SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: Piotr Sumara, montaż: Dariusz Cieszkowski, 25 stycznia 2022

Dziękujemy, Grzegorzu! (WIDEO)

W COS OPO Spała odbyło się oficjalne pożegnanie Grzegorza Fijałka, który na początku roku postanowił zakończyć karierę. Przez blisko 15 lat trzykrotny olimpijczyk sięgnął po liczne medale, stając się jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy polskiej siatkówki plażowej.

- Siatkówce poświęciłem ogromną część mojego życia. Teraz czas na odpoczynek. Wiem, że zostawiam „plażówkę” w dobrych rękach, bo nasza młodzież jest naprawdę bardzo zdolna i głodna sukcesów. Myślę, że to jest ten moment w którym powinienem zrobić im miejsce – powiedział podczas swojej przemowy Grzegorz Fijałek.

W trakcie uroczystości nie zabrakło również ciepłych słów pod adresem partnerów Grzegorza Fijałka, z którymi wspólnie sięgał po medale: Mariusza Prudla i Michała Bryla – Z Mariuszem graliśmy razem przez osiem lat. Wspólnie poznawaliśmy naszą dyscyplinę i zdobywaliśmy pierwsze nagrody. Kiedy z kolei dołączyłem do Michała, wszyscy mówili mi, że to ja będę go szkolił. Tymczasem ja uczyłem go tylko przez pierwszy rok, a przez kolejne trzy lata to on uczył mnie. Za to ogromnie mu dziękuję! – dodał.

Nie zabrakło także podziękowań ze strony szkoły SMS PZPS Spały, w której kształcą się następcy naszych plażowiczów, a także upominków od Polskiego Związku Piłki Siatkowej – Grzegorzu, dziękujemy Ci za to ile poświęciłeś dla naszej dyscypliny. Mamy nadzieję, że siatkówka plażowa pozostanie w Twoim sercu. Jeśli zechcesz do nas wrócić, to nasze drzwi zawsze stoją dla Ciebie otworem. Do Paryża zostały już tylko dwa lata… - zakończył Sebastian Świderski, prezes PZPS.