SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: CEV, 26 czerwca 2019

Losowanie grup Europejskich Pucharów

W Luksemburgu odbyło się dziś losowanie grup Europejskich Pucharów CEV, w których łącznie wystartuje aż osiem polskich zespołów.

Zbliżający się sezon ligowy przyniesie kibicom wiele emocji, nie tylko na własnym „podwórku”, ale też poza granicami Polski. W rozgrywkach Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV) weźmie udział w sumie osiem drużyn z PlusLigi i Ligi Siatkówki Kobiet. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, ONICO Warszawa, Jastrzębski Węgiel powalczą w Lidze Mistrzów CEV, a ŁKS Commercecon Łódź oraz Grot Budowlanych Łódź zobaczymy w kobiecym odpowiedniku tych rozgrywek. Chemik Police i Developres SkyRes Rzeszów spróbują swoich sił w Pucharze CEV. CEV przychyliło się do wniosku brązowych medalistek z Podkarpacia, które w pierwotnej wersji miały zagrać w niższej klasie rozgrywkowej (Pucharze Challenge). W Pucharze Challenge w rywalizacji mężczyzn zobaczymy Aluron Virtu Wartę Zawiercie. Dodatkowo w 1.rundzie Ligi Mistrzów wystartuje polski klub siatkarski rezydujący w Wielkiej Brytanii – IBB Polonia London. „Londyńczycy” spróbują wywalczyć miejsce w najlepszej „dwudziestce” rozgrywek.

W środę, 26 czerwca w Luksemburgu odbyły się losowania, które uporządkowały sytuację w europejskich rozgrywkach, a zmagające się w nich ekipy poznały bezpośrednich rywali. W pierwszym losowaniu przydzielono pary zespołów zmagających się w rundach eliminacyjnych. IBB Polonia Londyn trafiła na chorwacką Mladost Zagrzeb.

Wyniki losowania grup eliminacyjnych Ligi Mistrzyń CEV:

LM W

Wyniki losowania grup eliminacyjnych Ligi Mistrzów CEV:

LM M 1

W drugim losowaniu przydzielono zespoły rywalizujące w Pucharze CEV. W tych rozgrywkach wystarują dwa polskie kluby: Chemik Police i Developres SkyRes Rzeszów. Policzanki czeka mecz z tureckim Galatasaray HDI Stambuł, natomiast rzeszowianki zagrają z francuskim ASPTT Mulhouse.

Wyniki losowania Pucharu CEV kobiet:

Puchar CEV Women 1

Wyniki losowania Pucharu CEV mężczyzn:

Puchar CEV Men 1

W ostatnim losowaniu wytypowano pary Pucharu Challenge. Nasz przedstawiciel Aluron Virtu Warta Zawiercie zagra przeciwko bułgarskiemu BK Hebar Pazardżik. Szczegółowe wyniki losowania par Pucharu Challenge dostępne tutaj: https://www.cev.eu/News.aspx?NewsID=29332&ID=5

challenge zawiercie

 • 4
 • 1
 • 26
 • 0
 • 1
Sierpień 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
 • 14 Sie

  Finał MP Oldbojów w Siatkówce Plażowej

  Września
 • 27 Sie

  Finał Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej

  Mysłowice