SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 27 lipca 2019

Artur Łoza: to były pracowite dni

- Za nami dwa tygodnie solidnej, ciężkiej pracy. Młodzież była jak zawsze wspaniała. Jest nastawiona na naukę i trening. To była wielka przyjemność i zaszczyt pracować z taki zawodnikami - powiedział Artur Łoza po zakończniu kampów na obiektach Alademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej. W ich trakcie podopieczni trego szkoleniowca zadebiutowali w reprezentacji Polski, pokonując w sparingowym meczu Białoruś 3:1.

W grupie Artura Łozy było wielu chłopców o dobrych warunkach fizycznych. - Liczymy, że kiedyś zaistnieją w seniorskiej reprezentacji. W czasie selekcji szukamy wysokich, szczupłych i sprawnych. Gdy jeszcze kandydat ma chęć do ciężkiego treningu, to nie ma nic lepszego, ale wspomniane przez mnie cechy jeszcze nie gwarantują, że z takiego kandydata wyrośnie drugi Tomasz Wójtowicz czy Mariusz Wlazły. Nie ma żadnej reguły. Czasem się zdarza, jak to w bajce" że "brzydkiego kaczątka" wyrośnie piękny łabądź - podkreśla Artur Łoza.

Artur Łoza był jednym z najbardziej doświadczonych szkoleniowców na tegorocznych kampach Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Od trzydziestu lat pracuje AKS V LO Rzeszów - szkole doskonale znanej na naszym runku siatkarskim. Jej mury opuściło wielu znanych zawodników, którzy doskonale radzili i radzą w reprezentacji seniorów oraz na boiskach PlusLigi.

Trener Łoza podkreśla, że "na kampach panowała bardzo dobra atmosfera." - Nie było żadnych podziałów. Wszyscy stoimy przed takimi samymi wyzwaniami, wiemy jakie cele mamy do zrealizowania, a tym nadrzędnym jest dobro polskiej siatkówki. Trenerzy wymieniali się doświadczeniami i wiedzą. Nasze spotkania czy rozmowy często zamieniały się w burze mózgów - powiedział Artur Łoza.

Jak zdradził Artur Łoza w trakcie pobytu w Białej Podlaskiej "nie obyło się bez rozmów na temat najbliższych meczów męskiej reprezentacji."- Chłopcy oczywiście interesują się siatkówką na poziomie seniorskiej reprezentacji. Są ciekawi jak wypadnie debiut Leona w narodowej drużynie. Każdy swoich faworytów do poszczególnych miejsc w wyjściowej szóstce. I wszyscy rzecz jasna będą trzymać kciuki za reprezentację Polski w kwalifikacjach olimpijskich i mistrzostwach Europy - zakończył Artur Łoza.

  • 2
  • 0
  • 18
  • 0
  • 0
Luty 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1