SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 24 maja 2011

Polskie siatkarki po raz pierwszy zagrają w międzynarodowym turnieju o Puchar Jelcyna, który odbędzie się od 5 do 10 lipca w Jekaterynburgu. Rywalkami biało-czerwonych w grupie A będą zespoły Brazylii i Holandii. W B znalazły się Rosja, Ukraina i Chiny.

Polskie siatkarki po raz pierwszy zagrają w międzynarodowym turnieju o Puchar Jelcyna, który odbędzie się od 5 do 10 lipca w Jekaterynburgu. Rywalkami biało-czerwonych w grupie A będą zespoły Brazylii i Holandii. W B znalazły się Rosja, Ukraina i Chiny.

Trener drużyny narodowej Jerzy Matlak podał nazwiska dwudziestu zawodniczek, z których zostanie wyłoniona reprezentacja Polski na Puchar Jelcyna. - Pierwsze zgrupowanie rozpocznie się 24 czerwca w Szczyrku i trenować będziemy do odlotu. W gronie zgłoszonych zawodniczek na Puchar Jelcyna nie ma ze względów osobisto-zdrowotnych Joanny Kaczor, Katarzyny Gajgał i Natalii Bamber. One dołączą do kadry później  - powiedział trener Jerzy Matlak. 15 lipca kadra ponownie spotka się w Szczyrku, tym razem na dwutygodniowym zgrupowaniu i w jego trakcie rozegrane zostaną sparingowe mecze z Japonią.

Pierwszego dnia rywalizacji w Pucharze Jelcyna polskie siatkarki spotkają się z Rosją i mecz ten nie zostanie zaliczony do klasyfikacji w grupie. Z Brazylią zagrają 6 lipca, a z Holandią 7 lipca. 8 lipca będzie dniem przerwy, a dzień później odbędą się półfinały oraz spotkanie o piąte miejsce. Do półfinału zakwalifikują się po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. Finał i mecz o trzecie miejsce zaplanowano na 10 lipca.

Kadra Polski: Izabela Bełcik (Atom Trefl Sopot), Milena Sadurek (Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna), Joanna Wołosz (Impel Gwardia Wrocław), Ewelina Sieczka (Atom Trefl Sopot), Katarzyna Konieczna (ATOM Trefl Sopot), Karolina Kosek (Organika Budowlani Łódź), Berenika Okuniewska (BKS Aluprof Bielsko-Biała), Kinga Kasprzak (Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna), Klaudia Kaczorowska (Bank BPS Muszynianka Fakro), Patrycja Polak (GCB Centrostal Bydgoszcz), Sylwia Wojcieska (Organika Budowlani Łódź), Anna Werblińska (BKS Aluprof Bielsko-Biała), Aleksandra Kruk (AZS Białystok), Zuzanna Efimienko (Impel Gwardia Wrocław), Anita Kwiatkowska (Stal Mielec), Maja Tokarska (Impel Gwardia Wrocław), Gabriela Wojtowicz (BKS Aluprof Bielsko-Biała), Krystyna Strasz (Tauron MKS Dąbrowa Górnicza), Magdalena Saad (AZS Białystok), Paulina Maj (Atom Trefl Sopot).

Podział na grupy w 9. Pucharze Jelcyna - A: Brazylia, Holandia, Polska; B - Chiny, Rosja, Ukraina

Dotychczasowi medaliści Pucharu Jelcyna:
 
2003 1. Rosja, 2. Chiny, 3. Azerbejdżan
2004 1. Rosja, 2. Kuba, 3. Azerbejdżan
2005 1. Rosja, 2. Holandia, 3. Turcja
2006 1. Chiny, 2. Rosja, 3. Holandia
2007 1. Chiny, 2. Holandia, 3. Rosja
2008 1. Rosja, 2. Bułgaria, 3. Holandia
2009 1. Rosja, 2. Japonia, 3. Holandia
2010 1. Rosja, 2. Chiny, 3. Holandia

  • 3
  • 0
  • 15
  • 0
  • 0