Oficjalny Partner Serwisu

SPONSORZY GŁÓWNI

Janusz Uznański - Rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej, fot. Piotr Sumara, 26 kwietnia 2019

Szeroka kadra Polski mężczyzn na sezon 2019

Vital Heynen, trener reprezentacji Polski mężczyzn w porozumieniu z Pionem Sportu i Szkolenia PZPS powołał szeroką kadrę na sezon 2019.

Trener mistrzów świata zastrzega, że w prezentowanym składzie może dojść do korekt.

Szeroki skład kadry Polski mężczyzn na sezon 2019

Bartosz Bednorz – Azimut Modena (Włochy), przyjmujący

Mateusz Bieniek – ZAKSA SA Kędzierzyn-Koźle, środkowy        

Bartłomiej Bołądź – VfB Friedrichshafen (Niemcy), atakujący  

Fabian Drzyzga – Lokomotiw Nowosybirsk (Rosja), rozgrywający           

Bartosz Filipiak – Łuczniczka Bydgoszcz, atakujący          

Jan Firlej – Lindemans Aals (Belgia), rozgrywający          

Tomasz Fornal – WKS Cerrad Czarni Radom SA, przyjmujący     

Jędrzej Gruszczyński – Cuprum Lubin SA, libero              

Paweł Halaba – Hypo Tirol Alpenvolleys Haching (Niemcy), przyjmujący               

Norbert Huber – WKS Cerrad Czarni Radom SA, środkowy        

Marcin  Janusz – Trefl Gdańsk SA, rozgrywający              

Łukasz Kaczmarek – ZAKSA SA Kędzierzyn-Koźle, atakujący      

Karol Kłos – KPS PGE Skra Bełchatów SA, środkowy      

Jakub Kochanowski – KPS PGE Skra Bełchatów SA, środkowy  

Marcin  Komenda – GKS GieKsa Katowice SA, rozgrywający      

Dawid Konarski – KS Jastrzębski Węgiel SA Jastrzębie-Zdrój, atakujący

Michał Kubiak – Panasonic Panthers Hirakata (Japonia), przyjmujący      

Bartosz Kurek – ONICO Warszawa, atakujący   

Bartosz Kwolek – ONICO Warszawa, przyjmujący          

Wilfredo Venero Leon – Sir Safety Perugia (Włochy), przyjmujący        

Grzegorz Łomacz – KPS PGE Skra Bełchatów SA, rozgrywający 

Piotr Łukasik – ONICO Warszawa, przyjmujący

Maciej Muzaj – ONICO Warszawa, atakujący    

Piotr Nowakowski – Trefl Gdańsk SA, środkowy             

Jakub Popiwczak – KS Jastrzębski Węgiel SA Jastrzębie-Zdrój, libero    

Damian Schulz – Asseco Resovia SA Rzeszów, atakujący             

Michał Szalacha – Łuczniczka Bydgoszcz SA, środkowy 

Artur Szalpuk – KPS PGE Skra Bełchatów SA, przyjmujący          

Aleksander Śliwka – ZAKSA SA Kędzierzyn-Koźle, przyjmujący

Damian Wojtaszek – ONICO Warszawa, libero 

Andrzej Wrona – ONICO Warszawa, środkowy

Paweł Zatorski – ZAKSA SA Kędzierzyn-Koźle, libero

Sztab trenerski i medyczny

Vital Heynen – trener

Mieszko Michał Gogol – asystent trenera                                                                                                             

Sebastian Pawlik – asystent trenera                                                                                                                           

Paweł Woicki – asystent trenera                                                                                                                                       

Jakub Gniado – trener przygotowania fizycznego                                                                                                

Fons Vranken – trener przygotowania  fizycznego                                                                                                      

Robert Kaźmierczak – statystyk                                                                                                                                        

Jan Sokal – lekarz prowadzący                                                                                                                                         

Krzysztof Zając – lekarz                                                                                                                                                

Wiesław Maroń – lekarz                                                                                                                                    

Tomasz Pieczko – fizjoterapeuta                                                                                                                                  

Paweł Brandt – fizjoterapeuta                                                                                                                                 

Elżbieta Poznar – kierownik drużyny                                                                                                                        

Andrzej Wołkowycki – kierownik zaopatrzenia                                                                                                              

Hubert Tomaszewski – menadżer         

17373c

17373d

Pierwsze spotkanie zawodników będzie mieć miejsce 16 maja w Warszawie podczas badań w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej. Następnego dnia rozpocznie się zgrupowanie z udziałem 25 zawodników poprzedzające inaugurację Siatkarskiej Ligi Narodów w Katowicach (31 maja-2 czerwca). To wydarzenie poprzedzi towarzyski i sparingowy mecz z Niemcami (25-26 maja, wkrótce poinformujemy o miejscu jego rozegrania). Pod koniec lipca biało-czerwoni zagrają także towarzysko z Holendrami, a na początku sierpnia (1-3 sierpnia) zaprezentują w Krakowie w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera.

