Oficjalny Partner Serwisu

SPONSORZY GŁÓWNI

JU/plusliga.pl, 28 kwietnia 2014

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przegrała z Jastrzębskim Węglem 0:3 (16:25, 20:25, 20:25) w czwartym meczu play off o brązowy medal PlusLigi. W serii do trzech zwycięstw podopieczni trenera Lorenzo Bernardiego zwyciężyli 3-1.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przegrała z Jastrzębskim Węglem 0:3 (16:25, 20:25, 20:25) w czwartym meczu play off o brązowy medal PlusLigi. MVP Michał Łasko. W serii do trzech zwycięstw podopieczni trenera Lorenzo Bernardiego zwyciężyli 3-1. MVP meczu: Michał Łasko.
W początkowej fazie niedzielnego meczu w szeregach gospodarzy akcje ofensywne pewnie kończyli środkowi Łukasz Wiśniewski oraz Marcin Możdżonek, natomiast w jastrzębskiej drużynie ciężar gry spoczywał głównie na kapitanie Michale Łasko. Kiedy Grzegorz Bociek obił ręce jastrzębskich blokujących było 6:4. Blok na tym zawodniku wyrównał stan seta po 7, a w kolejnej akcji Dick Kooy zaatakował w aut (8:7 dla JW.). Po bloku na Michale Ruciaku wynik brzmiał 10:7 dla Pomarańczowych. W tym momencie Sebastian Świderski wykorzystał po raz pierwszy przerwę na żądanie. W tym czasie świetnie serwował Michal Masny, a w ataku brylował Michał Kubiak (12:8).  W następnej akcji fantastyczną interwencją w obronie popisał się Masny, a kontrę zwieńczył Łasko (13:8). To skłoniło Świderskiego do wzięcia kolejnej przerwy na żądanie. Po pauzie jastrzębianie zatrzymali blokiem Boćka. Zaraz po tym na placu gry zameldował się Dominik Witczak, który zastąpił młodego atakującego ZAKSY. Drugą przerwę techniczną oznajmiła akcja Krzysztofa Gierczyńskiego, który obił ręce blokujących kędzierzyńskiej drużyny. Witczak wprowadził się bardzo dobrze, kończąc trzy ataki. Skuteczny kontratak, a później zagrywka w wykonaniu Gierczyńskiego zwiększyła przewagę jastrzębian do ośmiu „oczek” (19:11). Po ataku Macieja Polańskiego w aut Pomarańczowi mieli pierwszego setbola przy stanie 25:14. W ostatniej akcji seta Łasko pewnie skończył swój atak (25:16).