SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Elżbieta Poznar, fot. fivb.com, 5 czerwca 2017

Igor Kolakovic: Nigdy nie jest łatwo grać z mistrzami świata

Reprezentacja Iranu zanotowała swoje pierwsze zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Światowej, w meczu przeciwko reprezentacji Polski, wygrywając 3:1 (23:25, 25:23, 25:23, 25:22).

Zadowolenia z rezultatu nie ukrywał szkoleniowiec Iranu, Serb Igor Kolakovic, który przed sezonem objął to stanowisko po swoim rodaku Slobodanie Kovacu. – To był trudny mecz, bo nigdy nie jest łatwo grać z mistrzami świata. My dzisiaj mieliśmy swoje problemy – Saeid Marouf zmagał się problemami żołądkowymi i został w szatni, a Mojtaba Mirzajanpour doznał kontuzji w trakcie spotkania. Przewieziono go do szpitala, ponieważ jego oczy nie wyglądały dobrze – mówił tuż po zakończeniu spotkania trener Irańczyków. 

Jestem zadowolony, bo weszli młodzi zawodnicy i pokazali, że przyszłość należy do nich. Nie wiem czy Polacy nas trochę nie docenili, a okazało się, że muszą zagrać na maksimum swoich możliwości. Taki jest sport, że niespodzianki się zdarzają – skomentował Kolakovic.

Serb odniósł się również do towarzyskiego meczu sprzed dwóch tygodni w Katowicach i faktu, że w tym miesiącu jeszcze raz pojawi się w naszym kraju. – W Polsce na pewno będziecie mocniejsi, ale ja się cieszę na samą myśl, że znowu będę mógł tam zagrać ze swoją drużyną – podsumował.

Mecze Ligi Światowej w Polsce 15 czerwca (Katowice), 17 i 18 czerwca (Łódź) z udziałem Polski, Iranu, Rosji i USA.

Bilety: https://www.ebilet.pl/sport/pilka-siatkowa/liga-swiatowa/