SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

JU, 2 września 2013

W środę, 4 września o 10.00 w katowickim Pałacu Goldsteinów, przy Placu Wolności 12a odbędzie konferencja prasowa poświęcona Międzynarodowemu Turniejowi Miast Partnerskich o nagrodę Prezydenta Katowic. Wrześniowy turniej jest jednym z elementów działań promocyjnych związanych z przyszłorocznymi Mistrzostwami Świata w Siatkówce Mężczyzn – Polska 2014.

W środę,  4 września o 10.00 w katowickim Pałacu Goldsteinów, przy Placu Wolności 12a odbędzie konferencja prasowa poświęcona Międzynarodowemu Turniejowi Miast Partnerskich o nagrodę Prezydenta Katowic. Wrześniowy turniej jest jednym z elementów działań promocyjnych związanych z przyszłorocznymi Mistrzostwami Świata w Siatkówce Mężczyzn – Polska 2014.

W konferencji wezmą udział Piotr Uszok – Prezydent Katowic, miasta – gospodarza finału Mistrzostw Świata – Polska 2014 oraz Mirosław Przedpełski – Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

W turnieju, który zaplanowany jest na 12 i 13 września wystąpią młode zespoły z miast partnerskich stolicy Śląska: Alter Donieck i VK Košice – Šaca oraz drużyny Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla i gospodarzy – Czarnych Katowice.

Inaugurację „KATOWICE 2013 VOLLEYBALL PARTNER CITIES CUP” poprzedzi symboliczne uruchomienie zegara odliczającego czas do startu Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn – Polska 2014. To wydarzenie zaplanowano na 10 - go września na ulicy Mariackiej w Katowicach a towarzyszyć mu będzie przekazanie młodzieży 2014 dedykowanych piłek siatkarskich.

Patronami wydarzeń są aktorka – Anna Guzik, były trener reprezentacji Polski – Waldemar Wspaniały oraz znakomity przed laty reprezentacyjny siatkarz, mieszkaniec Katowic – Rafał Musielak.

Przypominamy, że w pierwszych historycznych, polskich  mistrzostwach globu wystąpią 24 drużyny, ktore zagrają w sześciu miastach: Katowicach, Łodzi, Wrocławiu, Gdańsku, Bydgoszczy i Krakowie.