SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Katarzyna Porębska, 15 kwietnia 2019

Adam Miotk: bardzo długo czekaliśmy na złoty medal

Trefl Gdańsk w niedzielę zdobył pierwszy złoty medal mistrzostw Polski juniorów w historii klubu. Gdańszczanie w finale pokonali AZS 2020 Częstochowa 3:0. Podczas turnieju rozgrywanego od środy do niedzieli w Dębicy nie przegrali żadnego meczu i stracili zaledwie pięć setów. - Mamy złoty medal, na który czekaliśmy bardzo długo. Jest to zasłużona praca, nie tylko trenerów klubowych, ale całego województwa – powiedział Adam Miotk, trener Trefla.

Za drużyną Trefla Gdańsk bardzo udany turniej mistrzostw Polski juniorów, który rozgrywany był w Dębicy. Gdańszczanie już w trakcie turnieju podkreślali, że gra w finałach na południu Polski znacznie bardziej im służy, niż na północnych regionach. Przez ostatnie pięć dni młodzi siatkarze z Trójmiasta zaprezentowali w Dębicy fantastyczny poziom sportowy i w pełni zasłużyli na najwyższe podium mistrzostw Polski juniorów.

- To pierwsze mistrzostwo Polski juniorów dla Trefla Gdańsk. Mamy złoty medal, na który czekaliśmy bardzo długo. Jest to zasłużona praca, nie tylko trenerów klubowych, ale całego województwa. Duże podziękowania należą się także dla naszego klubu - powiedział Adam Miotk, trener Trefla.

Cały zespół przez całe mistrzostwa Polski juniorów rozgrywał świetne zawody. Siatkarze nawet w trudnych momentach, kiedy to przegrywali z ASK V LO Rzeszów 0:2 nie poddawali się, tylko walczyli do końca i zwyciężyli 3:2. Zaciętej i wyrównanej walki nie brakowało również w niedzielnym finale, w którym przyszło im się zmierzyć z AZS 2020 Częstochowa. Bezapelacyjnym liderem zespołu był Kacper Wnuk, który został wybrany MVP turnieju.

- Ten sukces nie byłby możliwy, gdyby nie chłopcy na co dzień trenujący w Spale i nasi zawodnicy, którzy przy współpracy z Treflem Lębork mają możliwość grania w drugoligowych rozgrywkach seniorskich. De facto po tych mistrzostwach Polski juniorów gramy turniej o wejście do 1. Ligi. Chcemy walczyć o to, dlatego że mamy fajnych chłopaków, młodzież która w przyszłości może grać na bardzo wysokim poziomie sportowym. Chcemy im stworzyć do tego optymalne warunki pracy w przyszłości - zakończył Miotk.

Sponsorem głównym turnieju MP juniorów była firma PKN ORLEN.

  • 11
  • 3
  • 102
  • 0
  • 6
Maj 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31