SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, fot.Piotr Sumara, 19 kwietnia 2022

I liga siatkarek: czas półfinałów

Rywalizacja w półfinałach play off I ligi siatkarek wkroczyła w decydującą fazę. W sobotę rozegrane zostaną pierwsze półfinałowe mecz. Zespoły zagrają do dwóch zwycięstw.

W Nowym Dworze Mazowieckim miejscowy LOS (trzeci w sezonie zasadniczym) podejmie ITA TOOLS Stal Mielec, która była druga. Siatkarki z Mazowsza otrzymały trzy dni wolnego i dziś po przerwie miały pierwszy trening.  Taki odpoczynek był potrzebny  mówi trener LOS-u, Bartosz Kujawski– Poprzednie tygodnie były bardzo intensywne. Przygotowujemy się już pod kątem określonych rywalek.

W sezonie 2021/22 bilans bezpośrednich spotkań jest korzystny dla zespołu z Nowego Dworu Mazowieckiego. W I lidze wygrały u siebie 3:1 i przegrały w Mielcu 0:3. Drużyny spotkały się jeszcze w Pucharze Polski i lepsze okazały się podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego. Jego zawodniczki były bohaterkami tych rozgrywek. W 1/8 finału LOS pokonał przedstawicielki TAURON Ligi Energę MKS Kalisz 3:2 (25:21, 17:25, 19:25, 26:24, 19:17).

 Od tego meczu datuje się jakby kolejny etap wzrostu zainteresowania siatkówką. Coraz więcej młodzieży chce się zapisać na treningi. LOS stał się popularny w mieście i okolicy. Kibice cały czas są z nami. Myślę, że możemy liczyć na doping nie tylko w najbliższym spotkaniu powiedział trener Kujawski.

W meczach LOS-u oraz ITA TOOLS Stali Mielec można spodziewać się interesującej rywalizacji.  Na pewno siłą mielczanek jest atak i ogromne doświadczenie. Postaramy się naszą zagrywką, która może zrobić różnice, ruszyć rywalk kończy Bartosz Kujawski.

Program półfinałów play off:
23 kwietnia
KS Sorella Częstochowianka Częstochowa - Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów 16:00 
LOS Nowy Dwór Mazowiecki - ITA TOOLS Stal Mielec 18:00        

Drugie mecze zaplanowano na 30 kwietnia, których gospodyniami będą siatkarki z Tarnowa i Mielca