SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

PZPS, 18 marca 2021

Uroczystości pogrzebowe śp. Juliusza Karskiego

Polski Związek Piłki Siatkowej informuje, że uroczystości pogrzebowe śp. Juliusza Karskiego odbędą się we wtorek 23 marca.

Msza święta rozpocznie się o 14.00 w kościele pod wezwaniem św. Boromeusza na Starych Powązkach w Warszawie, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego do rodzinnego grobu.

Zgodnie z wolą Zmarłego i Rodziny prosimy, by zamiast kwiatów dokonać wpłat na konto Fundacji Polska Siatkówka, której Członkiem Zarządu był Pan Juliusz Karski.

Numer konta: 29 1160 2202 0000 0002 2210 8942

Nienaganne maniery, zapał do pracy i zwykła ludzka życzliwość – tym charakteryzował się zmarły w poniedziałek 15 marca Juliusz Karski.

Urodzony 26 kwietnia 1931 w majątku ziemskim we Włostowie, wychowywany był w duchu patriotyzmu i miłości do innych, co potwierdzał do ostatnich chwil życia. Zaszczepione w nim od najmłodszych lat obowiązkowość i pracowitość, pozwalały mu aktywnie działać na wielu płaszczyznach. Ciągle był przecież urzędującym prezesem Oddziału Warszawskiego, bliskiego mu Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego, a także członkiem Zarządu Fundacji Polskiej Siatkówki. Aż do 2010 roku pracował w swoim wyuczonym zawodzie – geologii.

Siatkówka była bardzo ważnym sportem w życiu śp. Juliusza Karskiego. Od 1951 był reprezentantem Polski w siatkówce, a następnie członkiem kadry narodowej oldbojów. Cały czas oddawał się też pracy dla Rodziny Siatkarskiej.

Aktywnie uczestniczył w życiu siatkarskiego środowiska. Był inicjatorem spotkań Rodziny Siatkarskiej. „Nie byłoby naszych spotkań, ich pięknej i serdecznej atmosfery bez ludzi, którzy rozumieją i czują, że w siatkówce nie tylko rywalizacja jest istotą. Ważne są także, a może najważniejsze są przyjaźnie, które rodzą się w młodości” – powiedział podczas jednego z ostatnich spotkań.