SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Kamil Składowski, fot. Piotr Sumara, 10 czerwca 2022

Już dzisiaj rozpoczynają się w Kędzierzynie-Koźlu XXVI ORLEN Mistrzostwa Polski Oldbojów

Przed nami XXVI ORLEN Mistrzostwa Polski Oldboyów w piłce siatkowej. Po raz kolejny setki byłych gwiazd nie tylko ligowych boisk, ale i grupa zakochanych w siatkówce amatorów powalczy o medale mistrzostw Polski. Trzydniowy turniej rozgrywany jest w mieście triumfatorów PlusLigi i CEV Ligi Mistrzów – czyli Kędzierzynie-Koźlu.

Tradycja turnieju sięga już ponad ćwierćwiecze! Wszystko zaczęło się w 1996 r. w Jastrzębiu-Zdroju, gdy zorganizowano pierwsze w historii mistrzostwa Polski Oldboyów. Wielkim orędownikiem tych mistrzostw był niestety nieżyjący już dzisiaj Juliusz Karski, legenda polskiej siatkówki, który u ówczesnych władz związku szukał poparcia, by zorganizować jakieś zawody dla starszych siatkarzy. A sam pomysł był autorstwa Leona Bartmana, Dariusza Domańskiego, Józefa Sobolewskiego i obecnego prezesa PLS Artura Popko. Wielkie zasługi w propagowaniu tych mistrzostw miał redaktor Wojciech Zieliński. Po jego przedwczesnej śmierci turniej nazwano jego imieniem.

To dla nas zaszczyt, że po raz kolejny mistrzostwa zawitały do naszego miasta – cieszy się Sabina Nowosielska, prezydent Kędzierzyna-Koźla. – To dla nas wszystkich szczególny okres, nasza drużyna zgarnęła potrójną koronę, mamy ogromne powody do dumy. Do naszego miasta zjadą byli siatkarze z całej Polski, jak zawsze będzie dużo sportowych emocji, spotkań i wspomnień. Dodatkową atrakcją będzie Dzień Chemika, który w sobotę 11 czerwca odbędzie się tuż przy Hali Azoty. Jego organizatorem jest Grupa Azoty ZAK, więc będzie okazja do poznania się także z oldboyami i wspólnego spędzenia czasu z mieszkańcami miasta i pracownikami zakładów – dodaje.

22657c

Przypomnijmy, że XXVI ORLEN Mistrzostwa Polski Oldboyów w piłce siatkowej im. Wojciecha Zielińskiego rozgrywane będę od piątku do niedzieli 12 czerwca. Weźmie w nich udział kilkuset zawodników w sześciu kategoriach wiekowych, od najmłodszych 35 plus, po najstarszych 65 plus. Mistrzostwa, w których rywalizują miłośnicy siatkówki, na stałe weszły już do siatkarskiego kalendarza. Trzeba zwrócić uwagę, że po raz kolejny ten wyjątkowy turniej dla graczy powyżej 35. roku życia odbędzie się w Kędzierzynie-Koźlu. To miasto i hala Azoty to  wyjątkowe miejsce na siatkarskiej mapie Polski.

ORLEN Mistrzostwa Polski Oldboyów gromadzą też siatkarskie sławy. W poprzednich edycjach turnieju na boiskach kędzierzyńskiej hali oglądaliśmy popisy m.in. Sebastiana Świderskiego, Dawida Murka, Andrzeja Stelmacha, Robert Prygla, czy Roberta Szczerbaniuka. W tym roku w zgłoszonych składach zespołów można zobaczyć nazwiska: Wojciecha Szczurowskiego, Marcina Lubiejewskiego, Pawła Maciejewicza, Pawła Zagumnego, Leszka Dejewskiego czy Krzysztofa Gierczyńskiego.

Jest to świetna impreza pod względem sportowym i towarzyskim. Wiem, bo miałem okazję w niej uczestniczyć i mam same dobre wspomnienia. Żałuję, że z przyczyn zdrowotnych nie będę mógł zagrać w tegorocznej edycji, ale na pewno postaram się przyjechać i spotkać się z koleżankami i kolegami – podkreśla Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

22657d

Cieszę się, że ta impreza gromadzi pasjonatów już od ponad 25 lat, to dla mnie bardzo ważne – mówi Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki. – Mamy okazję się spotkać, czasami to jedyna okazja w roku, by wrócić do dawnych znajomości z boiska. Dlatego to tak cenny turniej – dodaje.

Sponsorem Głównym Mistrzostw Polski Oldboyów 2022 jest firma PKN ORLEN SA.

Wszystko o mistrzostwach na stronę internetowej turnieju: http://www.oldboysvolleyballcup.pl

Podobne newsy


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/modules/mod_related_items_joomir/helper.php on line 52