Oficjalny Partner Serwisu

SPONSORZY GŁÓWNI

Eugeniusz Andrejuk, fot. smspzps.pl, 22 listopada 2018

Mistrzostwa EEVZA: Polska - Azerbejdżan 3:0

Polska pokonała w Zaporożu Azerbejdżan 3:0 (25:5, 25:18, 25:6) w meczu pierwszego dnia mistrzostw Europy Wschodniej (EEVZA) kadetek z rocznika 2002 i młodszych. W turnieju grają jeszcze zespoły Białorusi, Estonii i Ukrainy.

- Wynik spotkania mówi sam za siebie. Po pierwszej, wysoko wygranej partii, w drugim nastąpiło pewne rozluźnienie. Nasz zespół popełnił dziewięć błędów, stąd strata tylu punktów. Potem wszystko wróciło do normy czyli naszej wysokiej przewagi. W innym spotkaniu Ukraina pokonała Estonię 3:0 i na pewno gospodynie mistrzostw, mające mocne skrzydłowe, będą bardziej wymagającym przeciwnikiem - powiedział trener reprezentacji Polski Andrzej Peć.

Jak poinformował nasz szkoleniowiec organizatorzy dokonali zmian w programie turnieju. W piątek Polska rozegra dwa mecze - z Ukrainą i Estonią, a w sobotę zmierzy się z Białorusią.

W 14-osobowej reprezentacji Polski jest dziesięć uczennic Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku.

Wyniki innych spotkań I dnia turnieju: Ukraina - Azerbejdżan 3:0 (25:7, 25:9, 25:4); Białoruś - Estonia 3:0 (25:16, 25:22, 25:19); Ukraina - Estonia 3:0 (25:22, 25:10, 25:11).

Skład reprezentacji Polski

Martyna Łazkowska - rozgrywająca
Julia Sobalska - rozgrywająca
Martyna Leoniak - atakująca
Karolina Drużkowska - atakująca
Maja Szymańska - atakująca
Zuzanna Kuligowska - przyjmująca
Martyna Borowczak - przyjmująca
Julita Piasecka - przyjmująca
Martyna Czyrniańska - przyjmująca
Katarzyna Hyży - środkowa
Sonia Stefanik - środkowa
Magda Stambrowska - środkowa
Aleksandra Justka - libero
Wiktoria Wnuk - libero

Sztab szkoleniowo-medyczny

Andrzej Peć - trener
Wiesław Popik - asystent trenera
Dawid Gadula - fizjoterapeuta
Kacper Duda - statystyk

  • 14
  • 0
  • 93
  • 0
  • 8