzyszy nam trochę presji, ale tak na dobrą sprawę wszystkie ekipy na turnieju są pod presją. Wszystkie kwestie niezwiązane z siatkówką zostawiamy poza parkietem i poza szatnią, mamy wspólny cel i wielką ochotę osiągnąć razem wielki sukces. Mam wielkie szczęście, że moja gra przynosi radość kibicom, wchodzę na dobry poziom dzięki wsparciu fantastycznych dziewczyn, z jakimi przyszło mi w ostatnim czasie trenować. 
 
CEV Mistrzostwom Europy w piłce siatkowej kobiet 2019 w Polsce patronuje Ministerstwo Sportu i Turystyki.Reprezentacje Polski wspierają Ministerstwo Sportu i Turystyki, PKN ORLEN SA, operator sieci Plus.

Statystyki: http://statystyki.pzps.pl/pl/volleyball/european-champ-w,390/34363/comparison/teams?team_1=ukraine-w,3273&team_2=italy-w,3554

  • 4
  • 1
  • 12
  • 0
  • 0
Luty 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1