SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Mariusz Szyszko fot. Andrzej Wołkowycki, 16 listopada 2019

Michał Bąkiewicz: Możemy wygrać z każdym

Wewnętrzny sparing z juniorami SMS Spała był ostatnim sprawdzianem kadry U-18 przed eliminacjami do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Tym razem lepsi okazali się starsi siatkarze, którzy wygrali 2:1. Trener Michał Bąkiewicz mimo porażki jest zadowolony i z optymizmem patrzy w przyszłość.

pzps.pl: Czy jesteś zadowolony z gry twoich siatkarzy?

Michał Bąkiewicz: Tak, szczególnie z gry w obronie. Bardzo dużo piłek odbijaliśmy, mieliśmy wiele okazji do wyprowadzenia kontrataków. Na siatce, mimo że starsi mają bardzo wysoki i szczelny blok graliśmy bardzo sprytnie i cierpliwe. Poza tym walczyliśmy do końca we wszystkich, nawet tych przegranych setach.

Już w przyszłym tygodniu gracie ważny dla was turniej. Jak przebiegają przygotowania?   

Spotkaliśmy się w Spale 10 listopada. Powołałem grupę szesnastu zawodników. Dwunastu trenuje na co dzień w szkole czterech chłopaków przyjechało „z Polski”. Na Łotwę pojedzie czternastka siatkarzy. Jestem bardzo zadowolony z treningów, chłopaki trenują z ogromnym zaangażowaniem, grupa jest zdyscyplinowana i zgrana.

Jak scharakteryzowałbyś swój zespół?

Mamy zespół, który potrafi wywrzeć presję zagrywką. Umiemy serwować mocno, ale także taktycznie utrudniając wyprowadzenie ataku przeciwnikom. Naszą silną stroną jest mądra i sprytna gra na siatce.

Czy możesz opowiedzieć o zbliżającym się turnieju?

Zagramy w eliminacjach EEVZA czyli wschodnioeuropejskich do mistrzostw Europy U-18. Turniej rozegrany zostanie na Łotwie od 21 do 24 listopada. O awans zagra osiem reprezentacji podzielonych na dwie grupy. My zmierzymy się z Łotwą, Gruzją i Białorusią. W drugiej czwórce zagrają: Rosja, Ukraina, Estonia i Litwa. Po trzech turach meczów „ każdy z każdym” ostatniego dnia odbędą się spotkania o miejsca. Pierwszy zagra z pierwszym, drugi z drugim i tak dalej. Zwycięzca meczu liderów awansuje bezpośrednio do turnieju finałowego. Cztery kolejne zespoły będą miały kolejne szanse na awans.

Jaki jest wasz cel?

Tradycyjnie nasz „wschodni” turniej jest najmocniejszy. Od lat bardzo silni są Rosjanie, Ukraińcy i Białorusini. W tych kategoriach wiekowych wszystko zmienia się bardzo szybko, więc dopiero na miejscu okaże się jak wyglądają nasi przeciwnicy. Jedziemy walczyć w każdym meczu. Jesteśmy w stanie wygrać z każdym. Wierzę w mój zespół i mam nadzieję ,że z turnieju wrócimy w dobrych humorach.

  • 7
  • 0
  • 17
  • 0
  • 1