SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, fot. Piotr Sumara, 23 lipca 2019

Małgorzata Niemczyk: zdolna młodzież, dobrzy trenerzy, znakomite obiekty

- Zdolna młodzież, dobrzy trenerzy, znakomite obiekty - tak swój pobyt na kampach Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Białej Podlaskiej podsumowała posłanka Ziemi Łódzkiej i mistrzyni Europy z 2003 roku Małgorzata Niemczyk.

Znakomita przed laty siatkarka podkreśliła, że jak tylko jej czas i obowiązki pozwalają, to chętnie spotyka się z młodzieżą. - Gdy tylko dostanę zaproszenie, to odwiedzam Siatkarskie Ośrodki Szkolne. Poprzednio byłam na kampach w Kielnarowej, teraz przyjechałam do Białej Podlaskiej. Warunki do pracy i wypoczynku na terenie miejscowej Akademii Wychowania Fizycznego są znakomite. Młodzież ma do dyspozycji dwie hale, a w każdej są po cztery boiska - powiedziała mistrzyni Europy z 2003 roku.

Małgorzata Niemczyk bardzo chciała spotkać się z przebywającą na kampach młodzieżą. - Zobaczyłam ogromny zapał do pracy. Widać, że dziewczęta i chłopcy chcą trenować. Oni są spragnieni siatkówki. Na pewno utalentowanej młodzieży nie brakuje, widać, że wielu trenujących ma papiery na granie na wysokim poziomie - powiedziała.

Mocnym filarem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych jest kadra szkoleniowa. Projektowi szefuje były trener męskiej reprezentacji Waldemar Wspaniały, a jego prawą ręką jest były trener kobiecej reprezentacji Zbigniew Krzyżanowski - szef wyszkolenia w SOS-ach.

- Wśród trenerów jest wielu byłych reprezentantów kraju, którzy tak jak Krzysztof Jańczak czy Adam Nowik po zakończeniu kariery swoją przygodę z siatkówką kontynuują w roli szkoleniowców. Mają dużą wiedzę popartą doświadczeniem z boiska. Jest komu realizować programy Siatkarskich Ośrodków Szkolnych - podkreśliła Małgorzata Niemczyk.

Posłanka Ziemi Łódzkiej dodała, że "jeżeli chcemy zdobywać medale igrzysk olimpijskich czy mistrzostw świata, to taki system szkolenia jak SOS-y powinien obowiązywać w innych dyscyplinach sportu." - Zresztą piłka ręczna czy lekkoatletyka idzie śladem siatkówki - powiedziała.

Kampy zakończą się w niedzielę. Ponad 150 zawodniczek i zawodników w kadrach U 14, U15, U16 dziewcząt i U15, U16, U17 chłopców pod okiem doświadczonych trenerów przez czternaście dni szkoliło i podnosiło swoje umiejętności.

 • 7
 • 0
 • 17
 • 0
 • 0
Lipiec 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
 • 01 Lip

  Mistrzostwa Polski Juniorek

  Kalisz
  YouTube Polska Siatkówka
 • 01 Lip

  Mistrzostwa Polski Juniorów

  Dębica
  podkarpacielive.pl
 • 22 Lip

  Polska - Niemcy | mecz towarzyski

  Zielona Góra
  Polsat Sport
 • 23 Lip

  Polska - Niemcy | mecz towarzyski

  Zielona Góra
  Polsat Sport