SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: FIVB/zenit-kazan.com, 16 listopada 2018

Maksim Michajłow przed KMŚ: w tej drużynie każdy chce wygrywać

Dokładnie 10 dni zostało do Klubowych Mistrzostw Świata, które w dniach 26 listopada – 2 grudnia zawitają do Polski. Jedną z drużyn rywalizujących o złote medale będzie Zenit Kazań, ubiegłoroczny zwycięzca turnieju.

Od czasu ostatnich Klubowych Mistrzostw Świata w składzie Zenitu Kazań zaszły spore zmiany. Przede wszystkim rosyjski zespół stracił Wilfredo Leona, który w tym sezonie reprezentuje barwy Sir Safety Conad Perugia. Kubańczyk z polskim paszportem błyszczy w Serie A, a w ciągu siedmiu kolejek pięciokrotnie sięgnął po statuetkę MVP. Receptą na brak podstawowego skrzydłowego w ekipie z Syberii ma być Earvin Ngapeth, który powoli wdraża się w grę. W ostatnim meczu z Uralem Ufa zdobył, co prawda jedynie 7 punktów, ale jego klubowy kolega Maksim Michajłow jest przekonany, że francuski przyjmujący podczas klubowego czempionatu będzie w optymalnej formie – Earvin to profesjonalista i wie po co przyszedł do Kazania. Takie podejście przyniesie efekty – ocenił atakujący w rozmowie z RIA Nowosti.

Sam Michajłow prezentuje bardzo dobrą formę, a w ostatnim starciu rosyjskiej Superligi zdobył w sumie 19 punktów. Mimo, że kazańczycy wygrali tamto spotkanie 3:0 widać było, że zwycięzcy Ligi Mistrzów mają jeszcze spore rezerwy i na pewno będą z nich korzystać – To był praktycznie pierwszy mecz jaki w pełnym wymiarze zagrał Aleksander Butko, który wraca do nas po urazie. Między innymi z tego powodu nasza gra nie wyglądała jeszcze tak, jak byśmy chcieli. Na szczęście do ważnych meczów mamy jeszcze kilka dni – powiedział Władimir Alekna.   

Pewne jest, że w Polsce Zenit Kazań zrobi wszystko by wywalczyć kolejne trofeum w Klubowych Mistrzostwach Świata – W naszym zespole nie ma żadnych niedoskonałości. Wszyscy mamy wspólny cel, dlatego nie ma różnicy, kto znajdzie się na boisku. Ktokolwiek nie dostałby szansy gry, zawsze będzie walczył o zwycięstwo. Jesteśmy gotowi by wprowadzić nowych graczy w nasz zespół i uświadomić ich co znaczy gra dla Zenitu – zdradził Maksim Michajłow – Młodzi zawodnicy wiedzą, że pomimo swojego wieku, w Kazaniu muszą osiągnąć dobry wynik i zagrać najlepiej jak potrafią. Każdy w tej drużynie chce wygrywać, walczyć i udowodnić, że zasługuje na klubową koszulkę – zakończył atakujący.

Przypominamy, że Klubowe Mistrzostwa Świata rozpoczną się 26 listopada i potrwają do 2 grudnia. W czempionacie zagra osiem drużyn. W grupie A w Płocku zmierzą się Cucine Lube Civitanova, Fakieł Nowy Urengoj, PGE Skra Bełchatów i Zenit Kazań. W grupie B w Rzeszowie zagrają Asseco Resovia, Khatam Ardakan, Sada Cruzeiro, Trentino Volley. Finały KMŚ z udziałem czterech najlepszych drużyn odbędą się w Częstochowie.

  • 5
  • 1
  • 62
  • 0
  • 1
Listopad 2021
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5