SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Janusz Uznański - Rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej, fot. Piotr Sumara, 19 lipca 2019

Polska – Czechy 3(4):0 w Ostrowcu Świętokrzyskim

W Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczął się turniej towarzyski z udziałem żeńskich reprezentacji Polski, Czech i Białorusi.

W pierwszym meczu Polki zwyciężyły Czeszki w trzech setach. Zgodnie z przedmeczową umową trenerów drużyny zagrły dodatkowego seta. I w tej części spotkania górą były Polki.

Polska – Czechy 3 (4):0 (26:24, 25:21, 25:11, 25:22 w dodatkowym secie)

W wyjściowym składzie zabrakło Malwiny Smarzek-Godek, którą trener Nawrocki oszczędza ze względu na drobny uraz. Na pozycji atakującej zagrała Katarzyna Zaroślińska-Król.

Początek potyczki nie był imponujący w wykonaniu biało-czerwonych. Polki popełniały sporo błędów wynikających z niedokładności w grze. Rywalki wyszły na prowadzenie 9:6 i skrupulatnie tej zaliczki strzegły. Nasze siatkarki próbowały skracać dystans zagrywką, ale ta recepta nie była lekarstwem skutecznym. Dopiero ogromne poświęcenie w obronie połączone z wymuszeniem błędów na Czeszkach pozwoliły Polkom objąć prowadzenie (17:16). W tym fragmencie naszym atutem był też długo nieobecny blok. W grze biało-czerwonych pojawiło się wiele  ożywienia, które wydawało się, ze zaowocuje pewnym zwycięstwem (24:21). Jednak Polki lubią emocje i pozwoliły rywalkom na wyrównanie. Ostatecznie z problemami, ale finisz był dla ekipy Jacka Nawrockiego pomyślny.

Początek drugiej partii mógł się naprawdę podobać, i to nie tylko ze względu na przewagę polskiej drużyny, ale przede wszystkim z powodu o wiele wyższego poziomu siatkarskiego. Ten wyższy poziom prezentował głównie zespół Jacka Nawrockiego, który już na starcie prowadził wysoko (8:3). Wróciły jednak demony z poprzedniej odsłony, czyli sporo niedokładności i w rezultacie przewaga stopniała do jednego punktu (10:9). Polki szybko jednak uporządkowały szeregi i ponownie przejęły i inicjatywę (14:9). Grecki szkoleniowiec czeskiej drużyny próbował przełamania zmianami personalnymi, jednak to nie przyniosło efektu. Polki grały bardzo konsekwentnie i zasłużenie zdobyły drugiego seta.

W trzeciej odsłonie nasza drużyna pokazała, ze kapitał zdobyty w rozgrywkach Ligi Narodów jest bezcenny. Polki pokazały rywalkom, że mimo pewnych deficytów we wcześniejszych setach są drużyną wyraźnie lepszą. Seria skutecznych zagrywek Agnieszki Kąkolewskiej odebrała Czeszkom ochotę do walki. Polki zwyciężyły do 11!

W dodatkowej partii, zgodnie z wcześniejszą umową szkoleniowców na boisku pojawiła się na rozegraniu Marlena Pleśnierowicz, a w roli atakującej zaprezentowała się Martyna Łukasik. Potem dołączyła Aleksandra Wójcik i wreszcie Julia Twardowska. Rywalki pozostały w poprzednim składzie. Przemeblowana ekipa biało-czerwonych walczyła bardzo dzielnie i efektywnie wygrywając 25:22.

Polska: Martyna Grajber, Klaudia Alagierska, Agnieszka Kąkolewska, Magdalena Stysiak, Joanna Wołosz, Katarzyna Zaroślińska-Król, Maria Stenzel (L) – Julia Twardowska, w dodatkowym secie: Martyna Łukasik,Marlena Pleśnierowicz, Aleksandra Wójcik

Trener: Jacek Nawrocki

Czechy: Andrea Kossanyiova, Veronika Trnkowa, Barbora Purchatova, Michaela Mlejnkova, Veronika Patockova, Pavla Smidova, Veronika Dostalova (L) – Gabriela Orvosova, Simona Kopecka, Marie Kozubikova, Eva Rutarova, Simona Janeckova, Nikola Vańkova,

Trener: Ioannis Athanasopoulos

Harmonogram turnieju towarzyskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim:

19.07.2019 (piątek), 20.00 Polska – Czechy
20.07.2019 (sobota), 17.00 Czechy – Białoruś
21.07.2019 (niedziela), 17.00 Polska – Białoruś

Bilety na wydarzenie można kupić tutaj: https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/towarzyski-turniej-siatkowki/ lub w kasach biletowych. MOSiR Ostrowiec Świętokrzyski.

 • 14
 • 1
 • 19
 • 0
 • 0
Lipiec 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
 • 01 Lip

  Mistrzostwa Polski Juniorek

  Kalisz
  YouTube Polska Siatkówka
 • 01 Lip

  Mistrzostwa Polski Juniorów

  Dębica
  podkarpacielive.pl
 • 22 Lip

  Polska - Niemcy | mecz towarzyski

  Zielona Góra
  Polsat Sport
 • 23 Lip

  Polska - Niemcy | mecz towarzyski

  Zielona Góra
  Polsat Sport