SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Aleksandra Golec, Bianka Sawoniuk, foto: Piotr Sumara, 22 sierpnia 2019

Spotkanie medialne przed EuroVolley 2019 kobiet

W Hotelu DoubleTree by Hilton odbyło się spotkanie medialne z kapitanami i trenerami reprezentacji biorących udział w CEV Mistrzostwach Europy 2019 w piłce siatkowej kobiet.

Przed EuroVolley powiedzieli:

Jose Francisco Santos, trener reprezentacji Portugalii: Trafiłyśmy do bardzo silnie obsadzonej grupy, dlatego do wszystkich rywalek podchodzimy z należytym szacunkiem. Teoretycznie mamy szansę na pokonanie Ukrainek i Słowenek. Bardzo chcemy sprawić przynajmniej jedną niespodziankę, liczą na to portugalscy fani

Vanessa Iolanda Rodrigues, kapitan reprezentacji Portugalii: Występ w finałowym turnieju jest dla nas czymś wyjątkowym. Po raz pierwszy awansowałyśmy na imprezę tej rangi i zmierzymy się z zespołami z absolutnej czołówki. Nasze mecze będą śledzili kibice z całej Europy, piszemy historię portugalskiej siatkówki

Ilka Van De Vyver, kapitan reprezentacji Belgii: Tegoroczny EuroVolley jest dla nas wyjątkowy, choćby i z tego względu, że w naszej reprezentacji są 4 zawodniczki polskiego pochodzenia. Kluczowym meczem pierwszego etapu turnieju będzie inauguracyjne spotkanie z Ukrainkami. Analizowałyśmy ich grę na video wielokrotnie, ale to boisko pokaże, jaki poziom reprezentują nasze rywalki. Z Polkami i Włoszkami grałyśmy wielokrotnie, również w tym roku, dlatego wiemy, z czym wiążą się batalie z tymi dwoma ekipami. Naszym celem na ten turniej jest utrzymanie poziomu z tegorocznej edycji Ligi Narodów. W ostatnich miesiącach zrobiłyśmy ogromny postęp, całe lato grałyśmy tym samym składem, to musi zaprocentować w Łodzi. Polski zespół to doskonała mieszkanka młodości I doświadczenia. W swoim składzie Polki mają jedną z najlepszych rozgrywających świata, wysokie i silne środkowe… Może w Łodzi będzie im towarzyszyła większa presja? W meczu z Polkami najważniejsze będzie utrzymanie poziomu z Ligii Narodów

Gert Van de Broek, trener reprezentacji Belgii: Z Polską rozegraliśmy wiele meczów, znamy się doskonale z polskimi trenerami, dlatego ciężko mówić tu o jakiś specjalnych przygotowaniach. Polska to prawdziwie siatkarski naród, a w naszych szeregach są zawodniczki polskiego pochodzenia. Starcie z gospodyniami będzie dla nich wyjątkowym przeżyciem

Cristina Chirichella, kapitan reprezentacji Włoch: Towarzyszy nam odrobina presji, ale jednocześnie wiemy, co potrafimy. Chcemy dobrze wejść w turniej. Po wygranych kwalifikacjach do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich czujemy głód kolejnych sukcesów. Mecz z Polkami będzie trudny, dodatkowego smaczku doda też atmosfera na trybunach. Znamy polskie zawodniczki, choćby z ich występów w Serie A. Poszczególne dziewczyny dają tej reprezentacji zarówno umiejętności, jak i energię. Polki stworzyły w ostatnich miesiącach prawdziwy team

Davide Mazzanti, trener reprezentacji Włoch: Musimy pamiętać, żeby do wszystkich meczów podchodzić tak samo. Niezależnie od rywalek, dziewczyny muszą być tak samo zregenerowane i skupione. Polki to wymagające rywalki, bardzo zgrane. Proces odmłodzenia reprezentacji Polski przebiegł bardzo naturalnie, dziewczyny świetnie wpasowały się w seniorską kadrę. Młodość jest też jednym z naszych atutów. Zanosi się na energetyzujące widowisko

