Oficjalny Partner Serwisu

SPONSORZY GŁÓWNI

Anna Daniluk, foto: FIVB, 12 czerwca 2019

Siatkarska Liga Narodów: Polska - USA 1:3

Reprezentacja Polski uległa 1:3 (25:21, 23:25, 15:25, 11:25) Amerykankom w kolejnym meczu czwartego tygodnia Siatkarskiej Ligi Narodów.

W historii starć pomiędzy Polkami i Amerykankami, tylko raz biało-czerwone odniosły zwycięstwo - w 2010 roku w rozgrywkach World Grand Prix. 

Pierwszego dnia turnieju w Jiangmen obie drużyny przegrały swoje spotkania - podopieczne Jacka Nawrockiego uległy 0:3 Chinkom, natomiast zawodniczki USA w takim samym stosunku setów - Turczynkom.

Set inauguracyjny Polki zagrały naprawdę dobrze. Choć miały ogromne problemy w przyjęciu, a to znacznie utrudniało grę, dobrze radziły sobie z piłkami sytuacyjnymi i prezentowały naprawdę mądrą siatkówkę. Naszym zawodniczom udało się wystrzec własnych błędów (tylko pięć oddanych punktów przy ośmiu pomyłkach rywalek) i to okazało się mieć kluczowe znaczenie. Ostatecznie konsekwencja i "szanowanie piłki" w końcówce partii pozwoliły naszym siatkarkom zapisać tą odsłonę na swoim koncie.  

Na początku drugiej część meczu biało-czerwone grały trochę chaotycznie, co szybko znalazło swoje odzwierciedlenie w wyniku. Na szczęście z akcji na akcje podopieczne Jacka Nawrockiego zaczęły eliminować niedokładności i krok po kroku zmniejszać stratę. Skuteczna gra w ofensywie pomogła zniwelować dystans punktowy zaledwie do jednego punktu, a potrójny blok w kolejnej akcji przyniósł upragniony remis (11:11). Od tego momentu toczyła się wyrównana walka, a prowadzenie przechodziło z rąk jednego zespołu do drugiego. W emocjonującej końcówce seta błędy w przyjęciu popełnione przez nasze zawodniczki przesądziły o losach partii, a Amerykanki wyrównały stan spotkania.  

Trzeci i czwarty set przebiegały pod dyktando Amerykanek, które ewidentnie złapały swój poziom gry. Presja jaką nałożyły na nasze siatkarki w polu serwisowym, a także skuteczna gra w bloku dawały przewagę, która pozwalała na swobodne konstruowanie akcji. Niestety w polskim zespole cały czas zawodziło przyjęcie, a to nie pomagało Julii Nowickiej w dystrybouwaniu dokładnych piłek. Dodatkowo Polki zaczęły popełniać nie wymuszone błędy czym jeszcze bardziej komplikowały swoją sytuację. Finalnie zawodniczki USA wygrały wysoko trzeci i czwarty set, zamykając tym samym spotknanie w czterech odsłonach.  

Jutro biało-czerwone zmierzą się z Turczynkami. Spotkanie od godz. 9:45 na antenach Polsatu Sport. 

Statystyki meczowe: https://www.volleyball.world/en/vnl/women/schedule/9960-poland-usa/post#statsteams

 • 4
 • 0
 • 9
 • 7
 • 0
Wrzesień 2019
PN WT ŚR CZ PT SO ND
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
 • 29 SIE

  ORLEN Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej

 • 29 WRZ

  Finał | Mistrzostwa Europy Mężczyzn

 • 12 WRZ

  Bułgaria - Grecja | Mistrzostwa Europy Mężczyzn

 • 12 WRZ

  Turcja - Rosja | Mistrzostwa Europy Mężczyzn

 • 13 WRZ

  Czechy - Ukraina | Mistrzostwa Europy Mężczyzn

 • 13 WRZ

  Serbia - Niemcy | Mistrzostwa Europy Mężczyzn

 • 14 WRZ

  Ukraina - Holandia | Mistrzostwa Europy Mężczyzn

 • 14 WRZ

  Grecja - Francja | Mistrzostwa Europy Mężczyzn

 • 15 WRZ

  Rumunia - Włochy | Mistrzostwa Europy Mężczyzn

 • 15 WRZ

  Hiszpania - Belgia | Mistrzostwa Europy Mężczyzn

 • 16 WRZ

  Czarnogóra - Ukraina | Mistrzostwa Europy Mężczyzn

 • 16 WRZ

  Rumunia - Grecja | Mistrzostwa Europy Mężczyzn

 • 17 WRZ

  Grecja - Portugalia | Mistrzostwa Europy Mężczyzn

 • 17 WRZ

  Czarnogóra - Polska | Mistrzostwa Europy Mężczyzn

 • 18 WRZ

  Estonia - Holandia | Mistrzostwa Europy Mężczyzn

 • 18 WRZ

  Portugalia - Rumunia | Mistrzostwa Europy Mężczyzn

 • 19 WRZ

  Czechy - Czarnogóra | Mistrzostwa Europy Mężczyzn

 • 19 WRZ

  Hiszpania - Niemcy | Mistrzostwa Europy Mężczyzn

 • 21 WRZ

  1/8 Finału | Mistrzostwa Europy Mężczyzn

 • 22 WRZ

  1/8 Finału | Mistrzostwa Europy Mężczyzn

 • 23 WRZ

  1/4 Finału | Mistrzostwa Europy Mężczyzn

 • 24 WRZ

  1/4 Finału | Mistrzostwa Europy Mężczyzn

 • 26 WRZ

  1/2 Finału | Mistrzostwa Europy Mężczyzn

 • 27 WRZ

  1/2 Finału | Mistrzostwa Europy Mężczyzn

 • 28 WRZ

  mecz o 3. miejsce | Mistrzostwa Europy Mężczyzn