BPT Elite16 Vienna: Bryl/Łosiak z dwoma zwycięstwami

fot. Volleyball World

BPT Elite16 Vienna: Bryl/Łosiak z dwoma zwycięstwami

Kategoria

Siatkówka plażowaReprezentacjeSeniorzy

Autor

Martyna Szydłowska

Udostępnij

Udostępnij wpis na: TwitterUdostępnij wpis na: FacebookUdostępnij wpis na: LinkedIn

Data publikacji

11 lip 2024

W czwartkowy poranek rozpoczęła się rywalizacja w głównej drabince mężczyzn w turnieju Beach Pro Tour Elite16 w Wiedniu. Michał Bryl i Bartosz Łosiak pierwszy dzień zmagań zakończyli z dwoma zwycięstwami - pierwsze przyszło po wycofaniu się rywali, a drugie nad wiceliderami światowego rankingu wywalczyli w tie-breaku. W piątek Polacy zagrają o wygranie grupy i bezpośredni awans do ćwierćfinału.

Cottafava/Nicolai - Bryl/Łosiak 0:2 (w/o)

Michał Bryl i Bartosz Łosiak fazę grupową mieli rozpocząć od meczu z Włochami Samuele Cottafavą i Paolo Nicolaiem. Do spotkania jednak nie doszło, gdyż rywale poddali mecz. Tym samym nasza para ma na swoim koncie zapisane zwycięstwo 2:0 


George/Andre - Bryl/Łosiak 1:2 (21:15, 18:21, 14:16)

Rywale Polaków, obecni wiceliderzy światowego rankingu, Brazylijczycy George i Andre niespodziewanie przegrali poranne spotkanie ze swoimi rodakami Arthurem i Adrielsonem 2-0, którzy do turnieju głównego awansowali z kwalifikacji. Początek meczu w wykonaniu naszej pary nie zwiastował problemów. Do stanu 9-9 Polacy i Brazylijczycy szli punkt za punkt. Jednak od tego momentu Canarinhos zaczęli ucieczkę - as serwisowy Andre dał im prowadzenie 12-9 i od tego momentu to oni przejęli inicjatywę na boisku. Andre był niemal nie do zatrzymania i punktował we wszystkich elementach, co przekładało się na ich rosnącą przewagę 19-13. Ostatecznie atak George'a zamknął set 21-15.

Biało-Czerwoni świetnie otworzyli drugą partię, obejmując prowadzenie 5-1. W ataku bardzo dobrze spisywał się Michał Bryl, jednak rywale błyskawicznie zniwelowali dystans 5-4. Nasza para utrzymywała dalej minimalną przewagę (10-8), jednak rywale nie ustawali w próbach doprowadzenia do remisu, do którego doszli przy wyniku 11-11 po ataku George'a. Od tego momentu zaczęła się wyrównana gra. Obie strony popełniały sporo błędów własnych, szczególnie na zagrywce. Blok Andre na Bartoszu Łosiaku dał rywalom pierwsze prowadzenie w tym secie 16-15. Chociaż Polacy odpowiadali Brazylijczykom skutecznymi zagraniami, wygrywając też niesamowicie długą wymianę, która pozwoliła im ponownie wrócić na prowadzenie 19-18. Atak z drugiej piłki Bryla dał naszej parze dwie piłki setowej (20-18), Polacy wykorzystali już pierwszą z nich uderzeniem po prostej Łosiaka (21-18).

Tie-break rozpoczął się od mocnej gry punkt za punkt, obie strony z pełną motywacją walczyły o każdy punkt. Polacy świetnie spisywali się w obronie (4-4). Drugi punktowy blok w tym meczu zaliczył Michał Bryl (5-4), jednak rywale cały czas dotrzymywali kroku naszym zawodnikom (9-9). Chociaż dwie akcje z rzędu wygrali Canarinhos - po ataku Andre a następnie George's, wychodząc na 13-12. I choć pierwsi szansę zakończenia meczu mieli Brazylijczycy (14-13), Polacy nie tylko obronili piłkę meczową, ale i błyskawicznie rozstrzygnęli spotkanie na swoją korzyść. Bartosz Łosiak najpierw zaserwował asa serwisowego (15-14), a następnie swoim atakiem przypieczętował zwycięstwo 16-14.

Michał Bryl zdobył w tym spotkaniu 23 punkty (20 ataków, 2 bloki, 1 as), Bartosz Łosiak 15 (13 ataków, 2 asy).

W piątek o 11:30 Polacy zagrają o zwycięstwo w grupie z Arthurem i Adrielsonem. Ze względu na rezygnację ze startu pary Cottafava/Nicolai, którzy poddali wszystkie mecze. Pozostałe trzy pary z tej grupy pewne są już dalszej gry. Zwycięzca grupy awansuje bezpośrednio do ćwierćfinału, a pozostałe dwie drużyny zagrają w Rundzie 12.

 

Beach Pro Tour Elite16 Wiedeń - harmonogram 

9 lipca (wtorek)
Kwalifikacje (K)
Davidova/Khmil - Wojtasik/Kociołek 2:0 (21:17, 21:10)
10 lipca (środa)
Faza grupowa (K)
Kwalifikacje (M)
11 lipca (czwartek)
Faza grupowa 
Cottafava/Nicolai - Bryl/Łosiak 0:2 (w/o)
George/Andre - Bryl/Łosiak 1:2 (21:15, 18:21, 14:16)
12 lipca (piątek)
11:30 Bryl/Łosiak - Arthur/Adrielson
Runda 12 (K)
Ćwierćfinały (K)
13 lipca (sobota)
Runda 12 (M)
Ćwierćfinały (M)
Półfinały (K)
14 lipca (niedziela)
Półfinały (M)
Mecze medalowe (K, M)

Pełen harmonogram turnieju oraz wyniki wszystkich spotkań można znaleźć TUTAJ.

#TAGI