Agnieszka Kąkolewska, kapitan reprezentacji Polski: Analizujemy każdego przeciwka, bo tych meczów będzie, mam nadzieję, że bardzo dużo. Już w samej grupie mamy pięć spotkań. Na początek Słowenia, która według mnie może zrobić niemałą niespodziankę na tym turnieju. Są młodym zespołem, który ciągle się rozwija. Na razie skupiamy się na pierwszym przeciwniku. Jest to taki turniej, na którym tego czasu na analizę nie ma zbyt wiele. Do każdego trzeba się przygotować w całkiem krótkim czasie. Ale jesteśmy już mniej więcej zapoznane z taką formułą. Siatkarska Liga Narodów, w której gramy trzy dni pod rząd, czy inne turnieje mają podobny przebieg. Także wiemy jak się przygotować w krótkim czasie do każdego przeciwnika. Myślę, że kibice mogą się spodziewać siatkówki na dobrym poziomie, bo są tutaj zespoły, które taką prezentują. Myślę, że my też pokażemy kawał dobrej gry. Mam nadzieję, że to będzie też turniej niezapomnianych emocji, bo mistrzostwa Europy w Polsce to jest fajna impreza. Bardzo się cieszę z powrotu do Łodzi, szczególnie po sezonie spędzonym zagranicą. To dla mnie ogromna radość, że tutaj mogę być i wrócić do tych znanych już stron

Gariy Yegiazarov, trener reprezentacji Ukrainy: Cieszymy się, że po raz kolejny będziemy mogli zaprezentować się na mistrzostwach Europy. Liczymy na obecność kibiców z Ukrainy. Mamy bardzo młody zespół, dla którego ważne jest wsparcie fanów. Jesteśmy gotowi na rywalizację w tegorocznych mistrzostwach Europy. Dwa zespoły wydają się mocniejsze niż reszta. To Polska i Włochy, zaś w następnej kolejności Belgia, Ukraina, Słowenia. Nieco egzotyczną drużyną jest dla mnie Portugalia, ale też może nas zaskoczyć

Nadiia Kodola, kapitan reprezentacji Ukrainy: Cieszymy się, że jesteśmy tutaj w Łodzi. Zagramy swoją siatkówkę, tak jak umiemy najlepiej. Mam nadzieję i sądzę, że nasza drużyna jest silniejsza niż dwa lata temu podczas mistrzostw. Oczywiście chcemy wyjść z naszej grupy i rywalizować w kolejnych etapach rozgrywek. Mam nadzieję, że wiele osób z Ukrainy przyjdzie na nasze mecze, aby nam kibicować, bo wiemy, że w Łodzi mieszka ich całkiem sporo

Eva Mori, kapitan reprezentacji Słowenii: Myślę, że jesteśmy zespołem lepiej przygotowanym do tegorocznych mistrzostw niż do poprzednich. Pod wodzą trenera Chiappiniego cały czas robimy postępy. Mam nadzieję, że tu zaprezentujemy wszystko co mamy najlepszego. Wiemy, że czeka nas rywalizacja z mocnymi zespołami, ale po prostu trzeba zagrać swoją siatkówkę i pokazać się z dobrej strony. Na pewno nie będziemy grać pod presją, ponieważ jesteśmy młodym zespołem. Nigdy nie wiadomo, co się może wydarzyć. Będziemy chciały pokazać nasz potencjał i zobaczymy jak to będzie

Alessandro Chiappini, trener reprezentacji Słowenii: Myślę, że w ciągu ostatnich dwóch lat reprezentacja Słowenii bardzo się rozwinęła. Największym plusem jest to, że mamy dużą grupę zawodniczek z młodego pokolenia. Średnia wieku jest niższa, ale możliwości poszybowały w górę. Na pewno brakuje nam doświadczenia, szczególnie w meczach o wysoką stawkę. Wiele naszych zawodniczek w przyszłym sezonie klubowym zagra zagranicą. Jest to bardzo ważne, ponieważ na co dzień muszą mieć szansę gry o duże cele. Nie mniej jednak jestem zadowolony z pracy, którą wykonaliśmy w okresie letnim. Znam bardzo dobry polski zespół, ponieważ spędziłem w Polsce wiele lat. Polska reprezentacja w ostatnich latach zrobiła kilka ważnych zmian w składzie i jest to zespół, który gra o najwyższe cele. Wiele zawodniczek ma szansę gry w najlepszych ligach w Europie, np. we Włoszech oraz w europejskich pucharach. Grając na wysokim poziomie w klubie, wracają do reprezentacji z lepszymi umiejętnościami

 • 1
 • 0
 • 19
 • 0
 • 0
Lipiec 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
 • 01 Lip

  Mistrzostwa Polski Juniorek

  Kalisz
  YouTube Polska Siatkówka
 • 01 Lip

  Mistrzostwa Polski Juniorów

  Dębica
  podkarpacielive.pl
 • 22 Lip

  Polska - Niemcy | mecz towarzyski

  Zielona Góra
  Polsat Sport
 • 23 Lip

  Polska - Niemcy | mecz towarzyski

  Zielona Góra
  Polsat Sport