SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Autor/Źródło: Z Pesaro Paweł Hochstim – Polska The Times/Dziennik Łódzki, 3 czerwca 2017

Nowi trenerzy debiutują w Lidze Światowej. Dwudziesty start Polaków

Meczem z Brazylią we włoskim Pesaro reprezentacja Polski siatkarzy rozpocznie w piątek udział w swojej dwudziestej edycji Ligi Światowej.

Spotkanie, które rozpocznie się o godz. 17, będzie debiutem w meczu o punkty nowego selekcjonera biało-czerwonych Ferdinando De Giorgiego. Co ciekawe, także canarinhos mają nowego trenera, bo po szesnastu latach z pracy zrezygnował Bernardo Rezende, a zastąpił go Renan Dal Zotto. Obaj trenerzy wprawdzie nieco odmłodzili zespoły - w ekipie brazylijskiej nie zobaczymy choćby Felipe Fontelesa, Sergio, czy Wallace’a - ale o rewolucji nie ma mowy. Wiodący gracze w obu ekipach w większości pozostali, nie zmienili się nawet kapitanowie - Bruno Rezende i Michał Kubiak.

Co ciekawe, Polacy i Brazylijczycy mogą pochwalić się najwyższymi graczami w tej edycji Ligi Światowej. Środkowi Bartłomiej Lemański i Renan Buiatti mierzą 217 cm wzrostu i patrzą z góry na wszystkich innych zawodników zgłoszonych do Ligi Światowej.

De Giorgi, oprócz Lemańskiego, zabrał do Pesaro także dwóch innych debiutantów - Macieja Muzaja i Jakuba Kochanowskiego. Włoski trener na razie na każdym kroku podkreśla swoje zadowolenie z pracy siatkarzy na zgrupowaniu. Potwierdzają to też wyniki meczów towarzyskich, bo biało-czerwoni łatwo pokonali najpierw Irańczyków, a później Australijczyków. Z tą pierwszą drużyną podopieczni De Giorgiego spotkają się również w niedzielnym meczu w Pesaro. Między meczami z Brazylią i Iranem Polacy zagrają w sobotę z Włochami. Wszystkie mecze odbędą się w efektownej hali Adriatic Arena, która może pomieścić na trybunach ponad dziesięć tysięcy kibiców.

Wiadomo, że imprezą docelową w tym sezonie są Mistrzostwa Europy - w czwartek w Krakowie zaprezentowano biało-czerwonego orła, który będzie oficjalną maskotką imprezy - ale De Giorgi i jego ekipa nie lekceważą występów w Lidze Światowej. Polscy gracze tylko raz triumfowali w tych rozgrywkach, w 2012 roku, a na swoim koncie mają jeszcze wywalczony rok wcześniej w gdańskiej ERGO Arenie brązowy medal.

Mecze w Pesaro transmitować będą kanały grupy Polsat.

Program meczów turnieju w Pesaro

Piątek: Polska - Brazylia (godz. 17, transmisja Polsat Sport i Super Polsat), Włochy - Iran (20, Polsat Sport). Sobota: Polska - Włochy (14, Polsat Sport, Super Polsat), Brazylia - Iran (17, Polsat Sport).  Niedziela: Włochy - Brazylia (14, Polsat Sport), Polska - Iran (17, Polsat Sport, Super Polsat)

Autor/Źródło: Z Pesaro Paweł Hochstim – Polska The Times/Dziennik Łódzki