SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

28 czerwca 2018

Czeska passa Kantora i Łosiaka ze zmiennym szczęściem

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w fazie grupowej World Tour Warsaw 2018 trafili na duety z Czech. W pierwszym meczu wygrali z parą Bercik/Dumek. W drugim ulegli parze Perusic/Schweiner.

Kantor i Łosiak mają w ostatnim czasie szczęście... do Czech. W niedzielę stanęli w Ostrawie na podium czterogwiazdkowego turnieju World Tour, a w Warszawie w zmaganiach tej samej rangi rywalizują z czeskimi duetami. W pierwszym z czwartkowych spotkań pokonali parę Bercik/Dumek 2:0 (21:16, 21:16). Jednak jak sami podkreślają – wynik może być złudny. – Patrząc na punkty wygląda na to, że odnieśliśmy łatwe zwycięstwo, ale przytrafiło nam się dużo prostych błędów. Zepsuliśmy około dziesięciu zagrywek – mówi Łosiak. – W turniejach World Tour kiedy się nie zagrywa, to się nie wygrywa. To jest najważniejszy element całej akcji. Dlatego zawsze ryzykujemy z Bartkiem w polu serwisowym, bo wiemy że odrzucając rywali od siatki, możemy więcej zdziałać – dodaje Kantor.
Obaj do Warszawy dotarli jako ostatnia z polskich par dopiero we wtorek wieczorem. Nie mieli jednak okazji trenować na stadionie głównym, gdzie rozegrali czwartkowe spotkanie. – Dlatego nie spodziewałem się rewelacji w naszej grze. Nie u nas wielkiego zmęczenia, jesteśmy przyzwyczajeni do ciągłych podróży, bo co tydzień przemieszczamy się z turnieju na turniej. Trochę czujemy w kościach ostatnie zmagania w Ostrawie, ale nie przejmujemy się tym – podkreśla Łosiak.

Razem z Kantorem jeszcze w niedzielę stali na podium w Ostrawie, ale w Warszawie trafili na dwie czeskie pary i w drugim meczu niespodziewanie ulegli parze Perusic/Schweiner 0:2. 

Wyniki – turniej główny mężczyzn

Grupa A:
Piotr Kantor/Bartosz Łosiak – Vaclav Bercik/Jan Dumek (Czechy) 2:0 (21:16, 21:16); Ondrej Perusic, David Schweiner (Czechy) – Kantor, Łosiak] 2:0 (21:17, 21:18).

Grupa B:
Mariusz Prudel/Jakub Szałankiewicz – Christiaan Varenhorst/Jasper Bouter (Holandia) 2:0 (21:19, 21:18)

Grupa C:
Grzegorz Fijałek/Michał Bryl – Lombardo Ontiveros, Juan Virgen (Meksyk) 2:1 (20:22, 21:17, 15:10)

Grupa D:
Kacper Kujawiak/Maciej Rudol – Alexander Brouwer/Robert Meeuwsen (Holandia) 0:2 (18:21, 19:21)

 

  • 7
  • 0
  • 51
  • 1
  • 1