SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Magdalena Kocik, 27 marca 2017

Katowice będą jednym z Miast-Gospodarzy EUROVOLLEY Poland 2017, a fazie grupowej zagrają tam zespoły Francji, Belgii, Holandii i Turcji. Spodek w przeszłości był świadkiem wielu ważnych siatkarskich wydarzeń łącznie z finałem FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014.

Katowice będą jednym z Miast-Gospodarzy EUROVOLLEY Poland 2017, a fazie grupowej zagrają tam zespoły Francji, Belgii, Holandii i Turcji. Spodek w przeszłości był świadkiem wielu ważnych siatkarskich wydarzeń łącznie z finałem FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014.

Od tego sezonu, dzięki drużynie GKS Katowice prowadzonej przez wielokrotnego reprezentanta Polski Piotra Gruszkę, historia siatkówki w Spodku zaczyna pisać się na nowo, pod kątem rozgrywek ligowych. - Katowice są miejscem wyjątkowym i tak się na pewno będą czuły zespoły które tam zagrają. Katowice grają w siatkówkę, i Katowice kochają siatkówkę i myślę, ze jest to miejsce które zna wielu miłośników siatkówki na świecie.  EUROVOLLEY Poland 2017 na pewno pozwoli by jeszcze lepiej poznać to niezwykłe miejsce i tą niezwykłą halę – mówi Piotr Gruszka.

Przyjmujący GKS-u Rafał Sobański uważa Spodek za idealne miejsce do rozgrywania siatkarskich pojedynków.  – Dla nas, dla zawodników, gra się tam bardzo dobrze, sala bardzo sprzyja siatkówce. Jeśli publiczność dopisze, a znając polskich kibiców możemy być tego pewni,  to atmosfera tam będzie niezwykle gorąca i doda energii do gry - mówi Rafał Sobański.

Piotr Gruszka jako rekordzista rozegranych meczów w biało-czerwonych barwach bardzo dobrze wie, jak istotna jest atmosfera w hali sportowej, w której rozgrywane są tak duże imprezy, jaki wpływ ma ona na grę zawodników. GKS Katowice w obecnym sezonie rozegrał kilka ligowych meczów w Spodku.  Spotkał się m.in. z LOTOSEM Treflem Gdańsk i Effectorem Kielce. Na trybunach zgromadziło się ponad 2,5 tysiąca widzów spragnionych siatkarskich emocji!

W ostatnim granym u siebie meczu fazy zasadniczej katowiczanie podejmą drużynę Jastrzębskiego Węgla.  – Dla nas to będzie wielkie święto, takie derby Śląska. Liczymy na to, ze przyjdzie bardzo dużo kibiców i atmosfera meczu będzie równa tej, jakiej Spodek świadkiem był już nie raz - dodaje Piotr Gruszka.

GKS Katowice przy współpracy Urzędu Miasta Katowice i Polskiego Związku Piłki Siatkowej w ramach promocji Miasta-Gospodarza EUROVOLLEY POLAND 2017 zorganizował akcję „Zagraj w Spodku”. Ma ona na celu aktywizację uczniów katowickich szkół podstawowych, którzy pod okiem zawodników i trenerów GKS Katowice rozwijają swoją pasję do siatkówki.

– Odwiedzamy katowickie szkoły i prowadzimy godzinne zajęcia z siatkówki, na których doskonalimy różne elementy gry, ale przede wszystkim wspólnie się bawimy tą siatkówką pokazując im jej piękno. Zainteresowanie naszą akcją jest bardzo duże, a wśród uczniów którzy uczestniczą w naszych zajęciach widać postępy, i zaangażowanie w to co robią. Bardzo nas to cieszy, że dzieci i młodzież w Katowicach garną się do siatkówki. Jestem pewien, że będą chcieli na własne oczy zobaczyć spotkania katowickiej grupy podczas EUROVOLLEY Poland 2017 - podsumowuje akcję Rafał Sobański.

Finał akcji dla szkół podstawowych przewidziany jest na 28 marca. Szkoły zagrają tego dnia turniej finałowy poprzedzający mecz GKS Katowice - Jastrzębski Węgiel.

EUROVOLLEY POLAND 2017 - BILETY