SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk/Informacja prasowa, foto: Piotr Sumara, 21 sierpnia 2019

"Volley Bajka" zawitała do Łodzi

Na ulicę Piotrkowską zawitała wystawa Muzeum Siatkówki „Volley Bajka”, posiadająca w swoich zasobach najcenniejsze trofea Polskiej Siatkówki. Eksponaty można będzie obejrzeć bezpłatnie do 31 sierpnia.

„Volley Bajka” jest nieodłącznym elementem wszystkich wielkich siatkarskich imprez odbywających się w Polsce. Tylko w tym sezonie to unikatowe muzeum pojawiło się podczas turniejów kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 w Gdańsku i Wrocławiu, XVII Memoriału Wagnera w Krakowie czy rozgrywek Ligi Narodów w Katowicach. Pokaźną kolekcję koszulek, plakatów z autografami, medali, pucharów oraz innych wartościowych siatkarskich pamiątek zgromadził Grzegorz Szewczyk, działacz i założyciel klubu „Volley Bajka”. Muzeum posiada w swojej kolekcji wszystkie medale zdobyte w historii polskiej siatkówki reprezentacyjnej. Tym razem organizatorzy większy nacisk położyli na eksponaty poświęcone damskiej reprezentacji, w związku z rozpoczynającymi się w piątek w Łodzi CEV Mistrzostwami Europy 2019 kobiet.

Na wystawie przy ulicy Piotrkowskiej można będzie zobaczyć między innymi medale igrzysk olimpijskich zdobyte przez polskie siatkarki w 1964 i 1968 roku oraz złote krążki mistrzostw Europy 2003 i 2005 wywalczone pod kierunkiem rodowitego łodzianina śp. Andrzeja Niemczyka.

Wystawa „Volley Bajka” znajduje się przy ulicy Piotrkowskiej 87 (parter) i jest czynna w dni robocze w godzinach 9:00 – 17:00 oraz w weekendy od 11:00 do 19:00 aż do 31 sierpnia. Eksponaty można fotografować, oglądać i dotykać bezpłatnie. Zapraszamy!

  • 7
  • 0
  • 11
  • 0
  • 0