SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 21 kwietnia 2011

Bydgoszcz i Zielona Góra znalazły się w gronie gospodarzy tegorocznych turniejów World Grand Prix. W Polsce zobaczymy znakomite zespoły z Włochami i Kubą.

Po raz pierwszy w historii zostaną rozegrane w tym samym roku w Polsce dwa turnieje World Grand Prix. Jeden odbędzie się w Bydgoszczy (5-7 sierpnia), drugi w Zielonej Górze (12-14 sierpnia). Miasto nad Brdą i hala "Łuczniczki" wielokrotnie gościła czołowe reprezentacje świata w siatkówce kobiecej i męskiej. Przed rokiem odbył się tam Memoriał Huberta Wagnera. Zielona Góra po raz pierwszy znalazła się w tak doborowym gronie, wśród miast, do których zawita World Grand Prix.

- Hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji została oddana do użytku w 2010 roku. Może pomieścić około 5000 osób. Widownia jest usytuowana blisko boiska. Hala spełnia wszystkie wymogi potrzebne do organizacji meczów w tak poważnych zawodach jak World Grand Prix. Stanowi część dużego kompleksu w skład którego wchodzą m.in. nowoczesna siłownia i basen - powiedział prezes Lubuskiego Związku Piłki Siatkowej Józef Bartkowiak.

Wczoraj miejsce rywalizacji turnieju grupy E World Grand Prix odwiedził prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Przedpełski. - Szefowi naszego związku podobał się obiekt. Omawialiśmy różne szczegóły organizacji nad którymi będziemy jeszcze pracować - dodał Józef Bartkowiak. Władze miasta z prezydentem Januszem Kubickim są bardzo przychylne tej nowej siatkarskiej inicjatywie i deklarują ze swojej strony pomoc, - Prezydent Kubicki jest chętny do współpracy - powiedział Józef Bartkowiak.

Obecnie woj. lubuskie nie ma zespołów w najwyższych klasach rozgrywkowych, ale kibice doskonale pamiętają jeszcze nie tak dawne sukcesy Stilonu Gorzów. Wielkie tradycje w siatkówce kobiecej ma Zawisza Sulechów. - Z naszego regionu pochodzi wielu reprezentantów kraju. Nie tak dawno w składzie reprezentacji byli Krzysztof Gierczyński, Łukasza Żygadło, Dawid Murek i Sebastian Świderski. Cała czwórka dalej gra w czołowych klubach Europy i Polski - powiedział prezes Bartkowiak. W obecnym sezonie Rajbud GTPS Gorzów Wielkopolski walczył o czołowe lokaty w I lidze siatkarzy. Był sprawcą wielkiej sensacji w Pucharze Polski. W walce o ćwierćfinał zespół ten wyeliminował przedstawiciela PlusLigi Farta Kielce.

Nie są jeszcze znani wszyscy uczestnicy tegorocznej edycji WGP. W połowie maja w barażu zagrają zespoły Algierii i Kazachstanu. Lepszy z nich znajdzie się w czołowej szesnastce.

Podział na grupy w tegorocznej edycji World Grand Prix:

5-7 sierpnia
-----------------------------
grupa A Bydgoszcz
Polska, Włochy, Dominikana, Argentyna

grupa B Nakhonpathon City
Tajlandia, Kuba, Peru, Rosja

grupa C, Pusan
Korea, Brazylia, Japonia, Niemcy

grupa D, Luohe
Chiny, USA, Serbia, Kazachstan/Algieria

12-14 sierpnia
----------------------------
grupa E, Zielona Góra
Polska, Kuba, Korea, Argentyna

grupa F, Ałmaty
Kazachstan/Algieria, Włochy, Brazylia, Tajlandia

grupa G, Quanzhou
Chiny, Rosja, Niemcy, Peru

grupa H, Japonia miasto zostanie ustalone później
Japonia, USA, Serbia, Dominikana

19-21 sierpnia
------------------------
grupa I, Hongkong
Chiny, Polska, Dominikana, Kazachstan/Algieria

grupa J, Tajwan
USA, Włochy, Niemcy, Peru

grupa K, Bangkok
Tajlandia, Kuba, Brazylia, Argentyna

grupa L,  Japonia, miasto zostanie ustalone później
Japonia, Rosja, Serbia, Korea

Finałowy turniej 24-28 sierpnia w Macau z udziałem siedmiu najlepszych drużyn plus Chiny

  • 3
  • 0
  • 15
  • 0
  • 0