SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, FIVB, 15 czerwca 2022

MŚ w siatkówce plażowej: dzień 6

Mistrzostwa świata w siatkówce plażowej wkroczyły w decydującą fazę. W środę rozegrane zostały mecze 1/16 finału, w których zobaczyliśmy dwa polskie duety - Kingę Wojtasik z Katarzyną Kociołek oraz Piotra Kantora z Maciejem Rudolem. Polacy awansowali do 1/8 finału po wygranej nad Ehlersem/Wicklerem (Niemcy) 2:0 (21:19, 21:19). Polki, niestety, odpadły z rywalizacji, ale po walce Graudiną/Kravcenoką (Łotwa) 0:2 (19:21, 19:21).

W fazie pucharowej grają po 32 duety zarówno w rywalizacji kobiet jak  i mężczyzn. MŚ zakończą się w niedzielę. Impreza w Rzymie miała odbyć się w 2021 roku, ale została przełożona z powodu pandemii COVID-19 i zmiany terminu igrzysk olimpijskich.

Pierwsza część inaguracyjnej partii meczu z Niemcami Nilsem Ehlersem/Clemensem Wicklerem należała do polskich siatkarzy. Jednak m.in. dzięki dobrej grze blokiem rywale wyrównali na 12:12. W drugiej części partii gra toczyła się punkt za punkt. W samej końcówce oglądaliśmy dwa autowe niemieckie ataki, a grę zakończył as serwisowy, który dał wygraną Kantorowi i Rudolowi 21:19.

W drugim secie siatkarze niemieccy utrzymywali 2-3 punkty przewagi do stanu 16:14. Kantor z Rudolem wyrównali stan rywalizacji i po autowym niemieckim ataku prowadzili 19:18. Rywale jeszcze doprowadzili do remisu, ale przedostatni punkt po znakomitej akcji zdobyli Polacy, a ostatni, podobnie jak w pierwszym secie, z serwisu.

W walce o ćwierćfinał polski duet zagra z Amerykanami Schalkiem i Brunnerem, którzy wyeliminowali Austriaków Ermacora/Pristauz 2:1.

Szczeóły:https://en.volleyballworld.com/beachvolleyball/competitions/beach-volleyball-world-championships-rome-2022/schedule/347107

Niebawem po zakończeniu meczu Polaków i Niemców na boisko wyszły Kinga Wojtasik z Katarzyną Kociołek oraz ich rywalki Anastasija Kravcenoka/Tina Graudiną (Łotwa). Do polsko-łotewskiego meczu doszło w finale mistrzostw Europy w 2019 roku w Moskwie. Wygrały wówczas rywalki. W ostatnich igrzyskach olimpijskich siatkarki z Łotwy zajęły czwarte miejsce. One były faworytkami. Początkowo pierwszy set układał się po myśli Łotyszek. Miały mocną zagrywkę i dobrze ustawiały blok. Uzyskały kilka punktów przewagi. Jednak polskie siatkarki walczyły do końca i niewiele brakowało, żeby doszło do gry na przewagi. Ostatecznie wygrały Kravcenoka/Graudina 21:19.

Wynik drugiego seta był taki sam. Siatkarki z Łotwy cały czas prowadziły m.in. 15:10 oraz 18:16, ale im było bliżej końca do polska para mocno naciskała i znowu niewiele brakowało, żeby doprowadziła do gry na przewagi.

Szczegóły:https://en.volleyballworld.com/beachvolleyball/competitions/beach-volleyball-world-championships-rome-2022/schedule/346995/


  • 4
  • 2
  • 12
  • 0
  • 0