– Jeśli nie zdarzą się jakieś nieprzewidziane okoliczności, to trener Heynen ma już wyobrażenie, kto będzie uczestniczył w pierwszej części przygotowań. Pamiętajmy jednak, że trwają jeszcze mecze o medale PlusLigi, i czego nikomu nie życzę mogą zdarzyć się urazy. Wiadomo, że czasu na leczenie i rehabilitację potrzebuje Bartek Kurek, do dyspozycji musi też dojść Bartek Kwolek. Póki co, ze względów formalnych w meczach Ligi Narodów nie będzie też mógł zagrać Wilfredo Leon (karencja FIVB upływa 24 lipca br. – przyp. red). Przedstawiona przez trenera propozycja szerokiego składu wydaje się optymalną i rozsądną. Szkoleniowiec deklaruje, ze podobnie, jak rok temu będzie w Siatkarskiej Lidze Narodów rotował składem, bo ten sezon jest wyjątkowo intensywny. Liga Narodów, kwalifikacje olimpijskie, mistrzostwa Europy i wreszcie Puchar Świata wymagają rozsądnego szafowania siłami – mówi Włodzimierz Sadalski, dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia PZPS.

3 maja trener Vital Heynen przedstawi szeroki skład (30 zawodników) na Siatkarską Ligę Narodów 2019.

Mecze Reprezentacji Polski Mężczyzn w fazie grupowej Siatkarskiej Ligi Narodów 2019

KATOWICE (POLSKA)

31.05.2019 17:30                   USA – Brazylia

31.05.2019 20:30                   Polska – Australia

01.06.2019 14:00                   Brazylia – Australia

01.06.2019 17:00                   USA – Polska

02.06.2019 14:00                   Australia – USA

02.06.2019 17:00                   Brazylia – Polska

NINGBO (CHINY)

07.06.2019 10:00                   Francja – Polska

07.06.2019 13:30                   Chiny – Bułgaria

08.06.2019 10:00                   Polska – Bułgaria

08.06.2019 13:30                   Chiny – Francja

09.06.2019 10:00                   Bułgaria – Francja

09.06.2019 13:30                   Chiny – Polska

URMIA (IRAN)

14.06.2019 13:00                   Rosja – Polska

14.06.2019 16:00                   Iran – Kanada

15.06.2019 13:00                   Rosja – Kanada

15.06.2019 16:00                   Iran – Polska

16.06.2019 13:00                   Polska – Kanada

16.06.2019 16:00                   Iran – Rosja

MEDIOLAN (WŁOCHY)

21.06.2019 20:00                   Włochy – Serbia

21.06.2019 17:00                   Polska – Argentyna

22.06.2019 17:00                   Polska – Serbia

22.06.2019 20:00                   Włochy – Argentyna

23.06.2019 17:00                   Argentyna – Serbia

23.06.2019 20:00                   Włochy – Polska

LIPSK (NIEMCY)

28.06.2019 17:30                   Polska – Japonia

28.06.2019 20:30                   Niemcy – Portugalia

29.06.2019 17:30                   Niemcy – Polska

29.06.2019 20:30                   Portugalia – Japonia

30.06.2019 14:00                   Niemcy – Japonia

30.06.2019 17:00                   Polska – Portugalia

*Wszystkie daty i godziny według czasu w Polsce.

