SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jarosław Bińczyk Fot. plusliga.pl, 25 stycznia 2022

Reprezentant tygodnia: Aleksander Śliwka

Po raz drugi w styczniu Aleksander Śliwka zostaje wybrany na Reprezentanta Tygodnia. Nie mogło być inaczej, gdy skrzydłowy z 21 ataków zdobywa 17 punktów i to w meczu z silnym rywalem.

1. Aleksander Śliwka (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) - Reprezentant Tygodnia

ZAKSA pokonała w Warszawie Projekt 3:1, a jej kapitan rozegrał znakomite spotkanie. 81-procentowa skuteczność w ataku to dla skrzydłowego wynik kosmiczny. Dlatego Śliwka po raz drugi w styczniu - na trzy notowania - został wybrany na Reprezentanta Tygodnia. Konkurencję miał wielką, ale trzeba docenić świetną dyspozycję zawodnika z Kędzierzyna-Koźla, który poza tym wziął na siebie główny ciężar przyjęcia zagrywki.

2. Norbert Huber (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

Wybrany MVP spotkania z Projektem przede wszystkim dzięki znakomitej postawie w bloku, dzięki któremu zdobył aż osiem punktów. 

3. Wilfredo Leon (Sir Safety Conad Perugia)

Reprezentant Polski poprowadził Perugię do półfinału Pucharu Włoch. Mecz z Padwą zakończył z bilansem +10, a w sumie zdobył 17 punktów. 

4-6. Jakub Kochanowski (Assseco Resovia Rzeszów), Karol Kłos (PGE Skra Bełchatów), Karol Urbanowicz (Trefl Gdańsk)

W 17. kolejce błyszczeli środkowi. Aż trzech z nich zostało wybranych na najlepszego zawodnika meczu, w którym grali. Oprócz Hubera są to Kochanowski (17 pkt., w tym 4 asy i 5 bloków) oraz Urbanowicz. Ten ostatni to reprezentant Polski do lat 21, brązowy medalista ubiegłorocznych mistrzostw świata. Daniel Pliński, trener reprezentacji młodzieżowej, mówił w wywiadzie dla pzps.pl, że utalentowany zawodnik wykorzystuje szanse, jaką dał mu los po kontuzji Pablo Crera. Grupę błyszczących środkowych uzupełnia najstarszy z nich Kłos, znajdujący się w znakomitej formie. W spotkaniu PGE Skry z Jastrzębskim Węglem miał cztery punktowe bloki i jest pod tym względem najlepszy w PlusLidze (50 pkt.).

Polską Siatkówkę wspierają