SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, fot. Piotr Sumara, 25 sierpnia 2019

ME kobiet: Słowenia - Portugalia 3:0

Słowenia pokonała w Łodzi Portugalię 3:0 (25:21, 25:20, 25:9) w meczu grupy B trzeciego dnia CEV Mistrzostw Europy kobiet w piłce siatkowej,

Słowenia: Tina Grudina, Iza Mlakar, Sara Najdic, Lana Scuka, Sasa Planinsec, Monika Potokar, Leja Janezić (L) - Veronika Mikl (L), Eva Zatković, Daria Erżen, Eva Mori

Alessandro Chiappini

Portugalia: Eduarda Duarte, Vansessa Rodrigues, Marta Hurst, Aline Rodrigues, Julia Kavalenka, Barbara Gomes, Joana Resende (L) - Beatriz Basto (L), Eliana Durao

Trener Jose Francisco Santos

Spotkały się ekipy, które w bezpośrednim starciu walczą o awans do 1/8 finału. Kwalifikację wywalczą po cztery najlepsze zespoły z każdej z czterech grup. Ani Słowenia, ani Portugalia nie wygrały jeszcze w Łodzi meczu.

Przez większą część pierwszego seta inicjatywa należała do zespołu Słowenii. Gra była nierówna, szarpana. Zespoły traciły punkty seriami. Portugalki od czasu do czasu zagrywką utrudniały życie rywalkom, będąc lepszymi w tym elemencie 5-2.

Słowenki dalej były zespołem lepszym z niewielką przewagą. W drugim secie długo prowadziły z bezpieczną 3-5 punktową przewagą. Portugalia odrobiła straty na 21:19, ale odpowiedź rywalek w końcówce była pewna.

W trzecim secie Słowenia objęła szybko prowadzenie 8:1 i już do końca dyktowała warunki gry. Słowenki wygrały pierwszy mecz w Łodzi i utrzymały się w walce o awans do kolejnej fazy czempionatu.

Po meczu powiedziały:

Vanessa Iolanda Rodrigues, libero reprezentacji Portugalii: W każdym z setów czegoś nam zabrakło. W dwóch pierwszych wprawdzie w samej końcówce, ale jednak przegrałyśmy. W trzecim secie Słowenia była od nas dużo lepsza. Mimo iż starałyśmy się zagrać najlepiej jak umiemy, nie mogłyśmy znaleźć sposobu na ich grę. Popełniliśmy zdecydowanie za dużo błędów w każdym elemencie gry – na zagrywce, w przyjęciu i ataku. To nie był dobry mecz. Jutro chcemy trochę odpocząć i potrenować pod kątem kolejnego meczu. Mamy nadzieję, że pokażemy lepszą siatkówkę niż dziś.

Sara Najdic, rozgrywająca reprezentacji Słowenii: W pierwszych dwóch setach nie zagrałyśmy swojej siatkówki. Dopiero w trzeciej partii zaprezentowałyśmy to, na co nas stać. Wszystkie wiedziałyśmy, że stać nas na dobrą grę. Trzeci set był naprawdę fantastyczny. Mimo iż zagrałyśmy już trzy mecze na tych mistrzostwach, to nie jesteśmy zbyt zmęczone. Mamy dobry zespół, więc możemy się wymieniać na boisku bez starty w jakości gry. Jutro będziemy miały dzień przerwy. Mamy zaplanowany jeden trening i na pewno spędzimy dużo czasu u fizjoterapeuty, aby przygotować się na kolejny mecz.

CEV Mistrzostwom Europy w piłce siatkowej kobiet 2019 w Polsce patronuje Ministerstwo Sportu i Turystyki.Reprezentacje Polski wspierają Ministerstwo Sportu i Turystyki, PKN ORLEN SA, operator sieci Plus.

Statystyki: http://statystyki.pzps.pl/pl/volleyball/european-champ-w,390/34363/comparison/teams?team_1=slovenia-w,3192&team_2=portugal-w,3388

  • 4
  • 0
  • 14
  • 0
  • 0
Luty 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1