Bilety na mecze w Polsce: https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/siatkowka/

Terminarz spotkań Turniej Kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 w Gdańsku:

Piątek, 9 sierpnia

17:00  Polska – Tunezja

20:30  Francja – Słowenia

Sobota, 10 sierpnia

15:00  Polska – Francja

18:30  Słowenia – Tunezja

Niedziela, 11 sierpnia

12:00  Francja – Tunezja

15:00  Polska – Słowenia

Bilety można kupić tutajhttps://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/turniej-kwalifikacyjny/

CEV Mistrzostwa Europy zostaną rozegrane w dniach 12-29 września 2019 w czterech krajach (Francja, Belgia, Słowenia, Holandia) i aż dziewięciu miastach. W pierwszej fazie mistrzostw Europy (12-19 września) 24 drużyny, podzielone na cztery grupy zagrają systemem każdy z każdym. Do kolejnej rundy awansują po cztery najlepsze zespoły z każdej z grup. Biało-czerwoni swoje mecze rozegrają w Holandii, a ich przeciwnikami będą kolejno reprezentacje Estonii, Holandii, Czech, Czarnogóry i Ukrainy.

Grupa A, Montpelier: Francja, Bułgaria, Grecja, Portugalia, Rumunia, Włochy

Grupa B, Bruksela i Antwerpia: Belgia, Austria, Hiszpania, Niemcy, Serbia, Słowacja

Grupa C, Ljubljana: Słowenia, Białoruś, Finlandia, Macedonia, Rosja, Turcja

Grupa D, Rotterdam i Amsterdam: Holandia, Czechy, Czarnogóra, Estonia, Polska, Ukraina

Mecze reprezentacji Polski w fazie grupowej:

13 września (piątek) 17:00 Estonia – Polska (Rotterdam)

15 września (niedziela) 16:00 Holandia - Polska (Rotterdam)

16 września (poniedziałek) 20:00 Polska – Czechy (Rotterdam)

17 września (wtorek) 17:00 Czarnogóra – Polska (Amsterdam)

19 września (czwartek) 20:00 Polska – Ukraina (Amsterdam)

W 1/8 finału (21-22 września) cztery najlepsze zespoły grupy A zmierzą się z przeciwnikami z grupy C. „Polska” grupa D połączy się z grupą B według następującego schematu:

A1-C4     B1-D4

A2-C3     B2-D3

C1-A4     D1-B4

C2-A3     D2-B3

Potyczki ćwierćfinałowe rozegrane zostaną 23i 24 września, a mecze o półfinałowe i o medale 26-29 września.

Szczegóły: https://www.pzps.pl/images/2019_01/16932d.png

Puchar Świata rozpocznie się 1 października i potrwa do 15 października.

  • 52
  • 1
  • 57
  • 0
  • 4
Sierpień 2019
PN WT ŚR CZ PT SO ND
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
  • 02 SIE

    Polska, Serbia, Portoryko, Tajlandia | Olimpijski Turniej Kwalifikacyjny Tokio 2020

  • 03 SIE

    Polska, Serbia, Portoryko, Tajlandia | Olimpijski Turniej Kwalifikacyjny Tokio 2020

  • 04 SIE

    Polska, Serbia, Portoryko, Tajlandia | Olimpijski Turniej Kwalifikacyjny Tokio 2020

  • 09 SIE

    Polska - Tunezja | Olimpijski Turniej Kwalifikacyjny Tokio 2020

  • 09 SIE

    Francja - Słowenia | Olimpijski Turniej Kwalifikacyjny Tokio 2020

  • 10 SIE

    Polska - Francja | Olimpijski Turniej Kwalifikacyjny Tokio 2020

  • 10 SIE

    Słowenia - Tunezja | Olimpijski Turniej Kwalifikacyjny Tokio 2020

  • 11 SIE

    Francja - Tunezja | Olimpijski Turniej Kwalifikacyjny Tokio 2020

  • 11 SIE

    Polska - Słowenia | Olimpijski Turniej Kwalifikacyjny Tokio 2020

  • 15 SIE

    ORLEN Mistrzostwa Polski Oldbojów w Siatkówce Plażowej

  • 16 SIE

    ORLEN Mistrzostwa Polski Oldbojów w Siatkówce Plażowej

  • 17 SIE

    ORLEN Mistrzostwa Polski Oldbojów w Siatkówce Plażowej

  • 18 SIE

    ORLEN Mistrzostwa Polski Oldbojów w Siatkówce Plażowej

  • 23 SIE

    Belgia - Ukraina | Mistrzostwa Europy Kobiet

  • 23 SIE

    Szwajcaria - Niemcy | Mistrzostwa Europy Kobiet

  • 29 SIE

    ORLEN Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej

  • 30 SIE

    ORLEN Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej

  • 31 SIE

    ORLEN Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej